اروپاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرزنگ تفریحسفر در تاریخطبیعت گردیمراکز خرید

جاذبه‌های دیدنی مسکو

مسکو یک شهر نیست! پایتخت روسیه کلکسیونی از زیباها، موزه‌ای تاریخ و رنگین کمانی از فرهنگ روسیه را به صورت یک‌جا جمع کرده و نمایش می‌دهد. شما با تهیه بلیط مسکو عملاً سفری به تاریخ و فرهنگ یکی از کهن‌ترین کشورهای جهان را تجربه خواهید کرد. 

اگر قصد سفر به روسیه را دارید اما با جاذبه‌های پهناورترین کشور جهان آشنا نیستید، با ما در این مقاله همراه باشید. در انتهای مقاله یک پیشنهاد عالی برای خرید تور روسیه و سفر به کشور تزارها داریم.

میدان سرخ یا قلب تپنده مسکو

میدان سرخ مسکو با 73 هزار مترمربع مساحت احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های شهری است. میدان سرخ مسکو از قرن پانزدهم تا کنون قلب تپنده روسیه بوده و حاکمان روسیه در اطراف این میدان بناهای شگفت‌انگیزی را ساخته‌اند.

میدان سرخ یا قلب تپنده مسکو

از جمله بناهای اطراف میدان سرخ می‌توان به کاخ کرملین، کلیسای سنت باسیل، مقبره لنین، موزه دولتی روسیه، مرکز بزرگ خرید گوم و کلیسای جامع کازان اشاره کرد. همچنین با رزرو هتل مسکو در اطراف میدان سرخ مسکو می‌توانید دسترسی راحتی به تمام زیبایی‌های شهر داشته باشید. 

برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره میدان سرخ مسکو می‌توانید مقاله میدان سرخ مسکو را در وبلاگ طاهاگشت مطالعه کنید.

کاخ کرملین؛ عظمت روسیه

کاخ کرملین یک کاخ تاریخی است که همیشه محل اقامت تزارها و سلاطین روسیه بوده است. پس از انقلاب کمونیستی، فروپاشی روسیه شوروی و تغییر حکومت نیز کاخ کرملین، محل اقامت رئیس جمهوری روسیه است.

کاخ کرملین؛ عظمت روسیه

این کاخ شامل چندین کاخ کوچک و بزرگ و کلیسا است. در بازدید از کاخ کرملین امکان بازدید از تمامی کاخ‌ها به دلایل امنیتی وجود ندارد اما می‌توان از برخی کاخ‌ها و محوطه کرملین بازدید کرد.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره محل اقامت امپراطوران روس می‌توانید مقاله کاخ کرملین را مطالعه کنید.

کلیسای جامع سنت باسیل؛ معروف‌ترین نماد روسیه

کلیسای سنت باسیل معروف به کلیسای رنگارنگ مشهورترین نماد معماری روسیه است. این کلیسا شامل 10 گنبد پیازی شکل و رنگی است.

کلیسای جامع سنت باسیل

این کلیسا به دستور ایوان مخوف و برای نشان دادن عظمت فتوحاتش ساخته شد. یک افسانه تاریخی هم درباره کلیسا جامع سنت باسیل وجود دارد؛ ایوان مخوف معماران این بنا را کور کرد تا هیچ‌وقت نتوانند بنایی به این زیبایی بسازند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره معماری این کلیسا و جزئیات بیش‌تر می‌توانید مقاله کلیسای سنت باسیل را مطالعه کنید.

مترو مسکو؛ فراتر از حمل و نقل

معمولاً متروها در سراسر جهان محیط خشک و کاملاً عادی دارند اما مطمئن هستیم با ورود به مترو مسکو، تصور خواهید کرد که وارد یک موزه پُر از نقاشی و مجسمه شده‌اید. مترو مسکو به عنوان زیباترین مسکو جهان شناخته می‌شود.

مترو مسکو

سوارشدن به این مترو و بازدید از ایستگاه‌های مختلف آن شبیه بازدید از بخش‌های مختلف موزه و دیدن آثار هنری روسی است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره جزئیات این مترو و تماشای تصاویر می‌توانید به صفحه مترو مسکو مراجعه کنید.

گالری تریتیاکوف؛ مهم‌ترین موزه هنرهای زیبا روسیه

اگر به آثار هنری مثل نقاشی و انواع هنرهای تجسمی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه از گالری تریتیاکوف بازدید کنید. این گالری در سال 1856 تاسیس شده و بیش‌ از 2 هزار اثر هنری را در خود جای داده است. مطمئن باشید تجربه بازدید از این موزه را همیشه در ذهن خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره این موزه می‌توانید به صفحه گالری تریتیاکوف مراجعه کنید.

نمایی از گالری تریتیاکوف

موزه تاریخی دولتی؛ قدیمی‌ترین موزه روسیه

این موزه قدیمی‌ترین موزه روسیه است که وسایل قدیمی باقی‌مانده از سلاطین و تزارهای روسیه را به نمایش می‌گذارد. همچنین می‌توانید اولین نسخه‌های خطی آثار ادبی مشهور جهان را در موزه تاریخی دولتی روسیه مشاهده کنید. البته قدیمی‌ترین موزه تاریخی و دومین موزه بزرگ جهان در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد که با تهیه بلیط سن پترزبورگ می‌توانید از این موزه دیدن کنید. 

موزه تاریخی دولتی

موزه تسلیحات کرملین؛ گنجینه‌ درخشان کرملین

موزه تسلیحات کرملین برخلاف نامش تنها محدود به نمایش تسلیحات جدید و قدیمی روس‌ها نیست. در این موزه می‌توانید لباس‌ها، آثار شخصی و هنری را مشاهده کنید.

موزه تسلیحات کرملین

موزه یادبود فضانوردی

گاگارین اولین فضانورد روسی بود که پا به کره ماه گذاشت. این اتفاق در زمان جنگ سرد، فرصتی عالی برای تبلیغات روسیه بود. به همین دلیل دولت روسیه تصمیم به احداث موزه فضانوردی گرفت. در این موزه تجهیزاتی که برای سفر به کره ماه مورد استفاده قرار گرفته و دستاوردهای مختلف فضایی روسیه نمایش داده می‌شود و می‌تواند فرصت خوبی برای آشنایی با این بخش از تاریخ روسیه باشد.

موزه یادبود فضانوردی

موزه هنرهای زیبا پوشکین؛ یکی از زیباترین موزه‌های روسیه

موزه هنرهای زیبا پوشکین، یکی از زیباترین و کامل‌ترین موزه‌های روسیه است. این موزه آثار هنری و تاریخی زیادی را در خود جای داده است و می‌تواند برای ساعات زیادی علاقه‌مندان به هنر و تاریخ را سرگرم کند.

موزه هنرهای زیبا پوشکین

موزه فضای باز معماری تساریتسینو

موزه تساریتسینو، یکی از زیباترین فضاهای موجود در شهر مسکو است. این موزه فضاهای سبز زیادی دارد. از پارک‌های بزرگ تا خانه اُپرا مسکو در این موزه قرار گرفته و می‌تواند فرصتی عالی برای بازدید باشد. در وصف زیبایی این بنا می‌توانیم بگوییم حتی در قاره سبز و در تور اروپا هم نمی‌توانید بنایی به این زیبایی پیدا کنید. 

موزه فضای باز معماری تساریتسینو

مرکز خرید اوکاتنی راید

اگر اهل خرید و گردش در روسیه هستید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید از مرکز خرید اوکاتنی راید را از دست ندهید. این مرکز خرید با معماری شگفت‌انگیز شبیه یک کاخ باشکوه به نظر می‌رسد و بسیاری از برندهای معتبر دنیا در حوزه‌های مختلف در این مرکز مشغول عرضه محصولات خود هستند.

مرکز خرید اوکاتنی راید

مرکز خرید ایزمایلو

ایزمایلو یکی از مراکز خرید سنتی مسکو است و در این مرکز می‌توانید صنایع دستی و سوغاتی‌های مرتبط با روسیه به صورت مستقیم تهیه کنید.

مرکز خرید ایزمایلو

تپه‌های اسپرو

تپه‌های اسپرو در کنار رودخانه مسکو قرار گرفته است و نسبت به شهر مسکو ارتفاعی بیش از 200 متر دارد. با ایستادن بر روی تپه‌های اسپرو مسکو می‌توانید چشم‌اندازی شگفت‌انگیز از شهر مسکو به دست آورید و از زیبایی‌های فراوان آن لذت ببرید.

تپه‌های اسپرو

باغ‌ وحش مسکو

بیش از 750 نوع گونه جانوری در باغ وحش مسکو نگه‌داری می‌شوند و این باغ وحش جزء بزرگ‌ترین باغ وحش‌های جهان است. اگر به تماشای حیوانات و زندگی آن‌ها علاقه دارید می‌توانید از باغ وحش مسکو بازدید کنید.

باغ‌ وحش مسکو

پارک گورکی

پارک گورکی، یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین روسیه است. در پارک گورکی می‌توانید از طبیعت زیبا، رویدادهای فرهنگی و کنسرت هم بهره‌مند شوید.

پارک گورکی

کولومنسکویه

این منطقه جزء مناطق سلطنتی و دیدنی شهر مسکو است که پُر از بناهای چوبی، معماری‌های قدیمی و خیابان‌های شگفت‌انگیز است. برای آشنایی با سایر زیبایی‌های کشور روسیه می‌توانید مقاله جاهای دیدنی روسیه را مطالعه کنید.

منطقه دیدنی و زیبای کولومنسکویه

جاهای دیدنی روسیه با تور روسیه طاهاگشت

در این مقاله مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر مسکو را به شما معرفی کردیم. اگر قصد سفر به روسیه را دارید می‌توانید با استفاده از تورهای روسیه طاهاگشت، به کشور تزارها سفر کرده و از زیبایی‌های روسیه لذت ببرید. برای شروع کافی است به صفحه تور روسیه مراجعه کنید یا با طاهاگشت تماس بگیرید.

در پایان مقاله خوشحال می‌شویم اگر تجربه سفر به روسیه و بازدید از هرکدام از این مکان‌های دیدنی را دارید، نظر خود را به ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا