چین پهناورترین کشور دنیا، با مساحتی حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع یکی از مقاصد گردشگری جذاب و دوست داشتنی در دنیا است. این کشور به معنای واقعی کلمه، تلاقی سنت و مدرنیته محسوب می شود. در کنار آسمان خراش های عظیم شهر شانگهای و پکن، مناطق روستایی و در حال توسعه قرار دارند که معابدی با بیش از 5000 هزار سال قدمت در آنها پیدا می کنید.معطل نکنید اگر شرایط سفر اماده است مقصد بعدی تور چین را انتخاب کنید.

چین شاید غنی ترین کشور دنیا از لحاظ فرهنگ و سنت باشد و تاریخ این کشور آنقدر جذاب و پر کشمکش بوده که آثار بیشمار آن را در نقطه نقطه ی این کشور پهناور می توانید پیدا کنید. چین علاوه بر این که کشوری پهناور است، پر جمعیت ترین کشور جهان هم هست و تفاوت های اقلیمی و آب و هوایی زیادی هم دارد. به طور کلی با وجود این عظمت، تضاد یکی از مهمترین ویژگی های این کشور است.

بهترین زمان برای سفر به چین!

در حالی که مناطق جنوبی این کشور آب و هوایی به نسبت معتدل دارند، قسمت های شمالی به شدت سرد و متفائت هستند. بهترین زمان برای انتخاب تور چین در پاییز و بهار است، چرا که نه از گرمای طاقت فرسا خبری هست و نه از سرمای استخوان سوز. البته هدف شما از سفر هم بسیار تعیین کننده است؛ به عنوان مثال اگر قصد خرید و گشت و گذار در بازارهای سنتی چین را دارید، حوالی تعطیلات سال نوی چینی بهترین زمان برای تور چین خواهد بود. اما اگر سفرتان تفریحی است، به هیچ وجه آن زمان را به شما پیشنهاد نمی کنیم، چرا که در آن زمان بیشتر خدمات در چین در دسترس نیستند و ممکن است تجربه سفر تفریحی شما را خراب کند.

صرفه جویی در هزینه های تور چین!

سفر به چین عموما ماجراجویی ارزانی است. هزینه حمل و نقل عمومی در چین بسیار کم است، هرچند به دلیل تراکم جمعیت ممکن است کمی اذیت شوید، اما همیشه می توانید از تاکسی های متعددی که در سطح شهر هستند استفاده کنید که البته در ساعت شلوغی ممکن است کمی ترافیک آزارتان دهد. یکی از ترفندهای محبوب برای پایین آوردن هزینه ها هم استفاده از قطارهای شبانه است. این قطارها عموما تخت های طبقه ای دارند و شما می توانید در سفر از شهری به شهر دیگر از آنها استفاده کنید و از پرداخت هزینه هتل و یا حتی هاستل اجتناب کنید. برای صرفه جویی در هزینه های غذا هم می توانید از دست فروشان پر تعداد چینی غذای اصیل و خوشمزه تهیه کنید. عموما بهتر است از رستوران ها در چین چیزی نخرید، چوت مزه غذایی که به شما می دهند هیچ ربطی به ذائقه ی خود آنها ندارد و برای اینکه بتوانند محصولات خود را به توریست ها بفروشند، آنها را تغییر می دهند.

چین کشوری امن و آرام است!

چین کشور امن و آرامی است اما بهتر است که تنها به این کشور بزرگ نروید. استفاده از تورهای چین بهترین روش برای داشتن یک ماجراجویی فراموش نشدنی است. هرچند اگر با تور چین به این کشور بروید، شاید خیلی با فرهنگ روزمره چین سروکار نداشته باشید، چون بیشتر زمان خود را با همراهان خود خواهید بود و اماکنی که از آنها بازدید می کنید هم معمولا توسط افرادی اداره می شوند که یا انگلیسی صحبت می کنند و یا سعی دارند چیزی به شما بفروشند.

یکی دیگر از نکات مهم قابل توجه در چین داشتن یک نقشه راه است. بهتر است این نقشه را در فرودگاه و یا از مسئول تور چین خود تهیه کنید، چون نقشه هایی که در فروشگاه های داخل شهر پیدا می کنید اغلب مقیاس درستی دارند و از این مهم تر عموما زبانشان چینی است. برای گشت و گذار در چین حتما یک نقشه کامل نیاز خواهید داشت. حتما نام هتل خود را به چینی روی یک کاغذ و یا در گوشی خود همراه داشته باشید، تا اگر اتفاقی مسیر خود را گم کردید، بتوانید با تاکسی به هتل خود برگردید. فراموش نکنید که مردم چین عاشق لبخند زدن هستند، پس اگر به کمک نیاز داشتید و خواستید با کسی صحبت کنید، حتما لبخند بزنید.