تور دبی یکی از محبوب ترین تورها بین گردشگران ایرانی است. دبی، شهری بزرگ و مدرن است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. در این شهر به معنای واقعی شاهد تلاقی سنت و مدرنیته خواهید بود. دبی پُر است از مراکز تفریحی مدرن و لوکس که سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به امارات متحده عربی می کشانند. در بافت تاریخی این شهر هم شاهد موزه ها و اماکن سنتی هستیم که جذابیت این شهر پر رمز و راز را بیشتر کرده اند.

از آنجایی که دبی به کشور ما نزدیک است، سالانه تعداد زیادی از گردشگران ایرانی به این شهر می روند تا از اماکن تفریحی و سیاحتی و همینطور مراکز خرید بزرگ این شهر دیدن کنند. دبی شهری بزرگ است. در هر گوشه ی این شهر چیزی پیدا می کنید که شما را حسابی سرگرم می کند.

امارات و ایران نکات مشترک فرهنگی زیادی دارند، از این جهت سفر به این کشور برای گردشگران ایرانی دردسرساز نخواهد بود، اما هر کشوری قوانین و عرف مخصوص به خود را دارد که بهتر است قبل از سفر به آن کشور از آنها اطلاع حاصل کنید. در این نوشته سعی داریم تا به باید ها و نباید های یک گردشگر خارجی در دبی بپردازیم.

پوشش مناسب داشته باشید!

امارات کشوری اسلامی است و نه تنها دبی بلکه در تمام شهرهای این کشور پوشش اسلامی به شدت رواج دارد. مردم امارات به این موضوع بسیار اصرار دارند و توجه ویژه ای بر آن دارند. تئجه داشته باشید که لازم نیست تا شما هم مانند مردم بومی پوشش کاملا اسلامی داشته باشید. بهتر است لباسی ساده و پوشیده به تن داشته باشید و مراقب ابراز علاقه های خود به یکدیگر باشید.

دارو بدون نسخه پزشک ممنوع!

به همراه داشتن هر نوع دارو و قرص در دبی نیاز به نسخه ی پزشک دارد. توجه کنید که نسخه ی شما باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشد و مهر و موم داشته باشد تا اگر ماموری خواست آن را چک کند بتواند صحت ادعای شما را ببیند. دقت داشته باشید که این موضوع در دبی بسیار مهم است و اگر فراموش کنید نسخه برای داروهای خود همراه داشته باشید، مشکلی جدی گریبان گیر شما و سفرتان خواهد شد. به خصوص اگر داروی شما در لیست ممنوعه کشور امارات باشد. پس حتما نگاهی به لیست داروهای ممنوعه کشور امارات بیاندازید.

 

دارو های ممنوعه در دبی

 

الکل ممنوع!

در امارات مانند ایران نوشیدن الکل ممنوع است. البته به معنای درست تر، نوشیدن الکل در مکان های عمومی ممنوع است پس از این نکته غافل نشوید. دقت داشته باشید که مانند ایران خوردن و آشامیدن در ماه رمضان  در دبی ممنوع است و همینطور به طور کلی در وسایل نقلیه عمومی بهتر است چیزی نخورید.

از هر چیزی عکس نگیرید!

برخی از ساختمان ها در دبی هستند که شما اجازه ندارید از آنها عکس برداری کنید! اگر به زبان عربی و یا انگلیسی مسلط نیستید، مراقب علائمی که روی دیوارها و درب های ساختمان ها هستند باشید و اگر علامت عکسبرداری ممنوع را دیدید به هیچ وجه به دنبال ماجراجویی های بیشتر نباشید. علاوه بر ساختمان ها، مردم بومی هم در امارات و دبی خیلی دوست ندارند از آنها عکاسی شود. پس اگر خواستید از کسی عکس بگیرید حتما ابتدا از او اجازه بگیرید. فراموش نکنید که در دبی عکسبرداری بدون اجازه از افراد جرم است و ممکن است شما مشمول پرداخت جریمه هم بشوید.

 

از هر چیزی در دبی عکس نگیرید

 

با تور دبی سفر کنید!

به طور کلی سفر با یک تور جذابیت های خاص خود را دارد. اولین و مهم ترین نکته این است که یک تور لیدر خبره همراه شما خواهد بود که در تمام طول سفر به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را از سفر خود ببرید. از مزایای دیگر سفر با تور می توان به این اشاره کرد که دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و  در تجربه حال خوبی که با شما خواهد بود تنها نخواهید بود. از آن گذشته سفر با تور به شما کمک می کند تا کمترین اشتباه را در سازوکارهای قانونی داشته باشید. اگر از تور دبی استفاده می کنید، حتما ویزا، بلیط و واچر هتل خود را شخصا چک کنید و بیمه مسافرتی را هم فراموش نکنید! هزینه درمان در دبی بسیار بالا است.

تور دبی مقصدی مناسب برای تعطیلات نوروز

از آن جایی که دبی شهری کاملاً توریستی می باشد، به تمام موارد نیز اهمیت می دهد و سعی می کند توجه تمامی گردشگران جهان را به خود جلب کند.

به همین دلیل با وجود این که سال نو رسمی دبی، سال نو میلادی می باشد اما برای نوروز و سال نو چینی نیز برنامه ها و جشنواره های خاصی در نظر می گیرد. در کنار این برنامه ها آب و هوای دبی نیز در شروع فصل بهار معتدل و کاملاً مناسب می باشد و به راحتی می توانید کل روز در شهر گشت بزنید و از سواحل و جاذبه های دبی لذت ببرید. از همین رو بهترین فرصت برای بازدید دبی و تجربه سفری فراموش نشدنی، رزرو تور دبی برای تعطلایت نوروز می باشد.

جاذبه های گردشگری دبی

همانطور که می دانید دبی قدمت چندانی ندارد به همین خاطر شاید نتوان لیست بلندی از جاذبه های دیدنی در این شهر کرد. اما به اندازه ای جاذبه گردشگری و تفریحی دارد که می توانید در هر بار سفر با تور دبی به جایی جدید بروید.

البته سعی کنید تمامی جاذب های مهم شهر را حتماً در سفر اول ببینید. مهم ترین اماکن و جاذبه های گردشگری این شهر موارد زیر می باشند.

  • برج خلیفه
  • دلفین بی
  • سافاری بیابان دبی
  • جزیره پالم دبی
  • پیست اسکی سرپوشیده
  • برج العرب
  • پارک ابی وایلد وادی
  • فواره موزیکال و مرکز خرید دبی مال
  • مارینا دبی
  • آکواریوم دبی