آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرطبیعت گردی

جنگل بامبو ژاپن

جنگل بامبو آراشیاما، یکی از جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر در شهر کیوتو، ژاپن، با تمام عظمت و زیبایی خود، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند. این جنگل، با تعدد زیاد بامبوهای بلند، به عنوان یکی از بزرگترین جنگل‌های بامبویی در جهان شناخته می‌شود و از لحاظ فرهنگی و طبیعی، جایگاهی ویژه و حیاتی در ژاپن دارد. با قدم زدن در جنگل بامبو کیوتو در یک تونل سبز غرق شوید.

معرفی جنگل های بامبو ژاپن

اگر فکر می‌کنید همه چیز درباره ژاپن می‌دانید، باید به جنگل های بامبو سر بزنید. جنگل بامبو آراشیاما که به نام جنگل بامبو ساگانو هم شناخته می‌شود، یک جنگل طبیعی بامبو بوده که در آراشیاما، کیوتو، ژاپن واقع شده است.

این جنگل یکی از نمادین‌ترین مناظر کیوتو و یکی از پر عکس‌ترین مناظر شهر است.‌ این جنگل بیشتر از بامبو موسو (Phyllostachys edulis) تشکیل شده و مسیرهای زیبا متعددی برای گردشگران و بازدیدکنندگان دارد.

معرفی جنگل های بامبو ژاپن

با قدم زدن در زیر سایه بامبوهای سر به فلک کشیده، با وجود اینکه لحظاتی قبل در یک منطقه باز و شلوغ بوده‌اید، می‌توانید در طبیعت گم شوید.

نوری که به کف جنگل می‌تابد، فضایی تقریباً جادویی ایجاد می‌کند. جنگل بامبو آراشیاما در نزدیکی پل توگتسوکیو، نماد کلاسیک منطقه آراشیاما واقع شده است. این پل بر روی رودخانه کاتسورا قرار دارد و منظره‌ای عالی از بالا و پایین رودخانه ارائه می‌دهد که به طور چشمگیری از فصلی به فصل دیگر متفاوت است.

جنگل بامبو ژاپن کجاست؟

جنگل بامبو ژاپن، در آراشیاما، ناحیه‌ای در حومه غربی کیوتو، واقع شده است. این جنگل در دامنه «کوه‌های طوفان» در شمال شهر کیوتو قرار دارد. ارتفاع این کوه‌ها بسیار کمتر از ارتفاع کوه فوجی در ژاپن است و به راحتی می‌توانید خود را به آنجا برسانید.

جنگل بامبو ژاپن کجاست؟

این جنگل 10 دقیقه پیاده تا ایستگاه Saga-Arashiyama در خط 3 JR Sagano فاصله دارد. این جنگل به ظاهر بی‌پایان با شهرت جهانی، برای استراحتی آرامش‌بخش در طول اقامت در ژاپن، ایده‌آل است. بیشه بامبو آراشیاما 24 ساعته باز است و ورود رایگان است.

جنگل های بامبو ژاپن چطور به وجود آمدند؟

جنگل‌های بامبو آراشیاما در کیوتو، قدمتی طولانی دارد و عمیقاً با فرهنگ ژاپن در هم تنیده شده‌ است. تخمین زده می‌شود که بیش از 1200 گونه بامبو در سراسر جهان وجود دارد که از این تعداد حدود 250 گونه در ژاپن رشد می‌کنند.

رایج‌ترین گونه‌های بامبو در ژاپن موسوچیکو، ماداکه و هاچیکو است. موسوچیکو حدود پانصد سال پیش در چین معرفی شد، در حالی که اعتقاد بر این است که ماداکه و هاچیکو از دوران ماقبل تاریخ بومی ژاپن وجود داشته‌اند.

جنگل های بامبو ژاپن چطور به وجود آمدند؟

گمان می رود که استفاده از بامبو در ژاپن حداقل به اواخر دوره جومون (حدود 2900 تا 3200 سال پیش) برمی‌گردد.  علاوه بر رشد طبیعی، برخی از جنگل‌های بامبو در ژاپن قرن‌هاست که توسط برخی خانواده‌ها کشت می‌شوند.

برای مثال، خانواده واکایاما بیش از 350 سال است که وقت خود را به کشت شاخه‌های بامبو و شاه بلوط در اوتسونومیا، استان توچیگی اختصاص داده‌اند. به طور کلی، جنگل‌های بامبو ژاپن از طریق ترکیبی از رشد طبیعی، کشت انسانی و اهمیت فرهنگی مرتبط با این گیاه همه کاره به وجود آمده‌اند.

حقایق جالب درمورد جنگل بامبو آراشیاما

حقایق جالب زیادی درمورد جنگل‌های بامبو آراشیاما وجود دارد که سبب شده تا این منطقه به یک منطقه دیدنی تبدیل شوید. می‌توانید بعد از بازدید برج ایفل توکیو به این جنگل‌ها بیاید و در سکوت آرامش‌بخش آن غرق شده و استراحت کنید. در اینجا حقایق جالبی در مورد جنگل بامبو آراشیاما در کیوتو، ژاپن آورده شده است:

جنگل با بیشترین عکاسی: جنگل بامبو آراشیاما یکی از جنگل‌های با بیشترین عکاسی در جهان است.

اهمیت تاریخی: محل بیشه بامبو از دوره هیان یک مقصد محبوب بوده است. اشراف زادگانی که زیبایی‌های طبیعی آن را دوست داشتند، رفت و آمد زیادی به اینجا می‌کردند.

منظره صوتی منحصر به فرد: جنگل بامبو به خاطر آرامش و صدای آرامی که توسط باد و خش خش از میان برگ‌های بامبو ایجاد می شود، شناخته شده است. این صدا به عنوان یکی از 100 صدای ژاپنی زیبا طبقه‌بندی شده است.

جنگل بامبو آراشیاما

اهمیت فرهنگی: در ژاپن، زیارتگاه‌های شینتو و معابد بودایی اغلب در نزدیکی باغ‌های بامبو قرار دارند که به عنوان وسیله‌ای هوشمندانه برای دفع شر تلقی می‌شوند، در حالی که بامبو به عنوان نمادی از قدرت تلقی می‌شود.

زیارتگاه نونومیا: زیارتگاهی در میان جنگل وجود دارد. معبد Nonomiya یک زیارتگاه شینتو بسیار زیبا است. شاهزاده خانم‌های امپراتوری که در حال آماده شدن برای خدمت بودند به این زیارتگاه رفت و آمد می‌کردند.

فعالیت‌های توریستی: شما می‌توانید جنگل بامبو را سوار بر ریکشا طی کنید. ریکشا به صورت دستی توسط یک شخص حمل می‌شود و یک تجربه واقعی از فرهنگ و جنگل ‌بامبو را به شما می‌دهد.

چگونه به جنگل بامبو آراشیاما برویم؟

چندین راه برای رسیدن به جنگل بامبو آراشیاما در کیوتو وجود دارد:

با قطار از ایستگاه کیوتو: با خط JR San-in از ایستگاه کیوتو به ایستگاه Saga-Arashiyama بروید. این سفر تقریبا 20 دقیقه طول می‌کشد. از ایستگاه  Saga-Arashiyama، 10 دقیقه پیاده تا جنگل فاصله دارید.

با قطار از ایستگاه Nijo: با خط JR San-in از ایستگاه Nijo تا Saga-Arashiyama Station بروید.

با قطار از ایستگاه Shijo Omiya: از خط Keifuku Arashiyama (Randen) از ایستگاه Shijo Omiya به ایستگاه Keifuku-Arashiyama  که به جنگل نزدیک‌تر است بروید.

با اتوبوس: از ایستگاه JR Saga-Arashiyama، می‌توانید اتوبوسی را سوار شوید که تقریباً هر هفت دقیقه یک بار حرکت می‌کند.

چگونه به جنگل بامبو آراشیاما برویم؟

لطفا توجه داشته باشید که جنگل بامبو آراشیاما 24/7 باز است و ورود رایگان است. توصیه می‌شود در فصل اوج سفر، صبح زود یا غروب آفتاب از آن بازدید کنید.

حتی اگر بلیط اوساکا تهیه کردید هم نباید نگران رفتن به جنگل بامبو باشید. فاصله بین اوساکا و جنگل بامبو آراشیاما در کیوتو، ژاپن تقریباً 39.1 کیلومتر است. مدت زمان سفر با قطار حدود 1 ساعت و 14 دقیقه است. اگر رانندگی کنید، مسافت حدود 58.7 کیلومتر مربع است و تقریباً 47 دقیقه طول می‌کشد و به راحتی می‌توانید خود را به این جنگل‌های زیبا برسانید.

دیدنی‌های اطراف جنگل بامبو آراشیاما در ژاپن

چندین جاذبه دیدنی در اطراف جنگل بامبو آراشیاما در کیوتو ژاپن وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشد:

پل توگتسوکیو  (Togetsukyō Bridge)

نماد کلاسیک منطقه آراشیاما، پل توگتسوکیو از روی رودخانه کاتسورا می‌گذرد و منظره ای عالی از بالا و پایین رودخانه در اختیار شما قرار می‌دهد که از فصلی به فصل دیگر به طور چشمگیری تغییر می‌کند.

پل توگتسوکیو  (Togetsukyō Bridge)

معبد Tenryū-ji

یک میراث جهانی ثبت شده و گنجینه منطقه آراشیاما کیوتو است. این معبد که در سال 1339 تأسیس شد، در حال حاضر به عنوان یکی از مقرهای مدرسه رینزای ذن بودیسم است.

ویلا  Ōkōchi Sansō

محل اقامت سابق ستاره فیلم ژاپنی اوکوچی دنجیرو، ویلای Ōkōchi Sansō مقصد زیبایی است که اغلب به دلیل قرار گرفتن در انتهای جنگل‌های بامبوی پرپیچ و خم آراشیاما نادیده گرفته می‌شود بازدید از این ویلا را می‌توانید حتی جایگزین بازدید از کاخ‌های امپراتوری کنید.

پارک میمون‌های ایواتایاما

این پارک که در آراشیاما واقع شده است، فرصتی بی‌نظیر برای مشاهده میمون‌های ماکاک ژاپنی در زیستگاه طبیعی آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

پارک میمون‌های ایواتایاما

خیابان حفاظت شده Saga Toriimoto

این خیابان مملو از خانه‌های سنتی ماچیا است که برخی از آن‌ها به مغازه یا رستوران تبدیل شده‌اند که می‌توانید در آنجا کشف کنید سوغات ژاپن چیست و برای دوستان و فامیل خود هدایایی به عنوان سوغاتی بخرید.

خیابان حفاظت شده Saga Toriimoto

قایق‌سواری در رودخانه Hozugawa

این قایق‌سواری سنتی در پایین رودخانه Hozugawa مناظر زیبایی از طبیعت اطراف را به شما نشان می‌دهد که هر جایی نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

قایق‌سواری در رودخانه Hozugawa

دیگر جنگل های بامبو ژاپن

چندین جنگل بامبو دیگر در ژاپن وجود دارد که ممکن است برای شما جالب باشند:

پارک چیکورین، کاماکورا

این پارک خانه یک بیشه بامبو زیبا است و در کاماکورا، شهری در استان کاناگاوا، نه چندان دور از توکیو واقع شده است و با خرید بلیط هواپیما ژاپن توکیو، می‌توانید در زمانی کوتاهی از فرودگاه خود را به این پارک برسانید.

معبد  Kōdai-ji، کیوتو

اگرچه به بزرگی جنگل بامبو آراشیاما نیست، اما بیشه بامبو در معبد Kōdai-ji در کیوتو هنوز هم بسیار زیبا است و ارزش دیدن را دارد.

معبد  Kōdai-ji، کیوتو

جنگل‌های بامبو در استان‌های غربی

به دلیل کاهش جمعیت روستایی و کمبود نیروی کار، رشد شدید جنگل‌های بامبو به‌طور وحشی به‌ویژه در استان‌های غربی ژاپن افزایش یافته است.

جنگل‌های بامبو در توکیو

اگرچه به اندازه‌ی کیوتو معروف نیستند، جنگل‌های بامبو در توکیو وجود دارند که تجربه‌ای بی‌نظیر از سفر به توکیو ارائه می‌دهند و کاملا ارزش هزینه تور ژاپن را دارند.

جنگل‌های بامبو در استان‌های غربی

قدم زدن در تونل سبز جنگل بامبو با تور‌های طاها‌گشت

جنگل بامبو آراشیاما در کیوتو نه تنها یکی از جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر جهان است، بلکه نماینده‌ای از ارزش‌های فرهنگی و طبیعی ژاپن به شمار می‌آید. این مکان با فراوانی بامبوها و زیبایی طبیعت خود، هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای هر کسی که از آن بازدید می‌کند فراهم خواهدکرد.

برای تجربه یکی از نمادین‌ترین مناظر کیوتو ، ما به همه علاقمندان به سفر و طبیعت، تورهای طاهاگشت را توصیه می‌کنیم. با پیمودن مسیرهای پیاده‌روی این جنگل، شما قطعاً از زیبایی‌های بی‌پایان طبیعی آن لذت خواهید برد و تجربه‌ای منحصر به فرد از فرهنگ و زیبایی ژاپن را خواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا