آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرسفر در تاریخطبیعت گردی

جاهای دیدنی چین   

از زمانی که جهان برای اولین بار چین را از طریق نوشته‌های مارکوپولو ماجراجو در بیش از 700 سال پیش کشف کرد، این کشور بزرگ آسیایی به عنوان تجسم همه چیزهای اسرارآمیز و عجیب و غریب در نظر گرفته شد. حتی اکنون نیز پس از دهه‌ها رشد اقتصادی، این کشور پهناور هیچ یک از جذابیت‌های خود را از دست نداده است. در واقع، تضاد بین آداب و رسوم باستانی چین و دولت جدید فوق مدرنی که در حال توسعه است، تنها شیفتگی به فرهنگی را که قدمت آن به هزاران سال پیش برمی‌گردد، افزایش داده است.

به دلیل وسعت، چین به عنوان یک مقصد گردشگری، جاذبه‌های گردشگری زیادی برای اکتشاف دارد. فرقی نمی‌کند با کشتی تفریحی لوکس از میان دره‌های زیبای یانگ تسه سفر کنید، از یک شهر شلوغ بازدید کنید یا به دنبال آرامش یک معبد باستانی باشید، این کشور پر از تجربیات باورنکردنی و امکانات دیدنی است. با فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری چین، کارهای جذاب، غیرمعمول و ماجراجویانه را انجام دهید. با ما همراه باشید.

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین شاهکارهای مهندسی بشر و طولانی‌ترین موزه در فضای باز است که از استان گانسو در غرب تا شانهایگوان در دریای بوهای در شرق امتداد دارد. این بنا بین قرن پنجم قبل از میلاد تا قرن شانزدهم ساخته، بازسازی و نگهداری شد تا از مرزهای شمالی امپراتوری چین در برابر حملات قبایل عشایری از شمال محافظت کند. بیشتر مردم از دیوار در جایی در منطقه پکن بازدید می‌کنند، جایی که دسترسی به آن آسان‌تر است و به طرز چشمگیری بر فراز قله‌های کوه قرار دارد. بعد از خرید بلیط هواپیما خارجی به کشور چین، قطعا دیوار چین باید جاذبه گردشگری شماره 1 شما باشد.

کاخ پوتالا

در برابر کاخ تابستانی پکن،  کاخ پوتالا را داریم. به عنوان کاخ زمستانی دالایی لاما از قرن هفتم، کاخ پوتالا در لهاسا نماد بودیسم تبتی و نقش مرکزی آن در اداره سنتی تبت است. پوتالا با بیش از 1000 اتاق، محل زندگی دالایی لاماها در زمان زندگی آن‌ها و مقبره‌های طلایی مجلل آن‌ها در هنگام مرگ بود.

کاخ پوتالا

این کاخ اقامتگاه دالایی لاما باقی ماند تا اینکه دالایی لاما چهاردهم پس از تهاجم چین در سال 1959 به هند گریخت. این کاخ همچنین مقادیر زیادی از آثار فرهنگی کمیاب از جمله کتاب مقدس بودایی دست‌نویس طلا و هدایایی از امپراتوران چین را در خود جای داده است. این کاخ 14 طبقه ارتفاع دارد و هر بازدید شامل بالا و پایین رفتن از پله‌های زیادی است، بنابراین قبل از بازدید مطمئن شوید که توان این رفت وآمد را دارید.

شهر ممنوعه و کاخ امپراتوری، پکن

شهر ممنوعه که در اوایل قرن پانزدهم ساخته شد، تا زمانی که پویی، آخرین امپراتور چین در سال 1912 از سلطنت کنار رفت، به عنوان خانه امپراتورهای سلسله‌های مینگ و چینگ بود. این مجتمع قصری افسانه‌ای حاکی از آن است که 980 ساختمان آن شامل 9999 اتاق است، اگرچه تعداد واقعی حدود هزار اتاق کمتر است. شهر ممنوعه بدون شک محبوب‌ترین جاذبه توریستی در پکن است که بی‌شک به مانند آن در توراروپا یا سایر کشور‌ها، پیدا نخواهید کرد.

شهر ممنوعه و کاخ امپراتوری، پکن

 این مجموعه عظیم که حدود 720000 متر مربع را پوشش می‌دهد و توسط دیواری به ارتفاع 10 متر با برج‌های دیده‌بانی و خندقی عریض محافظت می‌شود، شامل مناطقی است که برای اهداف تشریفاتی و اداری و همچنین یک اقامتگاه خصوصی مورد استفاده امپراتور قرار گرفته است. در حالی که دیدن همه چیز ممکن است ساعت‌ها طول بکشد، نقاط برجسته شامل پنج پل رودخانه طلایی مرمر سفید است.

تالار عالی هارمونی، ساختمانی به ارتفاع 35 متر که تاج و تخت سلطنتی را در خود جای داده است و سالن ضیافت نفیس امپراطور (تالار حفظ هارمونی) و موزه قصر با مجموعه بزرگی از هنر و مصنوعات از سلسله‌های مینگ و چینگ، تعداد کمی از دیدنی‌های این ساختمان عظیم هستند. از دیگر جاذبه‌های مهم در مجاورت کاخ امپراتوری می‌توان به میدان معروف تیان آنمن، و معبد بهشت، یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی کشور، که قدمت آن به قرن پانزدهم بازمی‌گردد، اشاره کرد.

بندر ویکتوریا

بندر ویکتوریا یکی از عمیق‌ترین بنادر کانتینری در جهان است. این خلیج، مناظر خیره‌کننده‌ای از آسمان خراش‌های جزیره هنگ کنگ در یک طرف و خط ساحلی Tsim Sha Tsui از طرف دیگر ارائه می‌دهد. با خرید تور چین، فقط در تاریخ چین قدم نخواهید زد، بلکه به زیبایی‌های طبیعی  و ساز‌های انسانی این کشور هم دسترسی خواهید داشت.

بندر ویکتوریا

به طور مثال ویکتوریا، یکی از شلوغ‌ترین بندرهای جهان است که صدها کشتی و قایق‌های تندرو در ساحل بالا و پایین می‌روند. هر شب، بسیاری از آسمان‌خراش‌ها در دو طرف بندر ویکتوریا در یک نمایش همزمان روشن می‌شوند که به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره‌های دائمی نور و صدا در جهان شناخته می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن بندر، سفر با Star Ferry است.

ارتش سفالی

این ارتش قدرتمند از جنگجویان و اسب‌های سفالی که در سه طاق پیدا شده است، یکی از معروف‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی در جهان است. این مجموعه، محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در شیان و یکی از محبوب‌ترین‌‌ها در سراسر چین است.

ارتش سفالی چین

اگر بلیط هواپیما چین را تهیه کرده‌اید، بی درنگ خود را به شیان برسانید، جایی که 8000 جنگجوی سفالی و 130 ارابه در سکوت، بیش از دو هزار سال است که از روح اولین متحد‌کننده چین محافظت می‌کنند. اگرچه اسلحه‌ها دزدیده شده‌اند و رنگ آن‌ها به شدت محو شده است، وجود آن‌ها و این واقعیت که چهره هیچ دو سربازی شبیه هم نیست، نشان‌دهنده میزان کار و مهارتی است که در ساخت آن‌ها انجام شده است.

تراس هانی

 تور چین شما چشم شما را به عجایب و دیدنی‌های چندین و چند ساله باز می‌کند. تراس برنج هانی، در دامنه‌های جنوبی کوه Ailao در Yuanyang واقع شده است و بیش از 1000 سال است که کشت می‌شود. این تراس‌های برنج که توسط مردم هانی با دست تراشیده شده‌اند، دامنه تپه‌ای بایر را به بهشتی سرسبز و نیمه گرمسیری تبدیل کرده‌اند. آب در جنگل‌های بالای تپه صرفه‌جویی می‌شود و برای آبیاری به تراس‌ها هدایت می‌شود.

تراس هانی

تراس‌های برنج از دسامبر تا مارس غرق آب می‌شوند و منظره‌ای دیدنی را به مسافران ارائه می‌دهند. تراس‌های برنج هانی با توجه به زمان در روز‌ و شرایط آب و هوایی مختلف تغییر رنگ داده و شما تصویری رنگین کمانی از آن‌ها خواهید دید.

بودای غول پیکر لشان

کوه Emei اولین معبد بودایی در چین است که در قرن اول ساخته شده است. اما قابل توجه‌ترین بودای امیشان، بودای بزرگ لشان است که در قرن هشتم در دامنه تپه تراشیده شد. این مجسمه حدود 71 متر ارتفاع دارد و انگشتان سه متری  روی هر یک از دستان عظیم خود دارد. بودای غول پیکر در نهایت باعث شد که رودخانه‌های خروشان زیر آن بیشتر قابل کشتیرانی باشند زیرا بقایای سنگ از مجسمه به داخل آب انداخته شد و موج‌های این رود، نیروی کمتری پیدا کردند.

بودای غول پیکر لشان

کوه هوانگ

کوه هوانگ یکی از مقاصد اصلی گردشگری چین، رشته کوهی در شرق چین است که به نام هوانگشان (کوه زرد) نیز شناخته می‌شود. این منطقه به دلیل مناظر، غروب خورشید، قله‌های گرانیتی با شکل خاص و چشم اندازهای ابرها از بالا، به خوبی شناخته شده است.

قله‌های زیادی که اغلب در غبار پوشانده شده‌اند، به نظر می‌رسد روی ابرها شناور هستند و نام‌های بسیار تخیلی قله گل نیلوفر آبی، پایتخت آسمانی و قلم موی رنگ دارند. در دوران باستان تقریباً 60000 پله سنگی در کنار رشته کوه حک شده بود. امروزه تله‌کابین‌هایی نیز وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آن‌ها برای سوار شدن مستقیم از پایگاه به یکی از قله‌ها استفاده کنند.

کروز رودخانه لی

سفر دریایی در رودخانه لی از گویلین به یانگ شوو، نقطه برجسته هر سفر، به شمال شرقی استان گوانگشی است. با مناظر خیره‌کننده و طعم زندگی دور از کلان شهر ، مناظر کنار رودخانه لی یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری چین است. کوه‌های کارست پوشیده از مه منظره را پر می‌کنند و به هاله‌ای از آرامش می‌افزایند.

کروز رودخانه لی

قایق‌های ماهیگیری سنتی در رودخانه تردد می‌کنند و از باکلان‌ها برای صید ماهی خود استفاده می کنند ( باکلان نوعی پرنده‌ماهی‌خوار است که توسط ماهیگیران در این منطقه تربیت شده تا برای آن‌ها ماهیگیری کنند). بهترین راه برای لذت بردن از مناظر، قایق سواری بین Guilin و Yangshuo است. از آنجایی که زمین مسطح است، بسیاری از مسافران دوست دارند به عقب برگردند.

غار نی فلوت

زیر پوششی از مناظر سبز گویلین چین، یک شاهکار زیرزمینی شگفت‌انگیز پنهان شده است که توجه هر کسی را که به داخل آن می‌رود، به خود جذب می‌کند. غار نی فلوت، این شگفتی طبیعی، قرن‌هاست که بازدیدکنندگان را به دنیایی سحرآمیز از تشکیلات اسرارآمیز، رنگ‌های زنده و احساس تعجب که فقط در اعماق زمین پیدا می‌شود، می‌کشاند. غار نی فلوت معروف به «کاخ هنرهای طبیعی» در شمال غربی گویلین در جنوب چین واقع شده است.

غار نی فلوت

بر اساس یک افسانه، غار نی‌ فلوت، نام خود را از گیاهان نی‌ سبز گرفته است که در ورودی آن رشد کرده و برای ساخت فلوت استفاده می‌شود. داخلی این غار شبیه به گالری جادویی است، با ستون‌ها و تراشه‌های کلسیتی که اشکال و مجسمه‌هایی دنیایی و غریب را تشکیل داده‌اند که به نظر می‌آید از جاذبه‌های ثقل خارج شده‌اند.

غارهای یونگانگ

غارهای یونگانگ یا غارهای داتونگ یکی از نمونه‌های عالی هنر غارنشینی اولیه بودایی است. در اینجا راهبان بیش از 51000 مجسمه را در دامنه تپه حک کردند که اندازه آن‌ها از چند اینچ تا ده‌ها فوت متغیر بود. کار بر روی کنده‌کاری در 252 غار در قرن پنجم و ششم انجام شد.

غارهای یونگانگ

در صورت امکان، بازدیدکنندگان توصیه می‌کنند در فصلی که شلوغ است به اینجا بیایند. یکی از جذابیت‌های خیره‌کننده غارهای یونگانگ، تنوع تشکیلات سنگی آن‌هاست. از ستون‌های کلسیتی تا جریان‌های آبی برجسته، هر چیزی که می‌توانید تصور کنید، در این غارها پیدا می‌شود. درست مثل یک گالری هنر، طراحی‌های منحصر به فرد و شگفت‌انگیز در اطرافتان وجود دارند، اما با این تفاوت که این آثار هنری توسط زمان و طبیعت ایجاد شده‌اند.

دریاچه غربی هانگژو

یکی از دلایل اصلی سفر به هانگژو، مرکز استان ژجیانگ، دیدن دریاچه غربی است، دریاچه بزرگ آب شیرین که نماد این شهر شرقی چین است. جزایر جنگلی دست‌ساز، با معابد و بتکده‌ها روی دریاچه که به ندرت عمیق‌تر از پنج فوت است، پراکنده است. دریاچه غربی که یکی از زیباترین دریاچه‌های چین به حساب می‌آید به دریاچه‌های کوچکتری تقسیم می‌شود.

دریاچه غربی هانگژو

جیوژایگو

Jiuzhaigou که در جنوب غربی چین واقع شده است، یک منطقه حفاظت شده طبیعی است که به طور رسمی در انگلیسی به نام دره Jiuzhai شناخته می‌شود. این پارک ملی به دلیل آبشارهای فراوانش به عنوان سرزمین پریان توصیف شده است. کوه‌های کارست پوشیده از برف و 108 دریاچه آبی، فیروزه‌ای و سبز آن، که بسیار شفاف هستند و می‌توان ته آن را دید. این مکان همچنین زیستگاه پانداهای غول پیکر است، اگرچه به دلیل وسعت پارک و تعداد گردشگران، شانس دیدن آن‌ها کم است.

جیوژایگو

غارهای لانگمن

در اعماق دل کوه‌های افسانه‌ای چین، زیبایی‌های یک دنیای زیرزمینی منحصر به فرد در انتظار شماست: غارهای لانگمن. این غارها با طول و ابعاد فراوان، تشکیلات سنگی عجیب و غریب، و یک تاریخچه ژرف پشت سنگ‌ها، عاشقان تخیل و ماجراجویی را به سمت خود جذب می‌کنند. غارهای لانگمن در امتداد کوه‌های شیانگشان و لانگمنشان در بخش مرکزی شرقی چین پراکنده‌اند. ساخت غارها در سال 493 بعد از میلاد آغاز شد. بیش از 2100 طاقچه، بیش از 100000 مجسمه بودایی، حدود 40 بتکده و 3600 لوح در غارها وجود دارد. مجسمه 17 متری Vairocana  در معبد  Fengxian، بزرگترین مجسمه است.

غارهای لانگمن

در قلب چین، غارهای لانگمن به عنوان یک مقصد برجسته در مسیر توریستی قرار دارند. ورود به این غارها، شما را به دنیایی از جریان‌های آبی که در طی هزاران سال پوشش داده شده‌اند، هدایت می‌کند. تشکیلات سنگی داخل این غارها نمایانگر پیچیدگی‌های زیست‌شناسی و زمین‌شناسی طبیعت هستند، که به طور طبیعی در طول زمان ایجاد شده‌اند.

خط افق پودونگ

پودونگ ناحیه‌ای در شانگهای در سمت شرقی رودخانه هوانگپو است که به عنوان مرکز مالی و تجاری چین مطرح شده است. با هواپیمایی چین جنوبی می‌توانید خود را به این منطقه برسانید و از عظمت ساخت و ساز‌های آن لذت ببرید. در این‌جا آسمان‌خراش‌های درخشانی از زمین‌های کشاورزی 20 سال پیش برمی‌خیزد. این آسمان خراش‌ها شامل برج نمادین مروارید شرقی، مرکز مالی جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است که در سال 2014 ساخت آن تمام شد.

خط افق پودونگ

کلام آخر

کشور چین یک غنا و ثروت از زیبایی‌ها و تاریخ را در خود جای داده‌اند که حتی در اینجا فرصت نمی‌شود یک درصد آن‌ها را به طور کامل معرفی کرد. از دیوار بزرگ چین که افسونگر زمان است، گرفته تا غارهای تاریخی و عجیب، از شهرهای مدرن پویا تا طبیعت‌های زیبا و جذاب، چین دارای مجموعه‌ای از مقاصد بی‌نظیر و منحصر به فرد است که هر کسی را مجذوب خود می‌کند. جاذبه‌های دیدنی چین به گونه‌ای هستند که هیچ کلمه‌ای نمی‌تواند زیبایی، تاریخ و فرهنگ آنها را به طور کامل توصیف کند.

اگر به دنبال تجربه‌ای بی‌نظیر در قلب جاذبه‌های چین هستید، پیشنهاد می‌کنم با تورهای طاها گشت به این کشور سفر کنید. تورهای طاها با تجربه‌ی طولانی و دانش قوی در زمینه گردشگری، می‌توانند شما را به دنیای شگفت‌انگیز جاذبه‌های چین هدایت کنند. همراهی تورهای طاها در این سفر، به شما امکان می‌دهد که بهترین‌ها را از این سرزمین زیبا ببینید و تجربه‌ی یک سفر خاطره‌انگیز به خاطرات خود اضافه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا