جهان گردیخاورمیانهدیدنی هاراهنمای سفرسفر در تاریخطبیعت گردی

جاهای دیدنی کوش آداسی

به کوش آداسی، جواهری از جنوب ترکیه خوش آمدید. به دنیایی از زیبایی‌های طبیعی، تاریخ باستانی و فرهنگ پویا؛ به دنیای کوش آداسی، یکی از چشمه‌های ثروتمند ترکیه که در جنوب غربی کشور واقع شده است. این نقطه جادویی بر روی نقشه‌ی گردشگری جهان، با آثار باستانی و فرهنگ محلی غنی و ساحل‌های آرام ،گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

در این مقاله، ما قصد داریم شما را به سفری در دیدنی‌هایی که کوش آداسی ارائه می‌دهد ببریم. از ساحل‌های زیبا تا آثار باستانی. آماده باشید تا به دنیایی از شگفتی‌ها و احساسات عمیق در کوش آداسی سفر کنید و به دیدار جاهایی بروید که شما را به دنیایی جدید می‌برند.

بازدید از شهر تاریخی افسوس

برای اکثر بازدیدکنندگان کوش آداسی، سفر به افسوس دلیل اصلی دور شدن از ساحل، مناطق دیدنی شلوغ آنتالیا و جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم است که جمعیت زیادی از گردشگران را به سمت خود هدایت کرده‌اند. این بنای تاریخی در 18 کیلومتری شمال شرقی شهر کوش آداسی، مقصدی ایده‌آل برای یک سفر نیم روزه است و به لطف سیستم حمل و نقل منظم با مینی‌بوس بین کوش آداسی و شهر سلتچوک (در کنار شهر باستانی افسوس)، این شهر به راحتی قابل دسترسی است.

بازدید از شهر تاریخی افسوس در کوش آداسی

تاریخ شهر افسوس به قرن دهم قبل از میلاد باز می‌گردد، اگرچه آثار ساختمانی بزرگی که امروزه می‌توانید ببینید مربوط به دوران کلاسیک یونانی-رومی آن است. دیدن کتابخانه تاریخی سلسوس افسوس و تئاتر عظیم بزرگ آن را از دست ندهید. هر دوی آن‌ها جزو آثار تاریخی جذابی محسوب می‌شوند که برای عکاسی بی‌نظیر هستند.

از قدم زدن در جزیره کبوتر لذت ببرید

درست در نزدیکی بندر کوش آداسی، گذرگاهی به طول 350 متر به جزیره کوچک کبوتر (Güvercin Ada) منتهی می‌شود، که از بهترین دیدنی‌های تور کوش آداسی است، جایی که بقایای یک قلعه بیزانسی قرن سیزدهمی روی صخره‌ای قرار دارد. این قلعه در دوران عثمانی به لانه‌ای برای دزدان دریایی محلی تبدیل شد و دیوارهای بارو(سازه‌های دفاعی مثل حصار شهر یا قلعه) که تا حدی دور جزیره می‌پیچد، یک معماری جوان و تازه  است که قدمت آن به اوایل قرن نوزدهم می‌رسد.

جزیره کبوتر کوش آداسی

این جزیره مکانی جذاب برای قدم زدن در کنار دریا است. در داخل قلعه، مسیری بین درختان و گیاهان بومی مانند کاج ترکی و گل حفاظت‌شده کوش آداسی تولوشا، با تابلوهای راهنما وجود دارد که در طول مسیر نقطه‌گذاری شده‌اند و درمورد هر کدام از جاذبه‌ها توضیحی اراپه می‌دهند. پس از قدم زدن و خسته شدن، کافه جزیره مکان خوبی برای نشستن و تحسین مناظر این بندر است.

در ساحل بانوان استراحت کنید

اگر به دنبال سفر به ترکیه و استراحت و آفتاب گرفتن در کنار ساحل هستید، اما نمی‌خواهید که به سواحل شلوغ و جاهای دیدنی آنتالیا با خیل عظیم گردشگران سفر کنید و ساحلی آرام و زیبا می‌خواهید، ساحل بانوان برای شماست. ساحل بانوان، در دو کیلومتری شهر، محبوب‌ترین نوار شنی عمومی در این منطقه است و در ماه‌های تابستان گردشگران تقریبا زیادی دارد.

ساحل ویژه بانوان در کوش آداسی

ورزش‌های آبی فراوانی برای شادی گردشگران در نظر گرفته شده، کافه‌های فراوانی وجود دارد و اگر به دنبال استراحت و آفتاب گرفتن هستید، می‌توانید صندلی‌های آفتاب‌گیر و چتر کرایه کنید. در اواسط هفته، شن‌ها شلوغ نیستند، اما انتظار می‌رود که ساحل همیشه در طول تیر و مرداد ماه شلوغ باشد. با این حال، در هر فصل و ماهی دیدن این ساحل قطعا برای شما خاطره انگیز خواهد بود.

جستجو در شهر قدیمی کوش آداسی

شهر‌های قدیمی، جزو معروفترین و مهمترین جاهای دیدنی ترکیه محسوب می‌شوند که در هر منطقه‌ای از ترکیه می‌توانید پیدا کنید. کفش‌های پیاده‌روی خود را بپوشید و به سمت سربالایی شهر کوش آداسی بروید تا هسته قدیمی شهر تاریخی کوش آداسی را کشف کنید.

بیشتر جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی در منطقه بندر، در محله کالیچی (شهر قدیمی) یافت می‌شود. ساختمان کروانسرای که در تصویر می‌بینید، یک کاروانسرای قدیمی و حفظ شده است که توسط اوکوز مهمت پاشا در سال 1618 ساخته شد. نمای برج و بارو آن، در دهه 1960 بازسازی شد و برای چند دهه به عنوان یک هتل خدمت می‌کرد. اکنون می‌توانید برای تحسین فضا و معماری داخلی،  در آن پرسه بزنید.

جستجو در شهر قدیمی کوش آداسی

در منطقه بندر و در انتهای بالای جاده اصلی، بقایای باقی‌مانده از دیوارهای عثمانی شهر قدیمی قرار دارد. خطوط باریکی که از اینجا به سمت سربالایی منتهی می‌شوند با نمونه‌های خوبی از خانه‌های نیمه‌چوبی عثمانی در قرن نوزدهم پوشیده شده‌اند. منطقه بازار هم پر از سوغات ترکی است که درست از مقابل اسکله بندر شروع می‌شود. این بازار در کنار بازار کمرالتی، از معروفترین جاهای دیدنی ازمیر، از بزرگترین و معروفترین بازار‌های ترکیه هستند که برای هر گردشگری گزینه‌ای برای خرید ارائه می‌دهد.

قایق‌های تور کوش آداسی

در تور تورکیه، گشت و گذار آسان در دریا با تورهای قایق که مناظر زیبا را به نمایش می‌گذارد و از ساحل سرسبز عبور می‌کنند، را نباید فراموش کنید. سفر با قایق یکی از فعالیت‌های اصلی کوش آداسی در طول ماه‌های تابستان است و طیف وسیعی از سفرهای دریایی مختلف برای انتخاب وجود دارد.

قایق‌های تور کوش آداسی

قایق‌های تور از اسکله منتهی به جزیره کبوتر کار می‌کنند. آن‌ها معمولا سفرهای یک روزه را ارائه می‌دهند که به شبه جزیره دیلک می‌روند، از خط ساحلی سرسبز عبور کرده و در خلیج‌های پنهان توقف می‌کنند، برای شنا در برخی سواحل توقف می‌کنند. در کنار سفر‌های یک روزه، سفرهای دریایی کوتاه‌تر برای تماشای غروب آفتاب هم موحود است که هر دو راهی آرامش‌بخش برای لذت بردن از مناظر خط ساحلی اطراف دریای اژه هستند.

سفر یک روزه به پرین

بین معبد آتنا در پرین و تئاتر بگردید تا عمیق‌تر به تاریخ کلاسیک این منطقه ساحلی پی ببرید. ویرانه‌های شهر هلنیستی پرین، در حدود 40 کیلومتری جنوب کوش آداسی، در کنار مناظر کوهستانی، یک سفر یک روزه محبوب از شهر است و اغلب با بازدید از خرابه‌های میلتوس ترکیب می‌شود.

سواحل و دریای کوش آداسی

پرین یک بندر باستانی در آب‌های عمیق بود که دوران شکوفایی خود را بین سال‌های 45 تا 300 قبل از میلاد داشت، زمانی که دو بندر آن پر از تجارت بود. گل و لای رودخانه Meander باعث نابودی شهر شد و در قرن دوم میلادی، Priene  متروک شد. جاذبه‌ی اصلی و زیبای اینجا، معبد آتنا با طراحی کلاسیک یونیایی آن است، در حالی که تئاتر آن با 6500 صندلی به‌طور استثنایی حفظ شده است.

سفر یک روزه به پرین

برای چنین سفرهای یک روزه، که به جای یک تور خصوصی، با تور عمومی سفر می‌کنید، اپراتورهای مختلف را بررسی کنید تا بهترین آژانس برای تور استانبول و سایر شهر‌های ترکیه مانند طاها گشت را پیدا کنید، زیرا برخی از آژانس‌ها بعضا برنامه‌هایی تدارک می‌بینند که برای همه بازدیدکنندگان مناسب نیست.

 تماشای بقایای میلتوس

مانند پرین، میلتوس نیز یکی دیگر از شهرهای بندری بزرگ دوره هلنیستی است، اشغال اینجا تا دوران سلجوقیان و قرن چهاردهم ادامه یافت. این بدان معنی است که خرابه‌های اینجا بیشتر ترکیبی از دوره‌های زمانی مختلف است. تماشای سالن تئاتر وسیع با 15000 صندلی و مناظر عالی از طبقات بالا را نباید از دست داد. قدمت آن به دوران یونان برمی‌گردد اما رومی‌ها به طور کامل بازسازی کردند. درست بالای تئاتر، چند دیوار قلعه بیزانسی و درست در شرق بقایای معبد آپولو قرار دارد.

 تماشای بقایای میلتوس

حمام‌های فاوستینا که به طرز شگفت‌انگیزی به خوبی حفظ شده‌اند، در جنوب، در کنار کاروانسرای سلجوقی و خرابه‌های باستانی شهرهای یونانی-رومی قرار دارند. همچنین یک موزه بسیار خوب اختصاص داده شده به تاریخ میلتوس و پرین در محل وجود دارد. میلتوس در 62 کیلومتری جنوب کوش آداسی قرار دارد.

سفر جاده‌ای به شبه جزیره دیلک

پارک ملی بویوک مندرس شبه جزیره دیلک، پر از مناظر زیبای کوهستانی و مناظر ناهموار خط ساحلی، تنها در 26 کیلومتری کوش آداسی، باید در صدر فهرست کارهایی باشد که بازدیدکنندگان طبیعت دوست باید انجام دهند. در سفری که این خط ساحلی محافظت شده را در آغوش گرفته، مناظر شبه جزیره دیلک را تماشا کنید.

سفر جاده‌ای به شبه جزیره دیلک

در این منطقه می‌توانیدماشین اجاره کنید و به یک سفر جاده‌ای در جزیره بروید. سواحل زیادی برای شنا و آفتاب گرفتن در هنگام گشت و گذار در خط ساحلی وجود دارد. ساحل Aydınlık و ساحل Karasu انتخاب‌هایی از این دسته هستند.

غار زئوس یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری محبوب در این منطقه است و فرصت‌های عالی برای پیاده‌روی در مسیرهای جنگلی پارک، در انتظار شماست. منطقه دلتا، در جنوب شبه جزیره، یک منطقه تالاب مهم است که در آن بیش از 250 گونه پرنده مشاهده شده است، در حالی که خط ساحلی اینجا خانه فوک مدیترانه‌ای نادر و در معرض خطر است.

سفر خاطره‌انگیز به کوش آداسی با تور‌های طاهاگشت

بدیهی است که جاهای دیدنی در کوش آداسی بسیار زیادند و ما در این مقاله تنها به چند نمونه از آن‌ها اشاره کردیم. این نقاط تنها قطره‌ای از اقیانوسی از زیبایی‌ها و تجربیاتی هستند که این ناحیه برای گردشگران فراهم کرده است. با توجه به غنای فرهنگی، تاریخچه باستانی و طبیعت فوق‌العاده این منطقه، سفر به کوش آداسی یکی از به یادماندنی‌ترین تجربه‌های زندگی شما خواهد بود.

پس، اگر به دنبال یک سفر به یاد‌ماندنی و  لذت‌بخش به یکی از زیباترین نقاط ترکیه هستید، به شما توصیه می‌کنیم که با تور‌های طاهاگشت سفر کنید، تا درگیر رزرو هتل یا چیدن برنامه سفر و برنامه زمانی بازدید از مکان‌های مختلف نشوید و با خیال راحت بدون دغدغه فقط از سفر خود لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا