اروپاجهان گردیراهنمای سفر

آیا روسیه امن است؟ بررسی امنیت سرزمین تزارها

روسیه کشوری پهناور با تاریخ و فرهنگ غنی است که در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل شده است. با این حال، امنیت این کشور همواره مورد سوال بسیاری از گردشگران بوده است.

به طور کلی، روسیه کشوری امن برای سفر محسوب می‌شود. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است و مردم روسیه مهمان‌نواز و خون‌گرم هستند. با این حال، مانند هر کشور دیگری، خطرات و چالش‌هایی نیز در روسیه وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در ادامه چالش‌های مختلف امنیت در سفر به روسیه را بررسی می‌کنیم. همراه طاهاگشت باشید.

جنگ اوکراین و روسیه؛ روسیه چقدر امن است؟

با توجه به منازعه میان اوکراین و روسیه، اولین سوال گردشگران این است که روسیه و شهرهای آن چقدر درگیر جنگ هستند.

جنگ بین روسیه و اوکراین در مرزهای غربی روسیه (مرزهای اروپایی) در حال انجام است و شهرهای اصلی روسیه یعنی مسکو و سنت پترزبورگ صدها کیلومتر با محل جنگ فاصله دارند. بنابراین از نظر امنیت و سفر به شهرهای اصلی روسیه هیچ خطری وجود ندارد.

چند نکته مهم برای امنیت بیش‌تر در روسیه

اگر قصد سفر به روسیه را دارید بد نیست چند نکته شفاف اما مهم را باهم مرور کنیم. این نکات به شما کمک می‌کند سفر امن‌تری به روسیه را تجربه کنید.

·         به صورت شخصی به روسیه سفر نکنید

پیش‌تر در مقاله‌ای با عنوان سفر گروهی یا شخصی به روسیه، درباره عواقب سفرهای شخصی صحبت کردیم. اگر هیچ تجربه‌ و آشنایی با فرهنگ و زبان روسی ندارید، به هیچ عنوان به صورت شخصی و تنها به این کشور سفر نکنید. چراکه با توجه به عدم آشنایی با ظرافت‌های فرهنگی و زبان روسی با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

·         مراقب کلاه‌برداران باشید

کلاهبرداری، به خصوص در مناطق توریستی، مشکلی رایج در روسیه است. مراقب افراد غریبه‌ای باشید که به شما نزدیک می‌شوند و پیشنهاد کمک یا معامله می‌دهند.

·         از حمل پول نقد زیاد خودداری کنید

سرقت پول نقد مشکلی رایج در روسیه است. تا حد امکان از کارت‌های اعتباری یا کارت‌های نقدی استفاده کنید و فقط مقدار کمی پول نقد همراه خود داشته باشید.

·         از دارایی‌های خود مراقبت کنید

کیف و وسایل خود را همیشه در معرض دید قرار دهید و از رها کردن آنها در مکان‌های عمومی خودداری کنید.

·         در شب تنها قدم نزنید

در شب، به خصوص در مناطق خلوت، تنها قدم نزنید. از تاکسی‌های معتبر یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

·         به زنان تنها توجه کنید

زنان تنها ممکن است در روسیه با مزاحمت‌های خیابانی مواجه شوند. سعی کنید تا حد امکان در مکان‌های شلوغ تردد کنید و از پوشش مناسب استفاده کنید.

·         به قوانین روسیه و فرهنگ محلی احترام بگذارید

قوانین محلی را در روسیه رعایت کنید و از اقداماتی که ممکن است غیرقانونی باشد خودداری کنید. همچنین فرهنگ روسیه را مدنظر داشته باشید.

طاهاگشت همراه شما در تور روسیه

در این مقاله درباره امنیت روسیه صحبت کردیم. به صورت کلی روسیه کشور امنی است اما خطراتی مثل کلاه‌برداری و سرقت در همه کشورها وجود دارد. با رعایت نکات گفته شده در این مقاله می‌توانید سفری امن به روسیه را تجربه کنید.

آژانس هواپیمایی طاهاگشت با برگزاری تورهای لوکس روسیه، سفری امن و خاطره‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره تور روسیه می‌توانید با آژانس هواپیمایی طاهاگشت تماس حاصل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا