آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرطبیعت گردی

جاهای دیدنی اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی مجموعه‌ای از جزایر است که گنجینه‌های ناگفته‌ای را در تنوع فرهنگ‌ها، مناظر و شهرها در خود جای داده است. اندونزی با بیش از 17000 جزیره تحت صلاحیت خود، ماجراجویی و جاذبه هایی را برای همه فراهم می‌کند، از کاوش در معابد باستانی و پیاده‌روی در آتشفشان‌های فعال گرفته تا غواصی در آب‌های عمدتاً دست نخورده. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین جاهای دیدنی اندونزی پرداختیم.

سواحل بالی

مسلماً محبوب‌ترین نقطه تعطیلات اندونزی، بالی دارای تعدادی مکان دیدنی و جاذبه‌های فرهنگی است که بازدید از اینجا را ارزشمند می‌کند. اما، برای بسیاری از مردم، بالی سواحل زیبای جزیره مورد استقبال است. اگر یک تعطیلات ساحلی همان چیزی است که به دنبال آن هستید، ممکن است بخواهید به یکی از استراحتگاه‌های ساحلی مجلل بالی بروید و مدتی را صرف آفتاب گرفتن کنید. کوتا بهترین ساحل شناخته شده است و برای کسانی که دوست دارند آفتاب، موج سواری و معاشرت را ترکیب کنند عالی است. به دلیل محبوبیت آن، هیچ کمبودی در رستوران‌ها و کارهایی که باید انجام دهید در اینجا نخواهید داشت. این سواحل در نوع خود بی‌نظیر هستند و قطعا در تور های مختلف مثل تور مالزی سنگاپور و سایر کشور‌ها، آن را پیدا نخواهید کرد.

سواحل بالی اندونزی

دریاچه توبا

دریاچه توبا در جزیره سوماترا یک دریاچه آتشفشانی عظیم به طول حدود 100 کیلومتر و عرض 30 کیلومتر است. حدود 70000 سال پیش در اثر فوران آتشفشانی غول‌پیکر تشکیل شده است و بزرگترین دهانه احیا شده روی زمین است. تخمین‌های ژنتیکی نشان می‌دهد که تنها چند هزار انسان از این فاجعه جان سالم به در برده اند. جزیره – Pulau Samosir – بزرگترین جزیره در این دریاچه است. گردشگران علاوه بر بازدید از دریاچه برای دیدن جزیره به اینجا می‌آیند تا استراحت کنند و در آب‌های گرم‌شده آتشفشانی شنا کنند.  جاذبه‌های اندونزی در مقایسه با جاذبه‌های تور امارات، با توجه به آب و هوای معتدل و بهتر، تفریحات  عامه‌پسند بهتری ارائه می‌دهد.

دریاچه توبا اندونزی

بوروبودور

این معبد باستانی یکی از معروف‌ترین و از نظر فرهنگی مهم‌ترین جاهای دیدنی اندونزی است. بوروبودور در قرن هشتم ساخته شد و به شکل یک ماندالای سنتی بودایی ساخته شد. این معبد، یکی از برترین سایت‌های میراث جهانی یونسکو است و یکی از بزرگترین مکان‌های بودایی در جهان به حساب می‌آید. این معبد عظیم برای قرن‌ها فراموش شد، زمانی که اعتقاد بر این بود که بسیاری از جمعیت به دلیل فوران‌های آتشفشانی به جاوه شرقی نقل مکان کردند. اما در دهه 1800 دوباره کشف شد و امروزه یکی از جاذبه‌های اصلی جاوا است. بوروبودور در نزدیکی یوگیاکارتا، یک شهر قدیمی جاوه‌ای قرار دارد که به دلیل پیشکش‌های فرهنگی و تاریخی غنی‌اش شناخته شده است. معبد بوروبودور در کنار معبد دندان، تور سریلانکا، یکی از معروف‌ترین معابد مقدس بودایی‌ها است.

بوروبودور

اورانگوتان‌ها در بورنئو

هیچ سفری به اندونزی بدون دیدن چند اورانگوتان کامل نخواهد بود و بورنئو مکانی عالی برای بازدید از این موجودات زیبا و در معرض انقراض است. اگرچه اورانگوتان‌ها هنوز در طبیعت زندگی می‌کنند، اما چندین پناهگاه اورانگوتان‌ها درخطر هستند و از آن‌ها محافظت می‌کنند زیرا توسعه زمین به زیستگاه طبیعی آن‌ها آسیب می‌رساند. پارک ملی تانجونگ پوتینگ در کالیمانتان، بخش اندونزیایی بورنئو، محل زندگی یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌های اورانگوتان در جهان، و همچنین پستانداران، پرندگان و خزندگان دیگر است.

اورانگوتان‌ها در بورنئو

بسیاری از شرکت‌های تور محلی تورهای چند روزه قایق را برای تماشای حیات وحش و بازدید از مراکز تحقیقاتی ارائه می‌دهند. اگر به بورنئو نرسیدید، می‌توانید اورانگوتان‌ها را در مرکز اورانگوتان بوهوروک در بوکیت لاوانگ، دهکده‌ای گردشگری در جنگل سوماترا ببینید. اگر به حیات وحش و دیدن اورانگوتان‌های با‌مزه علاقه دارید همین الان رزرو بلیط هواپیما خود را انجام دهید و آماده دیدن شگفتی‌های این جانداران شوید.

اورانگوتان‌ها در بورنئو

دره بالیم

دره Baliem در ارتفاعات غربی گینه نو نگاهی اجمالی به دنیایی دارد که اخیراً عصر سنگی بوده است. این دره تا سال 1938 برای جهان شناخته نشده بود و زمانی که یک پرواز شناسایی هوایی به سمت جنوب از هلندیا (جایاپورای فعلی) جمعیت زیادی از کشاورزان را مشاهده کرد برای جهان شناخته شد. Wamena نقطه شروع اکثر بازدیدکنندگانی است که امروزه می‌آیند تا از مناظر کوهستانی، رودخانه‌های خروشان، دهکده‌های قبیله‌ای و روحیه سخت اما شیرین مردمان خونگرم دنی شگفت‌زده شوند. برای مشاهده تورهای جنوب آسیا می‌توانید به صفحه تور تایلند مراجعه کنید. 

دره بالیم

جزایر گیلی

جزایر گیلی یکی از جاذبه‌های مهم در لومبوک است که در طول سال‌ها محبوبیت آن در بین مسافران  و گردشگران تور اندونزی افزایش یافته است. این جزایر زیبا سواحلی را ارائه می‌دهند که از نظر زیبایی با سواحل بالی رقابت می‌کنند و همچنین فرصت‌هایی برای غواصی و حتی غواصی در پناهگاه لاک‌پشت‌ها دارند. اگر به دنبال اقدامات بیشتر در مورد لاک‌پشت هستید، می توانید یک جوجه‌کشی لاک‌پشت‌ها را بررسی کنید که در آن سالانه صدها مورد از این موجودات متولد می‌شوند.

جزایر گیلی

کایاک سواری در Gilis نیز محبوب است، و اگر به دنبال مکانی برای برقراری ارتباط مجدد با ذهن و بدن خود هستید، چندین گزینه برای کلاس‌های یوگا پیدا خواهید کرد. جزایر گیلی جایگزینی آرام‌تر، برای سواحل بالی است.

پارک ملی کومودو

چه کسی حداقل یک بار در زندگی خود آرزوی دیدن اژدها را نداشته است؟ کومودوهای اندونزی موجودات افسانه‌ای نیستند، اما حیواناتی خشن و کشنده هستند. پارک ملی کومودو، یک سایت میراث جهانی یونسکو، شامل سه جزیره اصلی و تعدادی جزیره کوچکتر و همچنین مناطق دریایی اطراف است. آب‌های این جزایر از غنی‌ترین و متنوع‌ترین آب‌های جهان هستند.موجوداتی که در اینجا خواهید دید حتی در پارک ملی خائو یای، از معروف‌ترین جاهای دیدنی تایلند هم پیدا نخواهید کرد.

پارک ملی کومودو

اژدهای کومودو در هر بازدید از پارک، ستاره‌های نمایش هستند، اما بازدیدکنندگان می‌توانند پیاده‌روی کنند، غواصی کنند، قایق‌رانی کنند یا از دهکده‌های کوچک در جزایر دیدن کنند. یکی دیگر از نقاط برجسته ساحل صورتی در جزیره کومودو است. این بخش از ماسه صورتی یکی از سواحل برتر اندونزی است. بازدیدکنندگان باید با قایق به جزایر برسند و هزینه ورودی به علاوه هزینه‌های اضافی برای حمل و نقل، خدمات راهنما و سایر فعالیت‌ها وجود دارد.

پارک ملی کومودو

جنگل میمون مقدس، اوبود

Ubud  قلب فرهنگی بالی است و در اینجا پناهگاه جنگل میمون مقدس را خواهید یافت، فضایی آرام که در آن می‌توانید عظمت باستانی جزیره را احساس کنید.

ماکاک‌های دم دراز زیادی را خواهید دید، گونه‌ای از میمون‌ها که معمولا در سراسر آسیای جنوب شرقی دیده می‌شود. این پناهگاه همچنین شامل سه معبد هندوهای بالیایی است که قدمت آن‌ها به سال 1350 برمی‌گردد. همانطور که در جنگل سرگردان هستید، از نمایش دادن هر گونه غذا یا وسایلی (مانند چتر و بطری آب) که ممکن است توجه میمون‌ها را به خود جلب کند، خودداری کنید. آن‌ها ممکن است سعی کنند هر چیزی را که شما حمل می‌کنید بدزدند!

جنگل میمون مقدس، اوبود

این جنگل در نزدیکی پادانگ تگال، روستای کوچکی است که برای سال‌ها هنرمندان مختلف را به خود جذب کرده است، و معبد، هنر و پس‌زمینه طبیعی خیره‌کننده، سفر به جنگل و روستا را به یک امر ضروری در بالی تبدیل می‌کند.

کوه برومو

اندونزی در حلقه آتش، منطقه‌ای با برخی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان قرار دارد. بسیاری از آتشفشان‌های این کشور، مانند کوه مراپی، به دلیل فوران‌های شدید و زیبایی خیره‌کننده، اما خطرناک خود مشهور هستند. کوه برومو یکی از شناخته‌شده‌ترین کوه‌ها است که عمدتاً به خاطر مناظر باورنکردنی‌اش است.  این آتشفشان بخشی از پارک ملی برومو تنگر سمرو است که شامل کوه سمرو، بلندترین قله جاوه نیز می‌شود. این پارک محل زندگی قوم تنگر است، یک گروه قومی منزوی که ریشه خود را به امپراتوری باستانی ماجاپاهیت نسبت می‌دهند. تور اندونزی و کشور‌های آسیای شرقی در مقایسه با قیمت تور ترکیه، زیبایی‌‌ها و تفریحات بیشتری شامل مناظر طبیعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سفر به اندونزی با طاهاگشت

در این مقاله، ما شما را بر سرزمین فرهنگ و طبیعت حیرت‌انگیز، اندونزی برده‌ایم، جایی که تاریخ و فرهنگ قدیمی را می‌بینید و طبیعت استوایی آن شما را در معرض دیدار با بی‌نظیرترین مناظر طبیعی می‌گذارد. با تور طاهاگشت، ما شما را به یک سفر جذاب و فراموش‌نشدنی به این کشور دعوت می‌کنیم. بیایید در میان آب‌های آبی و گرم آبگرم‌های بالی استراحت کنیم، در جاده‌های جنگلی بورنئئو پیشاپیش با میمون‌ها دوست شویم، و در معابد باستانی بوروبودور از فرهنگ و تاریخ این سرزمین غرق شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا