درباره هند

هندوستان(India)

پایتخت:دهلی نو

شهر های توریستی:دهلی - آگرا- جیپور- بمبئی- کوچین - گوا

جمعیت:   1,103,371,000

مساحت: ۳٬287٬263 کیلومتر مربع 

مذهب:هندو،بودایی،مسلمان

زبان رسمی:هندی و انگلیسی

واحد پول:روپیه هند ) معادل 413 ریال)

 

آب و هوا:

به طور کلی آب و هوای هند متنوع است.از ماه دسامبر تا فوریه هوای سرد و خشک، از ماه مارس تا می گرم و خشک و از ماه ژوئن تا سپتامبر فصل بارش است ولی در ماه های اکتبر و نوامبر هند دارای هوایی معتدل میباشد.

 

درباره هند:

کشور هند با  7 ناحیه پیوسته متشکل از 28 ایالت در جنوب آسیا واقع شده است.

نام هند گرفته شده از کلمه «سیندو» در فارسی باستان به معنای رود سند است. این کشور به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیا شناخته شده است که حکوم ت آن دارای بزرگترین دموکراسی دنیا نیز می باشد.

اولین تمدن به وجود آمده در این کشور و در نزدیکی رود سند بوده است که قدمتی نزدیک به سه هزار سال دارد.

دومین زبان رسمی کشور هند را قبل از آنکه به استعمار انگلستان درآید، زبان فارسی می دانند که اوج آن در دوره گورکانی بوده است. حکومت گورکانی در هند توسط بابر(نوادگان تیمور) در سال  1526  بنیان شده است. قابل ذکر است که مردم هند اکبر شاه را به عنوان مقتدر ترین پادشاه هند معرفی می کنند.

 در سال 1510 پرتغالی ها اولین مهاجمان اروپایی بودند که در گوا مستقر شدند و بعد از آن طوایفی علیه حکومت گورکانی قیام کردند که باعث شد فرانسوی ها و انگلیسی ها مناطقی را برای خود جدا کرده و سپس حکومت بزرگ بریتانیا در هند به وجود آمد.

این کشور شامل ادیان و فرقه های بسیار متفاوتی است که میتوان گفت بیشتر آن ها از اسلام، بودا وهندو سرچشمه میگیرند. همچنین زرتشتیان جزء مهمترین اقلیت های هندی به حساب می آیند.