جهان گردیخاورمیانهدیدنی هاراهنمای سفرزنگ تفریح

آکواریوم آنتالیا

آیا می‌دانستید که می‌توانید کوسه‌های خطرناک واقعی را در آنتالیا ببینید؟ نه در آب، بلکه در آکواریوم بسیار زیبای آنتالیا. این آکواریوم یک مکان خانوادگی مورد علاقه در شهر آنتالیا است. آکواریوم آنتالیا را نباید از دست بدهید. این دومین آکواریوم بزرگ در اروپا و پنجمین آکواریوم بزرگ در جهان است. بهترین مکان برای کشف دنیای جادویی موجودات زیر آب در حالی که اوقات خوبی را با خانواده خود می‌گذرانید. در این مقاله، تمام اطلاعات مفیدی را که باید قبل از بازدید از آکواریوم آنتالیا بدانید، پیدا خواهید کرد.

تاریخچه آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا دومین آکواریوم بزرگ اروپا و پنجمین آکواریوم بزرگ در جهان است. پایه و اساس آکواریوم آنتالیا در نوامبر 2011 گذاشته شد و در 15 آگوست 2012 دروازه‌های خود را باز کرد. ساخت این تاسیسات کاملاً عملیاتی تقریباً 260 روز طول کشید. 15000 متر محوطه بسته در این اکواریوم وجود دارد. بیش از دو میلیون بازدیدکننده در دو سال اول فعالیت به آکواریوم آنتالیا آمدند. آکواریوم آنتالیا در فصل گردشگری 2013 پرفروش‌ترین تور در داخل و اطراف آنتالیا بود. این مکان توجه مدارس و کالج های مختلف را به گردش دانش‌آموزان خود در اینجا جلب می‌کند.

این آکواریوم همچنان باعث شگفتی و شوک بازدیدکنندگان شد و در سال 2013 از سوی مجله کاپیتال به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری گردشگری معرفی شد. آکواریوم آنتالیا مکانی ضروری برای بازدید هر دوستدار طبیعت و آبزیان است. پس اگر جزو این دسته از افراد هستید هر سریع‌تر بلیط هواپیما تهران آنتالیا را تهیه کرده و خود را به یکی از بزرگترین آکواریوم‌های جهان برسانید.

یک مکان مرموز

آکواریوم آنتالیا یکی از اسرارآمیزترین آکواریوم‌های جهان است. حتی می‌توان گفت مرموزترین آکواریوم دنیاست. کل طراحی آکواریوم از ویرانه‌های شهر باستانی جنگل‌های استوایی در پرو و برزیل و غیره تقلید شده که فوق‌العاده اسرار‌آمیز هستند. در این آکواریوم غارها، هواپیماها و کشتی‌های غرق شده وجود دارد. موجودات دریایی رنگارنگ در این مکان‌های مرموز شنا می‌کنند. با خرید بلیط تهران آنتالیا یک بازدید پر از رمز و راز از آکواریوم داشته باشید که یکی از برجسته‌ترین تجربه‌های زندگی شما خواهد بود.

آکواریوم آنتالیا کجاست

طولانی‌ترین آکواریوم تونلی به طول 131 متر است. این آکواریوم در یک مجتمع سرپوشیده تریپلکس با مجموع 13000 متر مربع فضای داخلی ساخته شده در 30000 متر مربع طراحی شده است. در کنار مخزن اصلی، یک مخزن آکواریومی وجود دارد که مخصوص کوسه‌ها و بیش از 40 آکواریوم با موضوعات و سبک‌های مختلف طراحی شده است. مجموعه آکواریوم آنتالیا با آکواریوم‌هایش و مکان‌های مختلفی مانند خانه خزندگان، موزه دنیای برف و یخ، کافه‌ها، فروشگاه‌های سوغات، سالن سینمای 5 بعدی، نقاط عکاسی، رستوران‌ها، فست‌فودهای زنجیره‌ای و میدان نمایشگاهی با طراحی معماری طراحی شده است.

مسیر آکواریوم آنتالیا

مسیر سفر با اطلاعات آکواریوم و ماهی‌های دریایی شروع می‌شود. مسیر با غار ماهی، رودخانه‌های جهان، عروس دریایی، ماهی بوقلمون، ماهی درنده، کوسه، مخزن اصلی 5 میلیون لیتری و در نهایت با تونل 130 متری ادامه می‌یابد.

مسیر آکواریوم آنتالیا

در آکواریوم آنتالیا چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

علاوه بر تفریحات آبی آنتالیا، آکواریوم آنتالیا هم مکان مورد علاقه خانواده‌ها برای بازدید است. به خصوص اگر بچه‌های کوچک و/یا نوزاد دارید. این فضا برای کالسکه کودک کاملا مناسب است و برای پذیرایی از کودکان در هر سنی مشکلی نخواهید داشت.

در مجموع 64 مخزن و 40 آکواریوم موضوعی وجود دارد که حاوی 5 میلیون لیتر آب است. امکان مشاهده 5 هزار گونه ماهی از جمله کوسه و مارماهی وجود دارد. همه این گونه‌های زیر آب توسط هواپیماهای شخصی از اقیانوس‌ها، دریاهای مختلف در سراسر جهان، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها آورده شده‌اند. اما درون این مخازن چه چیزی پیدا خواهید کرد؟ در زیر تعدادی از جاذبه‌های این آکواریوم را معرفی می‌کنیم.

کوسه‌ها

یک مخزن آکواریومی وجود دارد که به طور خاص برای بیش از 200 کوسه طراحی شده است. یکی از گونه‌های کوسه موجود در آکواریوم “کوسه ببر شنی” است. این گونه،  یکی از خطرناک‌ترین کوسه‌های جهان است. در طول زمان تغذیه کوسه‌ها می‌توانید شاهد لحظات نفس‌گیر باشید. غواصان آموزش دیده مخصوص، آن‌ها را با دست تغذیه می‌کنند. اگر می‌خواهید شاهد این فعالیت خاص باشید، فراموش نکنید که زمان تغذیه کوسه را قبل از تهیه بلیط آنتالیا و سفر به آکواریوم بررسی کنید!

آکواریوم آنتالیا عکسها

بزرگترین آکواریوم تونلی جهان

در تور  آنتالیا 1403، از بزرگترین آکواریوم تونلی دیدن کنید. آکواریوم آنتالیا دارای بزرگترین آکواریوم تونلی جهان است. 131 متر طول و 3 متر عرض دارد. کشتی شکسته‌ای که در آفریقای جنوبی توسط مجسمه‌ساز معروف ایتالیایی، بندیتی تهیه شده بود، با کشتی به آنتالیا آورده شد و در آکواریوم قابل مشاهده است.

موزه جهانی یخ و برف

یکی از چشمگیرترین قسمت‌های آکواریوم و تور ترکیه، دنیای برفی است. حتی در میانه روزهای گرم تابستان، این اتاق مملو از برف واقعی است و می‌توانید در محیطی ۵- درجه با گلوله‌های برفی بازی کنید. همچنین می‌توانید تعدادی مجسمه یخی باورنکردنی را ببینید.

پارک آکواریوم آنتالیا

در نزدیکی آکواریوم می‌توانید با بازدید از پارک وحشی، جایی که می‌توانید حشرات، مارها و خزندگان غول‌پیکر را ببینید، هیجان را به روز خود اضافه کنید. هزینه ورودی جداگانه است، اما امکان خرید بلیط ترکیبی وجود دارد. می‌توانید رستوران‌ها و کافه‌های نزدیک را نیز امتحان کنید.

باغ ماهی

در باغ ماهی و تونل شیشه‌ای به طول 80 متر قدم بزنید. احساس می‌کنید در حالی که نفس خود را حبس می‌کنید، در امتداد کف اقیانوس راه می‌روید، زیرا مناظر فوق‌العاده کوسه‌های غول‌پیکر، پرتوها و صدها جانور دریایی و اقیانوسی چند رنگ، در اقیانوس 2.2 میلیون لیتری اطراف شما شنا می‌کنند.

پارک آکواریوم آنتالیا

زمان فعالیت کواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا همه روزه به جز یکشنبه‌ها از ساعت 10:00 الی 19:00 باز است. به خاطر داشته باشید که آخرین ورود به آکواریوم 30 دقیقه قبل از زمان بسته شدن است.

 آکواریوم آنتالیا کجاست؟

آکواریوم آنتالیا در مرکز شهر آنتالیا در ترکیه واقع شده است. رانندگی در آنجا با ماشین شخصی یا اجاره‌ای راحت است. با این حال، می‌توانید با اتوبوس‌های شهری عمومی از فرودگاه، مناطق لارا، کندو، کنیالتی، کپز، آکسو، کمر، سیده، ماناوگات، بلک و غیره به آنجا بروید. در اطراف پارکینگ‌های مناسبی وجود دارد که بتوانید ماشین خود را پارک کنید، مخصوصا برای افراد دارای معلولیت. اطراف آن را میدان خرید معروف میگروس، لونا پارک، هتل سو، پارک ساحلی کنیالتی، رستوران مهمت، مرکز نمایشگاه کم پیرامیت احاطه کرده است. اگر می‌خواهید از این مکان دیدن کنید رزرو هتل در آنتالیا را به صورتی انجام دهید که به راحتی به این آکواریوم یا جاذبه‌های اطراف آن، دسترسی داشته باشید. می‌توانید برای بازدید از همه این مکان‌های نزدیک در یک روز برنامه‌ریزی کنید. ساحل کنیالتی را فراموش نکنید که تنها 70 متر با آن فاصله دارد.

بازدید از بزرگترین آکواریوم تونلی جهان

 آکواریوم انتالیا یک دنیای جذاب از زیبایی و آرامش است که با دقت در تجهیزات، انتخاب ماهیان و و آبزیان و مراقبت مستمر، یک محیط شکوفا ایجاد کرده است. این تجربه فراموش‌ناپذیری خواهد بود که علاقمندان به جهان‌های زیرآب را به خود جلب می‌کند. حالا که جاده‌ای به دنیای زیرآبی آکواریوم آنتالیا زده‌ایم، با کمال میل دعوت می‌شوید تا به همراه تورهای طاها‌گشت این سفر جذاب را آغاز کرده و لذت یک تجربه فراگیر در دنیای زیبای آکواریوم انتالیا را بچشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا