با انتخاب تور آنتالیا به عنوان مقصد بعدی برای سفر، شما به شهری در جنوب غربی ترکیه  واقع در ساحل دریای میترانه سفر خواهید کرد، این شهر که دارای قدمتی تاریخی می باشد، امروزه چند دهه ای است که به دلیل  راه اندازی هتل های لوکس و مناسب، تفریحات آبی، رستوران های ترکی و بین المللی، و رسیدگی و توسعه امکانات شهری، به شهری کاملا توریستی تبدیل شده است. هم اکنون تور آنتالیا جز پرطرفدارترین تور ترکیه می باشد که هر سال توجه مسافران زیادی همچنین از کشورمان ایران را به خود جلب می کند. اگر هنوز برای سفرتان مقصد را انتخاب نکرده اید، از شرکت در تور آنتالیا پشیمون نخواهید شد. 

شماره تماس های اضطراری آنتالیا

به طور کلی کشور ترکیه، به ویژه شهر های توریستی ترکیه از امنیت و امکانات بسیار مناسبی برخوردار می باشند، اما بهتر است قبل از سفر به این کشور و شهر های بزرگ و توریستی همچون آنتالیا با شماره های اضطراری ترکیه آشنا و آن ها را در گوشی خود ذخیره کنید. شماره پلیس ترکیه در مناطق شهری 155 و در مناطق روستایی که از محدوده فعالیت پلیش شهر خارج می باشد 156 است. شماره اورژانس در تمام مناطق 112 و آتش نشانی نیز 110 می باشد. برای تماس با پلیس توریست ها نیز می توانید با این شماره 5274503-0212 تماس بگیرید.

برق آنتالیا

پریز های برق آنتالیا همانند دیگر شهر های این کشور استاندارد دو شاخه بوده جریان برق آن 220 ولت می باشد. شاید در سفر به برخی مناطق این کشور با ولتاژ 110 نیز مواجه شده بوده باشید، اما آنتالیا جز این مناطق نمی باشد.

ویزا آنتالیا

دریافت ویزا این شهر نیز همانند دیگر شهر های ترکیه برای ایرانیان بسیار راحت می باشد. در هنگام ورود به ترکیه ویزا این کشور در پاسپورت شما ثبت خواهد شد.

مناسب ترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا به طور کلی معتدل و گرم می باشد به همین دلیل در تمامی فصول سال این شهر مسافر دارد. در طول یک سال بیش از 300 روز هوای این شهر آفتابی و گرم می باشد.

بنابراین نمی توان گفت بهترین زمان برای سفر به این شهر چه زمانی می باشد. تنها به شما بستگی دارد که دوست داشته باشید چه زمانی تور آنتالیا را رزرو کنید.

اما اکثر مسافران برای استفاده بهتر از امکانات تفریحی و گردشگری و به دلیل تعطیل بودن مدارس و دانشگاه ها فصل تابستان را برای سفر به آنتالیا انتخاب می کنند.

کمترین دمای مشاهده شده انتالیا در فصل زمستان می باشد که حدود 5 درجه سانتی گراد بوده است.

گرم ترین زمان آنتالیا در فصل تابستان بوده و ماه جولای خشک ترین ماه سال با کم ترین میزان بارندگی می باشد که به همین خاطر افراد کمی با وجود تعطیلی فصل تابستان، این فصل را برای تور آنتالیا انتخاب می کنند.

خرید در آنتالیا

یکی از جذابیت های این کشور خرید می باشد به همین دلیل در تمامی شهر های توریستی این کشور همچون استانبول، آنتالیا، آنکارا و ... مراکز و بازارهای خرید بسیاری وجود دارد.

در آنتالیا نیز مراکز خرید بسیاری وجود دارد که برای راحتی شما مهم ترین آن ها و ویژگی های خاص هر کدام را آورده ایم. بازدید از تمامی آن ها در یک سفر امکان پذیر نمی باشد بنابراین در بین مراکز خرید زیر چند مورد را انتخاب کنید و در برنامه سفری تور آنتالیا خود جای دهید.

 

تور آنتالیا

 

  • ترا سیتی

اگر به دنبال فروشگاه های برند می باشید این مرکز خرید کاملا مناسب شما می باشد. ترا سیتی در منطقه فنر آنتالیا واقع شده و تمامی برند های مهم در ان شعبه دارند.

ساعات کاری این مجموعه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد.

  • 5ام میگروس

دومین مرکز خرید مهم این شهر 5ام میگروس می باشد که در منطقه کونیالتی آنتالیا واقع شده و در نزدیکی جاذبه های دیگر این شهر همچون لونا پارک، آکوالند و مینی سیتی می باشد به همین دلیل این مرکز خرید طرفداران بسیاری دارد و مسافران می توانند با یک بار هزینه راه از چند جاذبه این شهر لذت ببرند.

  • بازار جومارتسی

جومارتسی در زبان ترکی به معنی شنبه می باشد. مرکز خرید جومارتسی بازاری قدیمی در این شهر می باشد که در ان انواع سوغات ترکیه و اقلام دیگر به فروش می رسد. البته این بازار در بین مردمان آنتالیا نیز اهمیت ویژه ای دارد.

  • مارک آنتالیا

یکی دیگر از مراکز خرید لوکس آنتالیا، مارک انتالیا می باشد که که از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز می باشد. این مرکز خرید تازه ساخت با امکانات تفریحی توانسته جایگاه ویژه ای در بین گردشگران پیدا کند.

  • اوت لت دیپو آنتالیا

این مرکز خرید جز مراکز خرید ارزان انتالیا بوده و با چند صد مغازه خود می تواند مکان جذابی برای گردشگران و مردمان نحلی این شهر باشد. برای بازدید از مرکزخرید اوت لت دیپومی توانید از ساعت 10 صبح به این مرکز خرید بروید تا ساعت 10:30 نیز باز می باشد.

  • ایکی کاپیلی هان

این بازار قدیمی ترین بازار این شهر می باشد که در سفر به این شهر باید از آن دیدن کنید. در تمامی روزهای هفته نیز از ساعت 10 صبح تا نیمه های شب باز می باشد.

برای پیدا کردن صنایع دستی ترکیه و سوغات این کشور، بازار ایکی کاپیلی هان بهترین مکان می باشد.