مالزی، کشوری آسیایی، واقع در شمال اکوادور، که از دو ناحیه جدا ازهم تشکیل شده است. و به طور کلی از محبوبیت خاصی دربین گردشگران برخوردار است. تور مالزی در حال حاضر یکی از پرفروش های سراسر جهان می باشد. پایتخت این کشور، کوالالامپور، در قسمت غربی شبه جزیره، حدود 40 کیلومتری ساحل واقع شده و بنا به دلایل بسیاری در لیست بهترین شهرهای توریستی جهان قرار گرفته است.

این کشور مسلمان هم عضو سازمان ملل متحد می باشد و هم عضو اتحادیه کشورهای همسو. و به طور کلی می توان گفت که از اهمیت  ویژه ای در منطقه برخوردار است. خوب است که بدانید از آن جایی که مالزی کشوری با فرهنگ غنی و مسلمان می باشد احترام به یک سری مسائل فرهنگی بسیار مهم و ارزشمند می باشد. به طور مثال قبل از ورود به خانه افراد و مکان های مذهبی حتماً کفش خود را در بیاورید یا قبل از عکاسی از مکان های دینی و مذهبیشان حتما اجازه بگیرید.

حمل و نقل عمومی مالزی

تاکسی تنها وسیله نقلیه عمومی است که بسیار زیاد و در تمام شهر های این کشور دیده می شود. اما وسایل نقلیه دیگری نیز همچون سه چرخه های ریکشا، مونوریل، قطار های شهری، اتوبوس نیز وجود دارد که هر کدام در برخی از شهر های این کشور رواج بیشتری دارند. البته در کوالالامپور، پایتخت این کشور  تمام وسایل نقلیه فوق به چشم می خورد.

بدون شک تاکسی راحت ترین و درعین حال پر هزینه ترین وسیله نقلیه نسبت به سایر وسایل می باشد. اکثر تاکسی های شهر مجز به تاکسی متر می باشند. اما توجه داشته باشید که در هنگام سوار شدن از راننده بخواید که تاکسی متر را روشن کند تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوید. هزینه تاکسی در مالزی برای هر نفر حساب می شود یعنی اگر شما کسی را پیدا نکنید که همراه با شما سوار تاکسی شود مجبور به پرداخت هزینه هر چهار نفر می شوید. با این حساب اگر تعدادتان کم است بهترین گزینه برای جابه جایی در شهر وسایل حمل ونقل دیگر می باشد.

امنیت سفر به مالزی

ایمنی و امنیت یک مقصد خارجی، مهم ترین عاملی است که یک مسافر نسبت به آن مقصد را انتخاب می کند، و در هر کجای دنیا گران فروشی و دزدی از توریست ها اتفاقی است که گاهی رخ می دهد.

برای جلوگیری از این اتفاق ها در تور مالزی بهتر است هتل اقامت خود را در مرکز شهر انتخاب کنید تا از حمله گروه های مختلف در امان باشید. یک کیف کوچک نیز به همراه داشته باشید تا مدارک و پول نقد خود را در زیر لباس پنهان کنید.

اما در کل نباید نگران این اتفاق باشید چرا که مالزی از امنیت خوبی برخوردار می باشد. تنها لازم است که در طول سفر مراقب باشید، البته در سفر به هر کجای جهان.

در طول این سفر نیز از طلا و جواهر استفاده نکنید و شب هنگام ترجیحاً از هتل خارج نشوید مگر در فضاهای شلوغ شهر.

نماد و مهم ترین جاذبه مالزی

مالزی کشوری مسلمان و پیشرفته می باشد که جاذبه های تاریخی متعدد و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده و به همین دلیل به مقصدی محبوب و توریستی در جهان تبدیل شده است.

مهم ترین و مشهور ترین جاذبه این کشور برج های دوقلو پتروناس می باشند که در کوالالامپور واقع شده است.

این برج ها در حدود 452 متر ارتفاع دارند و بلندترین برج های دوقلو جهان می باشند. در بازدید از این برج ها می توانید از مرکز خرید سوریا کی ال سی سی مال، یکی از مهم ترین مراکز خرید این کشور دیدن کنید و یا از رستوران های مختلف برج لذت ببرید. چشم انداز بالایی برج نیز ویژگی هایی دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

اما نماد این شهر میدان مردکا واقع در جلوی ساختمان سلطان عبدالصمد می باشد که به عنوان نماد استقلال این کشور شناخته می شود؛ چرا که اولین بار در همین منطقه بود که پرچم مالزی به جای پرچم اتحاد برافراشته شد.

در تور مالزی اولین جاذبه هایی که باید از آن ها دیدن کنید میدان مردکا، نماد استقلال مالزی و برج های دوقلو پترونارس، مهم ترین جاذبه های این شهر می باشند.

 

نمادهای مالزی

 

قوانین سفر به مالزی

سفر به هر کشور قوانین بخصوصی دارد که همه مسافران مستلزم رعایت آن می باشند. کشور توریستی مالزی نیز قوانین خاص خود را دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند.

  • وارد کردن هر گونه مواد مخدر ممنوع و مجازات اعدام دارد.
  • هیچ کالایی از کشور های آفریقایی و اسرائیلی نباید وارد این کشور شود.
  • وارد کردن هر کالایی که عکس و پرینت پول هر کشور را داشته باشد ممنوع است.
  • مسافران تنهای می توانند به میزان مشخصی تنباکو و نوشیدنی الکلی از مالزی خارج کنند.
  • همراه داشتن کالاهایی همچون چوب کاکائو، تخم لاک پشت، خنجر و چاقوی ضامن دار، اسلحه، خاک، برنج و ... که با قوانین این کشور مغایرت دارد ممنوع می باشد.
  • اجازه خارج کردن پرندگان، بذر و هسته خرما، عتیقه، میگو، برنج، صدف خوراکی و بسیاری موارد دیگر را ندارید.