جهان گردیخاورمیانهدیدنی هامراکز خرید

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال از زمان امپراتوری عثمانی، محبوب‌ترین منطقه استانبول بوده است. بنابراین جاذبه‌های گردشگری بسیاری از جمله پاساژهای تاریخی، رستوران‌های چند صد ساله و مغازه‌های رنگارنگی در این خیابان وجود دارد. شکی نیست که بوتیک‌ها و مغازه‌های شیک طبقه‌های هم‌کف ساختمان‌های خیابان استقلال نظر شما را به خود جلب می‌کنند. با این حال، فراموش نکنید که به بالا هم نگاه کنید و زیباترین نمونه‌های معماری آرت نوو و نئوکلاسیک را در این ساختمان‌ها ببینید. در این مقاله درباره 7 چیزی که باید درباره بازدید از خیابان استقلال استانبول بدانید، توضیح می‌دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

1. بازدید از میدان تکسیم؛ فاصله میدان تکسیم تا خیابان استقلال چقدر است؟

میدان تکسیم یکی از جاهای دیدنی استانبول و قلب این شهر است که بازدید از آن را نباید از دست بدهید. علت نام‌گذاری این میدان این است که در گذشته مرکز توزیع آب بوده و تکسیم در زبان ترکی به معنای توزیع است. در این میدان هنوز هم ساختمانی به نام «تکسیم ماکسمی» وجود دارد که حتی بسیاری از استانبولی‌ها آن را نمی‌شناسند. با بازدید از میدان تکسیم می‌توانید نگاهی به این بنای تاریخی بیاندازید.

دبیرستان گالاتاسرای؛ نقطه مرجعی برای بازدید از جاهای دیدنی خیابان استقلال

مجسمه‌ای در میدان تکسیم وجود دارد که نمادی از پایه‌گذاری جمهوری ترکیه است. از یک طرف مجسمه مصطفی کمال آتاتورک در حالی که جنگ استقلال را رهبری می‌کند، به تصویر کشیده است. از طرف دیگر، ترکیه مدرن را با کت و شلوار خود به معرض نمایش می‌گذارد. تراموا نوستالژیک که می‌توانید سوار بر آن از یک طرف به طرف دیگر خیابان استقلال بروید، از مقابل میدان تکسیم حرکت می‌کند. تراموا مسافران خود را از میدان تکسیم تا میدان تونل به همان شیوه قرن نوزدهمی جابجا می‌کند.

2. دبیرستان گالاتاسرای؛ نقطه مرجعی برای بازدید از جاهای دیدنی خیابان استقلال

دبیرستان گالاتاسرای در مسیر شما به سمت تونل از میدان تکسیم قرار دارد که یکی از بهترین دبیرستان‌های استانبول و ترکیه است. تاریخچه تاسیس این دبیرستان به بایزید دوم برمی گردد که جانشین محمد فاتح شد. در داستان آمده است که سلطان در دامنه کوه گالاتا مشغول شکار بود که با شخصی به نام گل بابا برخورد کرد. گل بابا در کلبه کوچکی زندگی ساده‌ای داشت، اما باغ اطراف خانه را به زیبایی تزئین کرده بود. بایزید دوم پس از آن دیدار و با الهام از گل بابا، مدرسه و بیمارستانی ساخت. این داستان زیبا میدان گالاتا را خاص‌تر می‌کند. همچنین این واقعیت که منطقه‌ای شلوغ مانند بی‌اوغلو تا چند قرن پیش صرفا منطقه‌ای برای شکار بوده، فراتر از تصور است.

دبیرستان گالاتاسرای به عنوان نقطه مرجعی برای بازدید از جاهای دیدنی خیابان استقلال است. از این دبیرستان می‌توانید به سمت چپ به Cukurcuma بپیچید، به سمت راست به خیابان Mesrutiyet رفته یا مستقیما به میدان تونل یا برج گالاتا که کمی دورتر از میدان است، بروید. علاوه بر این، اگر به خیابان Yenicarsi درست در کنار دبیرستان گالاتاسرای بروید، می‌توانید از کافه آرا دیدن کنید. این کافه متعلق به آرا گولر مشهورترین عکاس ترکیه است.

اگر در خیابان Yeni Carsi به پیاده روی ادامه دهید، می‌توانید به راحتی به Cukurcuma برسید. در سمت موازی این خیابان چند رستوران به نام خیابان سزایر وجود دارد. خیابان Cezayir، که قبلا به عنوان خیابان فرانسوی شناخته می‌شد، منطقه خوبی است که در آن می‌توانید شام دلچسبی بخورید و به موسیقی زنده گوش دهید. خلاصه اینکه نام این دبیرستان را بعد از خرید بلیط پرواز استانبول به یاد داشته باشید.

دبیرستان گالاتاسرای از دیدنی های استانبول

3. پاساژ چیچک برای خرید از برندهای خیابان استقلال استانبول

ساختمان پاساژ چیچک در سال 1870 ساخته شد و درست در مرکز خیابان استقلال واقع شده است. وقتی وارد ساختمان شوید، می‌توانید ردیفی از رستوران‌های غذاهای دریایی را ببینید. اینجا منطقه زنده‌ای است که در آن نوازندگان محلی موسیقی‌های گوش‌نوازی می‌نوازند و بهترین رستوران‌ های استانبول غذاها و پیش غذاهای خوشمزه‌ای ارائه می‌دهند.

پاساژ چیچک برای خرید از برندهای خیابان استقلال استانبول

درست در کنار پاساژ می‌توانید بازار ماهی بی‌اوغلو و فروشگاه‌هایی را پیدا کنید که سوغاتی می‌فروشند. همچنین اگر در بازار ماهی بی اوغلو قدم بزنید، می‌توانید از کلیسای سه هوران، پاساژ آوروپا، و Uc Yildiz Sekerleme (فروشگاه شیرینی‌های ترکی) نیز دیدن کنید.

4. کلیسای سنت آنتونی پادوآ استانبول؛ از جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول

کلیسای سنت آنتونی پادوآ یکی از بهترین مکان‌ها برای عکس گرفتن است. وقتی جمعیت زیاد خیابان استقلال را پشت سر بگذارید و وارد حیاط این بنای زیبا شوید، احساس می‌کنید در ونیز هستید. این کلیسای کاتولیک که به سنت آنتونی تقدیم شده است، در سال 1763 برای فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌های ساکن این منطقه ساخته شد. ساختمان اولیه در جریان بازسازی خیابان تخریب و در سال 1911 بازسازی شد.

کلیسای سنت آنتونی پادوآ استانبول؛ از جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول

فضای داخلی کلیسای سنت آنتونی پادوآ معماری خاصی ندارد. با این حال، از بیرون خیره کننده به نظر می‌رسد. اگر از آن به عنوان پس‌زمینه برای عکس‌های پرتره خود استفاده ‌کنید، می‌توانید عکس‌های خوبی برای پروفایل اینستاگرام خود داشته باشید! برای گرفتن چنین عکس‌هایی بازدید از منطقه سلطان احمد استانبول را نیز از دست ندهید.

5. موزه مادام توسو؛ از جاذبه‌های خیابان استقلال استانبول

موزه مادام توسو استانبول تنها 10 دقیقه پیاده تا میدان تقسیم فاصله دارد. در این موزه می‌توانید مجسمه‌های افرادی را که هم در جهان و هم در فرهنگ ترکیه جایگاه مهمی دارند، ببینید. در واقع تندیس‌ها و مجسمه‌هایی از هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران، سیاستمداران و سلبریتی‌ها در این موزه وجود دارد.

موزه مادام توسو؛ از جاذبه‌های خیابان استقلال استانبول

برای بازدید از این موزه، باید به ازای افراد بزرگسال بالاتر از 12 سال حدودا 50 لیر ترکیه بپردازید. نوع دیگری از بلیط هم وجود دارد که با پرداخت 75 لیر می‌توانید از آکواریوم سی لایف کنار آن نیز بازدید کنید. با وجود جاذبه‌های بسیار این شهر، حتی صرفا گشت و گذار در این موزه و یادگاری‌هایی که این مجموعه به شما می‌دهند، ارزشش را دارد که بابت قیمت تور استانبول هزینه کنید.

6. مراکز خرید لباس در خیابان استقلال استانبول

خرید در خیابان استقلال، یکی از بهترین کارهایی است که باید در سفر به استانبول انجام دهید. در واقع یکی از دو خیابان مهم برای خرید در استانبول، خیابان استقلال (و دیگری خیابان بگدات در سمت آسیایی) است که پر از بوتیک‌های مد روز بوده و برای خرید لباس ایده‌آل است.

مراکز خرید لباس در خیابان استقلال استانبول

مکانی که در تصویر زیر می‌بینید، گذرگاهی است که به نام بی اوغلو ایس مرکزی (مرکز تجاری بی اوغلو) شهرت دارد. در اینجا می‌توانید لباس‌های باکیفیتی را با قیمت ارزان پیدا کنید. در خیابان استقلال پاساژهای زیادی وجود دارد که می‌توانید لباس‌های ارزان قیمتی خریداری کرده و در عوض بودجه خود را برای تهیه بلیط ترکیش ایرلاین صرف کنید.

7. حمام تاریخی گالاتاسرای؛ از جاهای دیدنی خیابان استقلال

حمام تاریخی گالاتاسرای که قدمت آن به سال 1481 باز می‌گردد نیز در این خیابان قرار دارد. اگر می‌خواهید یک حمام ترکی را تجربه کنید، می‌توانید این حمام معروف را انتخاب کنید. در صورتی که تفریحات آبی مدرن‌تر را می‌پسندید، پیشنهاد ما پارک آبی استانبول است.

گشت و گذار در خیابان استقلال استانبول با تورهای طاها گشت

در این مقاله 7 تا از بهترین کارهایی را که باید در خیابان استقلال استانبول انجام دهید، معرفی کردیم. شما می‌توانید برای سفری خاطره‌انگیز به استانبول، به تورهای ما در طاها گشت بپیوندید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی در این باره دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا