هر فرد برای سفر به سمت نقطه ای می رود که در آن فرصت کند تا بیشترین میزان فعالیت های هیجان انگیز و امکانات گردشگری را داشته باشد.  تعداد زیادی از نقاط در سراسر این جهان وجود دارد که تقریباً از هر نظر برای مسافر تکمیل و مناسب باشد. ترکیه نیز یکی از این نقاط کامل و عالی جهان می باشد. با انتخاب تور ترکیه، به یکی از  محبوب ترین و توریستی ترین کشور های خاورمیانه ، که در چند دهه اخیر توانسته خود را به جامعه توریستی جهانی معرفی و امروزه به یکی از بهترین کشورها  برای سفر تبدیل شود، سفر خواهید کرد.

کشور ترکیه یکی از  مدرن ترین و پیشرفته ترین کشور های آسیایی اروپایی می باشد.  شرکت در تورهای ترکیه یکی از بهترین تجربه های سفری هر فرد در جهان خواهد بود. بازدید از کاخ توپکاپی استانبول، استفاده از تفریحات آبی کم نظیر آنتالیا، بازدید از مقبره اتاتورک در آنکارا و ... تنها قسمت کوچکی از تفریحات و جاذبه های گردشگری این کشور تاریخی می باشند.

ترکیه مقصدی مناسب برای تمام فصول سال می باشد. بهترین زمان برای سفر و بازدید از ترکیه بستگی به مکان هایی دارد که می خواهید از آن ها بازدید کنید و فعالیت هایی که می خواهید داشته باشید. البته بهترین زمان سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی که مناسب برای انجام هر کاری باشد، بهار و پاییز معرفی شده است. طبق نظرسنجی های صورت گرفته از مسافران این کشور، بهار و پاییز بهترین زمان برای لذت بردن از تمامی مکان های شهر به ویژه جاذبه های تاریخی، دوچرخه سواری و تفریحات دیگر می باشد. البته برای استفاده از فعالیت های ساحلی و آبی فصل تابستان یا اواخر بهار و اوایل پاییز پیشنهاد می شود. از اواخر اکتبر هوا ترکیه شروع به خنک شدن می کند و از ماه نوامبر تا مارس، آب و هوا کاملا سرد می شود. فراموش نکنید که ترکیه در زمستان نیز دیدنی و جذاب می باشد و معمولا شاهد برف بسیار سنگین نخواهید بود.   

 

آب و هوای ترکیه 

فصل پرطرفدار ترکیه

همان طور که گفته شد اوج سفر به ترکیه دو فصل بهار و پاییر است، که آسمان ها روشن و خورشید گرم می باشد. از اواسط ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر جمعیت زیادی به دلیل دمای متوسط و مناسب راهی ترکیه می شوند. در این مدت می توان انتظار روزهای بارانی را نیز داشته باشیم. شهر به فضایی پر جنب و جوش و جذاب تبدیل می شود. اما خوب است بدانید که در کنار تمامی جاذبه ها و چیزهای جذاب این کشور، در این فصل قیمت ها بسیار گران شده و برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مجبور به پرداخت هزینه بیشتری می باشید.

فصل کم ازدحام ترکیه

معمولا در فصل زمستان، آب و هوای ترکیه بسیار خشن و سرد می باشد. از این رو تنها افرادی که می توانند سرما را تحمل کنند، می توانند به این کشور سفر کنند. این زمان را میتوان از نوامبر تا مارس و در سردترین حالت از دسامبر تا فوریه در نظر گرفت.