اروپاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

جاهاي ديدنی اروپا

از جاذبه‌های فرهنگی فرانسه گرفته تا ثروت مناظر تاریخی ایتالیا و فهرست مقاصد باشکوه معماری خیره‌کننده آلمان، کشورهای اروپایی چیزهای زیادی برای ارائه به گردشگران دارند. در نتیجه، انتخاب بهترین جاذبه‌ها برای بازدید می‌تواند بسیار دشوار باشد. با این وجود، ما فهرستی از بهترین جاذبه‌های اروپا را گردآوری کرده‌ایم، فرقی نمی کند به دنبال مقصدی مرموز مانند استون هنج باشید یا فرصتی برای غوطه ور شدن در دنیای هنر و معماری در قلعه باستانی پراگ یا موزه باشکوه موزه لوور.

برج ایفل فرانسه

قطعا در صدر جاهای دیدنی فرانسه، که هنگام سفر باید به آن سر بزنید، برج ایفل قرار دارد. برج ایفل یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های فرانسه است. این برج که در قلب پاریس قرار دارد، در اصل برای ورود به نمایشگاه جهانی 1889 ساخته شد. مهندس گوستاو ایفل به دلیل طراحی خود مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت و مردم آن را یک هیولا و “یک کار غیرممکن” نامیدند – در زمان ساخت، این برج 324 متری (معادل یک ساختمان 81 طبقه) بلندترین سازه در جهان بود.

برج ایفل فرانسه

در سه سطح برج، رستوران‌ها و کافه‌ها، فروشگاه‌های هدیه، نمایشگاه‌هایی درباره تاریخ برج، دفتر بازسازی‌شده اصلی گوستاو ایفل، و چندین سکوی مشاهده وجود دارد. دسترسی به دو سطح اول برج ایفل از طریق پلکان یا آسانسور امکان‌پذیر است، اما سطح سوم تنها از طریق آسانسور برای بازدیدکنندگان قابل دسترسی است. در شب، تمام برج با چراغ های طلایی روشن می‌شود.

کولوسئوم ایتالیا

آمفی تئاتر فلاویان رم که بیشتر با نام کولوسئوم شناخته می‌شود، یکی از نمادین‌ترین نمادهای امپراتوری روم باقی مانده است و یکی از پربازدیدترین مکان‌های توریستی ایتالیا است. در سال‌های 70-80 پس از میلاد با استفاده از سنگ آهک تراورتن و سنگ‌های آتشفشانی ساخته شد. در زمان ساخت و مدت‌ها پس از آن، بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر جهان بود و 80 هزار تماشاگر را در خود جای می‌داد. در بین جاهای دیدنی ایتالیا، این مورد یکی از بهترین‌هاست که باید حتما از آن دیدن کنید.

کولوسئوم ایتالیا

کولوسئوم با ارتفاع دیوار بیرونی 48 متر و مساحت پایه 24000 متر مربع، سازه‌ای باشکوه است. در اوج شکوه خود، دارای یک ولاریوم (سایبان جمع شونده برای محافظت از تماشاگران در هوای بد) و یک کف چوبی ضخیم پوشیده از شن بود. در زیر این طبقه، هزارتوی زیرزمینی از تونل‌ها، حیوانات و گلادیاتورها را قبل از جنگ نگه می‌داشتند. اگرچه کولوسئوم به عنوان مکانی برای مبارزات گلادیاتورها مشهور است، اما خانه بسیاری از نمایش‌ها و برنامه‌های دیگر از جمله اجرای مجدد نبردها و اعدام‌های معروف نیز بود. جالب‌تر اینکه این مکان محل نبردهای دریایی ساختگی بود، زمانی که میدان پر و به سرعت با آب تخلیه می‌شد تا کشتی‌ها بتوانند در طول نمایش شناور شوند.

کانال‌های آمستردام هلند

آمستردام که به درستی به عنوان “ونیز شمال” شناخته می‌شود، از صدها کیلومتر کانال که از شهر عبور می کند، سوخت می‌گیرد. این شهر دارای سه کانال اصلیHerengracht، Prinsengracht  و Keizersgracht  و بیش از 1500 پل است که جزایر را به هم متصل می‌کند. همه این موارد، این کانال‌های آمسترادم را به یکی از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی هلند تبدیل کرده است.

کانال‌های آمستردام هلند

کانال Prinsengracht احتمالاً مشهورترین کانال هلند است، زیرا تعدادی ساختمان قابل توجه در امتداد سواحل آن واقع شده است. این موارد شامل خانه آن فرانک می‌شود. بلندترین کلیسای آمستردام، Westerkerk  خانه Deutzen Hofje  متعلق به قرن هفدهم و تعدادی دیگر از بناهای تاریخی چشمگیر در نزدیکی این کانال قراردارند.

آکروپلیس آتن یونان

این ارگ باستانی با تماشای آتن از بالای صخره‌ای یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری یونان است. مشهورترین ساختمان‌های آکروپولیس همگی در قرن پنجم قبل از میلاد زیر نظر دولتمرد و ژنرال پریکلس ساخته شدند. قلب آکروپولیس پارتنون است، معبدی که برای تشکر از خدایان برای پیروزی بر مهاجمان ایرانی ساخته شده است (اگرچه مدتی به عنوان خزانه شهر نیز عمل می‌کرد). دیگر ساختمان‌های برجسته عبارتند از دروازه Propylaea  که به عنوان ورودی آکروپولیس عمل می‌کند، معبد ارکتیون (تخصیص به آتنا و پوزیدون)، و معبد کوچک اما زیبای آتنا نایک.

آکروپلیس آتن یونان

بسیاری از ساختمان‌های آکروپولیس در طول جنگ مورین در سال 1687 آسیب دیدند. بسیاری از آثار باستانی یافت شده در معابدی که از آسیب جان سالم به در برده‌اند، از آن زمان به موزه آکروپولیس در همان نزدیکی منتقل شده‌اند.

استون هنج انگلستان

بنای ماقبل تاریخ استون هنج یکی از مشهورترین بناهای دیدنی انگلستان است. استون هنج که بین 3000 تا 2000 سال قبل از میلاد ساخته شده است، در منطقه‌ای از انگلستان که به دلیل تپه‌های تدفین بسیار معروف است، واقع شده است. استون هنج، حلقه‌ای عظیم از ماسه سنگ‌های چهار متری با دایره سنگی نعل اسبی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

استون هنج انگلستان

هدف استون هنج همچنان یک راز باقی مانده است. باستان شناسان بر این باورند که این مکان می‌تواند یک گورستان باشد که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد می‌رسد. همچنین می‌توانست به‌عنوان یک تقویم نوسنگی (به‌عنوان چیدمان سنگ‌ها برای مشخص کردن حرکات خورشید)، یک مکان مذهبی یا یک رصدخانه علمی باشد. این سنگ‌ها که وزن آن‌ها حدود 25 تن تخمین زده می‌شود، حداقل 19 کیلومتر به محل فعلی خود منتقل شدند.

باغ‌های الحمرا و جنرالیف اسپانیا

مجموعه قصر و قلعه الحمرا – که به معنای واقعی کلمه به “سرخ” ترجمه می شود – در ابتدا در سال 889 پس از میلاد ساخته شد، اگرچه تا اواسط قرن سیزدهم به شکل فعلی و وسعت 142000 متر مربعی خود دست نیافته بود. این قلعه در طول قرن‌ها مورد بی‌توجهی و تخریب قرار گرفت، و اگرچه بخشی از آن نیز بازسازی شد، اما همیشه با دقت زیادی انجام نمی‌شد. با این حال، الحمرا به عنوان یکی از باشکوه‌ترین نمایش‌های هنر و معماری مسلمانان یکی از بهترین جاهای دیدنی اسپانیا است.

باغ‌های الحمرا و جنرالیف اسپانیا

رنگ قرمز طبیعی الحمرا که با استفاده از ترکیبی از خاک رس قرمز، آجر لایه لایه و سنگ ساخته شده است، خیره‌کننده‌ترین ویژگی آن است. در داخل، گچ‌کاری‌های پیچیده بسیاری از کاخ‌های مور، حمام‌های سلطنتی، و برج‌های مستحکم را پوشش می‌دهد.

Mosteiro dos Jerónimos پرتغال

صومعه جرونیموس یکی از شناخته‌شده‌ترین بناهای پرتغال است. صومعه میراث جهانی یونسکو که در لیسبون در نزدیکی رودخانه تاگوس ساخته شده است، نمونه‌ای زیبا از سبک گوتیک اواخر مانولین است. معماری مانولین به دلیل جزئیات آراسته، با طاق‌های نیم دایره‌ای زیاد در درها و پنجره‌ها، و برای گنجاندن عناصر دریایی، مانند صدف و مروارید، در طراحی، قابل توجه است.

Mosteiro dos Jerónimos، پرتغال

ساخت این تافته جدا بافته زیبای جاهای دیدنی پرتغال، در سال 1501 آغاز شد و بیش از 100 سال طول کشید. ساختار اصلی از سنگ آهک طلایی رنگ ساخته شده است، اما شاهان و معماران مختلف در طول سال‌ها با نقاشی‌های دیواری باشکوه، سقف‌های کاشی‌کاری‌شده طلا، و بسیاری از چوب‌کاری‌های دقیق به آن افزوده‌اند. ورودی‌های اصلی صومعه از طریق دروازه‌های کلیسای سانتا ماریا شامل یک ورودی جانبی 32 متری به ارتفاع دو طبقه و درگاه جنوبی کوچکتر است که مستقیماً به محراب اصلی باز می‌شود. خود صومعه دارای زمین‌ها و باغ‌های بزرگی است که فواره‌ها، ساختمان‌های قرن شانزدهمی و آلاچیق‌ها زیادی را برای کاوش و کشف ارائه می‌دهند.

قلعه نویشوانشتاین آلمان

در صدر جاهای دیدنی آلمان، نویشوانشتاین قرار دارد.  قلعه‌ای که الهام‌بخش قلعه زیبای خفته دیزنی بود، به دستور پادشاه قرن نوزدهم، لوئیس دوم – که بیشتر به عنوان “شاه لودویگ دیوانه” شناخته می‌شود، در ارتفاعات آلپ باواریا ساخته شد. اگر قلعه شبیه چیزی خارج از افسانه به نظر می‌رسد، به این دلیل است که لویی دوم اینطور خواست. او قلعه‌ای می‌خواست که تا حدودی قرون وسطایی به نظر برسد، تا حدودی خارج از افسانه باشد، و بسیار عاشقانه باشد.

قلعه نویشوانشتاین، آلمان

علیرغم آرزوهای طراحی قرون وسطایی، پادشاه همچنین خواهان راحتی بود، و قلعه را با آب روان، توالت‌های سیفون، آسانسور و خط تلفن تجهیز کرد – اگرچه تلفن‌ها در آن زمان بسیار نادر بودند، او احتمالاً نمی‌توانست با کسی تماس بگیرد. لویی دوم تنها حدود شش ماه قبل از مرگ از قلعه استفاده کرد و این مکان تقریباً بلافاصله به موزه تبدیل شد.

موزه لوور فرانسه

بزرگترین موزه هنر جهان و پربازدیدترین موزه، درست در ساحل رودخانه سن قرار دارد. کاخ لوور اصلی قرن سیزدهمی که زمانی در اینجا قرار داشت، در طول قرن‌ها گسترش یافت و بازسازی شد و در نتیجه ساختمان عظیمی به مساحت تقریباً 73000 متر مربع که امروزه می‌بینید، ساخته شد. در بیرون، هرم شیشه‌ای و فلزی موزه به نماد مدرن لوور تبدیل شده است.

موزه لوور فرانسه

ابعاد آن از هر طرف 34 متر و ارتفاع آن 21.6 متر است و اکنون به عنوان ورودی اصلی موزه استفاده می‌شود. از مجموعه خیره‌کننده 380000 شیء لوور، حدود 35000 مورد در معرض نمایش دائمی قرار دارد. این‌ها نه تنها نقاشی‌ها، بلکه طراحی‌ها، مجسمه‌ها و اقلام باستان‌شناسی را نیز شامل می‌شود.

قلعه پراگ جمهوری چک

تقریباً دو میلیون نفر هر ساله از قلعه پراگ بازدید می‌کنند و آن را به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های جمهوری چک تبدیل می‌کند. قلعه پراگ که توسط کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگترین مجموعه قلعه در جهان شناخته شده است، ترکیبی خیره‌کننده از سبک‌های معماری گوتیک و رومی است. در حالی که قدمت خود قلعه به قرن نهم باز می‌گردد، برخی از سازه‌های دیگر در داخل 70000 متر مربع مجموعهُ قرن‌ها بعد ساخته شدند.

قلعه پراگ، جمهوری چک

برخی از خیره‌کننده‌ترین ساختمان‌های مجموعه قلعه پراگ عبارتند از: کلیسای جامع سنت ویتوس، کلیسای سنت جورج، و مسیر طلایی قرن شانزدهمی. این مسیر از خانه‌های کوچک قرون وسطایی زمانی محل نگهبانان کاخ و زرگرها و قرن‌ها بعد، فرانتس کافکا نویسنده و یاروسلاو سیفرت برنده جایزه نوبل بود.

میدان بزرگ بروکسل

یکی از بزرگ‌ترین جاهای دیدنی بلژیک، La Grand Place  است که به عنوان De Grote Markt نیز شناخته می‌شود و با سالن‌های صنفی و ساختمان‌های بزرگ دیگری که معماری بومی بلژیک را در بهترین حالت خود به نمایش می‌گذارند، احاطه شده است. یک طرف آن تحت سلطه تالار شهر پرآذین قرون وسطایی است که شاهکاری از معماری گوتیک است. Grand Place  به دلیل نمایش برجسته معماری اواخر قرن هفدهم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

میدان بزرگ، بروکسل

بازدید از دیدنی‌های اروپا با تور‌های طاهاگشت

قاره سبز پر از کشور‌هایی است که هر کدام به تنهایی می‌تواند مدت‌ها برای گردشگری شما چیز جدیدی ارائه دهد. در این مطلب فقط از هر کشور تعدادی مثال آوردیم تا نشان دهیم که هر کشور در نوع خود می‌تواند بی‌نظیر باشد. طاهاگشت با در نظر گرفتن تور‌های مختلف اروپا در کشور‌های مختلف می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر از سفر شما رقم بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا