آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

دریاچه آشی هاکونه

همه چیز درباره دریاچه آشی هاکونه

نماد هاکونه، دریاچه آشی حدود 3000 سال پیش زمانی شکل گرفت که فوران کوه کامی، قله مرکزی آتشفشان هاکونه، باعث شد که جریان‌های گدازه و سنگ‌های آتشفشانی رودخانه هایا را مسدود کنند.

همراه با بارندگی از بالا و تراوش آب‌های زیرزمینی از پایین، آب‌‌های اسیر رودخانه، دریاچه‌ای را تشکیل دادند که اکنون تا 43.5 متر عمق و 19 کیلومتر مساحت دارد. دریاچه آشی به لطف چشمه‌های آتشفشانی خود در زمستان هرگز یخ نمی زند. آب آن اغلب گرمتر از هوا است و در نتیجه مه سنگین مکرر در اطراف سواحل آن ایجاد می‌شود.

درباره دریاچه آشی

دریاچه آشینوکو دریاچه‌‌ای در داخل دهانه کوه هاکونه واقع در کاناگاوا غربی است. دریاچه آشی به رودخانه هایاکاوا می‌ریزد که در امتداد اقیانوس آرام به بندر اوداوارا می‌ریزد.

این دریاچه در بقایای آتشفشان هاکونه که آخرین بار در سال 1170 فوران کرد ایجاد شد. این منطقه برای ماهیگیری هم در دریاچه، هم در رودخانه و هم در بندر محبوب است. انواع مختلفی از ماهیگیری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. قایق‌های تفریحی دریاچه آشی یورانسن و کشتی دزدان دریایی هاکونه در بنادر کنار دریاچه توقف می‌کنند.

درباره دریاچه آشی

بنادر محبوب عبارتند از  Kojiri/Togendai، Hakone-en، Moto-Hakone  و  Hakone Machi. تضاد زیبا بین ابرهای سفید، دریاچه آبی و کوه‌های سرسبز یکی از محبوب‌ترین مناظر در ژاپن است. اینجا مکانی است که نمی‌توان آن را از دست داد. می‌توانید به طناب‌های زیپ‌لاین در بنادر توگندای و هاکونه متصل شوید تا مناظر پانوراما از کوه فوجی و مناطق اطراف آن را ببینید، چیزی که در کیوتو ژاپن و توکیو پیدا نخواهید کرد.

آب و هوا دریاچه آشی

دریاچه آشی، واقع در هاکونه، به خاطر چشم‌اندازهای خیره‌کننده خود از کوه فوجی شناخته شده است. با این حال، دید کوه فوجی اغلب می‌تواند توسط ابرها پنهان شود. دید به کوه فوجی در فصول سردتر سال نسبت به تابستان و در ساعات اولیه صبح و اواخر بعد از ظهر، بهتر است.

صبح‌های زمستانی بهترین زمان برای تماشای منظره واضح از کوه فوجی است. منطقه اطراف دریاچه یک مقصد محبوب برای پیاده‌روی است، اما مناظر زیبا اغلب توسط ابرها خراب می‌شود. بنابراین برای دید بهتر توصیه می‌شود در فصول سردتر از آن بازدید کنید. جالب اینجاست که به لطف چشمه‌های آتشفشانی دریاچه آشی هرگز در زمستان یخ نمی‌زند.

آب و هوا دریاچه آشی

این اتفاق در دریاچه‌ اوکاماتا توکیو در ژاپن و هیچ دریاچه دیگری رخ نمی‌دهد. آب دریاچه آشی اغلب گرمتر از هوا است و در نتیجه مه شدید مکرر در اطراف سواحل آن ایجاد می‌شود. به یاد داشته باشید، آب و هوا می‌تواند به سرعت تغییر کند، و دید کوه فوجی بسته به زمان روز و فصل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. قبل از برنامه‌ریزی برای بازدید، بهتر است که همیشه پیش‌بینی آب و هوای محلی را بررسی کنید.

افسانه منگان و اژدها

دریاچه آشی نقش مهمی در افسانه‌های محلی  ژاپن ایفا می‌‌کند. معروف‌ترین داستان، قصه  Mangan Shonin، کشیشی است که به عنوان بنیانگذار معبد هاکونه شناخته می‌‌شود. در سال 757 پس از میلاد، مانگان در طول تحصیل خود در کوه کوما، رؤیایی دید که در آن به او گفته شد که پناهگاهی در کنار دریاچه بسازد.

با این حال، در آن زمان، دریاچه آشی توسط یک اژدهای ترسناک تسخیر شده بود و می‌توان گفت به مانند جزیره هاشیما در ژاپن، در خطر غیر مسکونی شدن بود.

افسانه منگان و اژدها

روستاییان برای آرام کردن این اژدها، دختران محلی را در کنار ساحل قربانی می‌کردند. منگان که از اژدها خشمگین بود، روی تخته سنگی که در آب گذاشته بود نشست و سه روز و سه شب دعا کرد. اژدها در نهایت تسلیم شد، حتی بابت کارهای خود عذرخواهی کرد. اما مانگان با عذر‌خواهی راضی نشد و حریف خود را به یکی از درختان ساکاساسوگی‌ در دریاچه بست.

اژدهای توبه کرده به کوزوریو، خدای اژدهای نه سر تبدیل و متعهد شد که تا زمانی که ساکنان با دعای سالانه او را گرامی می‌دارند، محافظ زمین باشد. امروزه ساکاساسوگی‌ها در دریاچه باقی مانده‌اند و تنه‌های آن‌ها در اعماق سطح زمین در روزهای بسیار روشن قابل مشاهده است.

نحوه رفتن به آشی هاکونه

چندین راه برای رسیدن به دریاچه آشی در هاکونه ژاپن وجود دارد:

از هاکونه

سه راه برای رفتن از هاکونه به دریاچه آشی وجود دارد: با تله‌کابین، اتوبوس و تاکسی. سریعترین راه تله‌کابین است که حدود 7 دقیقه طول می‌کشد و حدود 9741 ین هزینه دارد. ارزان‌ترین گزینه اتوبوس است که حدود 27 دقیقه طول می‌کشد و قیمت آن بین 550 تا 7501 ین است.

از توکیو

اتوبوس‌های مستقیم بزرگراه هر 30 دقیقه بین ایستگاه شینجوکو توکیو و منطقه دریاچه آشی در هاکونه حرکت می‌کنند. هزینه سفر یک طرفه حدود 2000 ین است و در شرایط ترافیکی خوب حدود دو ساعت طول می‌کشد. پس اگر رزرو هتل خارجی خود را در توکیو انجام داده‌اید، فقط دو ساعت با دریاچه آشی فاصله خواهید داشت.

جاذبه‌های اطراف دریاچه آشی

بهترین راه برای لذت بردن از منطقه دریاچه آشی پیاده‌روی است. مکان‌های گردشگری این منطقه، نزدیک به هم هستند و به راحتی با پای پیاده قابل دسترسی هستند. سوار شدن به قایق راهی عالی برای دور زدن ترافیکی است که هاکونه را در تعطیلات آخر هفته کاملا مسدود می‌کند.

هنگام گشت و گذار در دریاچه می‌توانید مناظر زیبایی از کوه فوجی را نیز مشاهده کنید. یکی از پرطرفدارترین مناظر، دروازه‌های قرمز زیارتگاه هاکونه است. سایر جاذبه‌های اطراف دریاچه آشی هاکونه در زیر معرفی شده است.

دروازه‌های معبد هاکونه

دروازه‌های معبد هاکونه

معبد هاکونه یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های این منطقه از ژاپن است. قدمت این معبد به 1200 سال قبل باز می‌گردد. این زیارتگاه با افسانه‌های اژدها، جنگجویان سامورایی مرتبط است و یکی از زیباترین عکس‌های خود در تور ژاپن 1403 را، می‌توانید در دروازه‌های معبد هاکونه ثبت کنید.

پارک اونشی

این پارک با چشم‌اندازی از کوه فوجی یکی از زیباترین پارک‌‌های ژاپن است. پارک اونشی زمانی ویلای تابستانی خانواده امپراتوری ژاپن تا دهه 1920 بود. اکنون یک پارک عمومی رایگان با زمین‌های زیبا برای پیاده‌روی و مناظری زیبا برای ثبت عکس و لذت بردن است.

پارک اونشی

دروازه‌های ورود و خروج سکیشو

در طول دوره ادو از تاریخ ژاپن، سفرها به شدت توسط دولت شوگونات توکوگاوا تنظیم می‌شد. این دروازه‌ها، که دروازه‌های مانع هم به آن‌ها گفته می‌شود، مکان‌هایی برای بررسی و اجرای مقررات مربوط به رفت و آمد و سفربودند. دروازه‌های بازسازی شده امروزی، به شما بینش دقیقی از تاریخ ژاپن می‌دهد.

دروازه‌های ورود و خروج سکیشو

جاده قدیمی توکایدو

هنگامی که پایتخت ژاپن از کیوتو به توکیو منتقل شد، ترافیک زیادی بین این دو شهر مهم در جریان بود. جاده توکایدو مهم‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها بود.

جاده قدیمی توکایدو

هاکونه یکی از بهترین بخش‌های جاده را دارد. در میان درختان سر به فلک کشیده 300 ساله سرو در کنار دریاچه آشی قدم بزنید و گذشته پر بار ژاپن را لمس کنید.

موزه هنر ناروکاوا

این موزه به‌خاطر مجموعه‌ای از نقاشی‌های نیهونگا، به سبک ژاپنی، شناخته شده است. همچنین منظره‌ای پانوراما از دریاچه آشی و کوه فوجی را از سالن رصد خود ارائه می‌دهد که همین دید پارانوما می‌تواند آن را به یکی از بهترین مقاصد در پکیج تور ژاپن تبدیل کند.

رستوران‌های مختلف با غذا‌های متنوع ژاپن

اگر بعد از گشت و گذار در اطراف دریاچه و سواری بر قایق‌های گردشگری، قصد استراحت و خوردن بهترین غذا‌های ژاپنی را کردید، می‌توانید سری به رستوران‌های اطراف دریاچه بزنید که انواع غذا‌های خوشمزه مثل تخم مرغ سیاه، توفو هاکونه، سوبا و غذا‌های دریایی را برای شما سرو می‌کنند.

بازدید از دریاچه آشی با تور‌های حرفه‌ای طاهاگشت

دریاچه آشی هاکونه با زیبایی‌های طبیعتی فوق‌العاده و جاذبه‌های منحصر به فرد خود، یک مقصد سفر فوق‌العاده برای گردشگران است. این دریاچه با آب‌های گرم خود، محیط اطراف سرسبز و چشم‌اندازهای دلنشین، یک تجربه بی‌نظیر از شهر کوچک هاکونه رقم می‌زند.

آژانس هواپیمایی طاهاگشت با تورهای خاص و خدمات عالی آماده است شما را با این جواهر طبیعی ژاپنی دعوت کند. از طریق تورهای ما، شما فرصت خواهید داشت تا از زیبایی دریاچه آشی هاکونه لذت ببرید و لحظاتی شاد و آرام را در این مکان آسمانی تجربه کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا