آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

برج اسکای تری توکیو

توکیو اسکای تری، یک برج پخش تلویزیونی و و از مکان‌های دیدنی توکیو است. این برج در مرکز شهر توکیو با ارتفاع 634 متر، بلندترین سازه در ژاپن است و در زمان تکمیل، دومین سازه بلند در جهان بود.

یک مجتمع تجاری بزرگ و یک آکواریوم در پایین آن قرار دارد. با ما باشید با معرفی بلندترین برج مخابراتی ژاپن، توکیو اسکای تری.

برج اسکای تری توکیو کجاست؟

برج اسکای تری توکیو،  بلندترین ساختمان ژاپن با 634 متر ارتفاع و دومین ساختمان بلند جهان پس از برج خلیفه در دبی با ارتفاع 829 متر است. ساخت برج در 14 جولای 2008 آغاز شد و در 29 فوریه 2012 به پایان رسید. این برج در 22 می 2012 به روی عموم باز شد.

در حالی که ما آن را به عنوان یک جاذبه گردشگری می‌شناسیم، استفاده اصلی اسکای تری توکیو، برج پخش است. هم سیگنال تلویزیونی و هم امواج رادیویی را برای پخش‌کننده ملی NHK و همچنین  TV Asahi، TV Tokyo و تعدادی از کانال‌های دیگر فراهم می‌کند.

برج اسکای تری توکیو کجاست؟

این برج، اصلی‌ترین سایت پخش تلویزیونی و رادیویی منطقه کانتو است. پایه برج ساختاری شبیه سه پایه دارد. از ارتفاع حدود 350 متری و بالاتر، ساختار برج استوانه‌ای است تا چشم‌اندازهای پانوراما از رودخانه و شهر ارائه دهد. چشم‌اندازی که در هیچ‌ کدام از جاهای دیدنی کیوتو یا شهر‌های دیگر پیدا نمی‌کنید.

کارهایی که باید در برج اسکای تری توکیو انجام دهید

جاذبه اصلی برج توکیو اسکای تری، منظره خیره‌کننده از تراس‌های رصد و مشاهده است. اسکای تری دو تراس دارد: عرشه پایین، عرشه تمبو) در ارتفاع 350 متر) و عرشه بالایی تمبو گالریا (در ارتفاع 450 متر) است. بسته به بودجه خود می‌توانید برای یک تراس یا هر دو تراس بلیط بخرید.

برج اسکای تری توکیو

یک مرکز خرید به نام  Solamachi هم وجود دارد که مجموعه‌ای از مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها با قیمت‌های مختلف دارد. بازدید از آن رایگان است و همچنین می‌توانید اطراف آن را برای عکس‌برداری از خود برج بررسی کنید. برای لذت بردن از این جاذبه‌ها رزرو هتل خارجی خود را در نزدیکی برج انجام دهید.

بازدید از عرشه تمبو

عرشه تمبو با 350 متر ارتفاع از هر عرشه رصد دیگری در شهر بلندتر است. این تراس به شما منظره فوق‌العاده‌ای از شهر می‌دهد – و در روزهای صاف حتی تا قله فوجی را می‌توانید ببینید. بلیط این تراس از 1800 ین شروع می‌شود. بازدید از تمبو گالری 900 تا 1100 ین هزینه اضافی دارد.

بازدید از عرشه تمبو

آیا تمبو گالری ارزش هزینه بیشتر را دارد؟

اگر به دنبال جواب این سوال هستید که آیا صعود صد‌متری و رفتن به تراس تمبو گالری ارزش هزینه بالاتر را دارد، باید بگوییم که حقیقتا در این ارتفاعات بالاتر، منظره چندان متفاوت نیست.  Tembo Galleria در حال حاضر دهمین سکوی رصد عمومی در جهان است. اگر به گالریا می‌روید، حتما در روزهای  غیر آخر هفته از آن بازدید کنید و برای صرفه‌جویی در هزینه، یک بلیط پیش خرید کنید.

حقایقی جالب درباره برج توکیو اسکای تری

با خرید تور ژاپن نوروز 1403، می‌توانید یکی از جذاب‌ترین و جالب‌ترین سازه‌های ژاپن و جهان را ببینید. در زیر تعدادی از حقایق جالب درمورد برج توکیو اسکای تری را مرور می‌کنیم.

حقایقی جالب درباره برج توکیو اسکای تری

هدف اولیه برج اسکای تری توکیو

در درجه اول یک برج رادیویی است که امواج رادیویی پایدار را در منطقه کانتو فراهم می‌کند. همچنین به عنوان یک عرشه مشاهده و مرکز خرید عمل می‌کند.

نامگذاری برج اسکای تری توکیو

نام “Tokyo Skytree” توسط مردم در یک رای ملی در سال 2008 انتخاب شد. این نام تصویر درختی عظیم را تداعی می‌کند که به سمت آسمان‌ها می‌رود.

طراحی برج توکیو اسکای تری

این برج توسط مجسمه‌ساز معروف آقای کیچی سومیکاوا طراحی شده است. شکل آن الهام گرفته از انحنای یک شمشیر ژاپنی و ستون‌هایی است که معمولاً در معابد یافت می‌شوند.

تغییر رنگ

نورهای آبی Tokyo Skytree نمادی از روح شیک و پرطرفدار ادو است، ارغوانی باشکوه به زیبایی و استایل ادو اشاره می‌کند، در حالی که رنگ‌های نارنجی تصویر پرچم منحصر به فردی به نام “nobori” را به تصویر می‌کشد.

تغییر رنگ در برج تری اسکای توکیو

ارتفاع

در نوامبر 2011، Tokyo Skytree  به عنوان بلندترین برج جهان توسط رکوردهای جهانی گینس شناخته شد. این برج در ارتفاع 634 متری قرار دارد که تقریباً دو برابر اندازه برج توکیو است.

مقاوم در برابر زلزله

اسکای تری در واقع یک ساختمان سه پایه در سطح زمین است که بر روی یک مثلث متساوی الاضلاع با اضلاع 68 متر ایستاده است. همانطور که برج به سمت بالا پیش می‌رود سطح مقطع آن خیلی سریع از مثلث به دایره تبدیل می‌شود. این پایه‌های محکم آن را مقاوم به زلزله می‌کنند.

کافه ها و رستوران های توکیو اسکای تری

دو کافه در تراس تمبو وجود دارد که می‌توانید از منظره آن با نوشیدنی، دسر یا میان‌وعده سبک لذت ببرید. منوی کافه شامل نوشیدنی، تنقلات سبک و شیرینی‌های اصلی است.

کافه ها و رستوران های توکیو اسکای تری

همچنین رستوران Sky 634 در طبقه Tembo Deck Floor 345 وجود دارد که در آن می‌توانید از غذا های معروف ژاپنی  و همچنین یک غذای ژاپنی جدید که از روح و شخصیت شیتاماچی الهام گرفته لذت ببرید، در حالی که منظره‌ای باشکوه در ارتفاع 345 متری در آسمان دارید.

ساعت های بازدید و هزینه ورودی

در راهنمای سفر به ژاپن و برج اسکای تری، باید از ساعت و هزینه ورودی مطلع شوید. توکیو اسکای تری از ساعت 10:00 صبح تا 9:00 شب باز است. با آخرین پذیرش در ساعت 8 شب انجام می‌شود. می‌توانید با پیش خرید بلیط تا 400 ین، بلیط خود را ارزان‌تر بخرید. بلیط ترکیبی دو تراس تمبو وتمبو گالری در پیش خرید 2700 ین است. در حالی که اگر ههمان روز بخواهید این بلیط ترکیبی را بخرید، باید 3100 ین هزینه کنید.

ساعت های بازدید و هزینه ورودی اسکای تری توکیو

آکواریوم سومیدا برج توکیو اسکای تری

در پایین توکیو اسکای تری، آکواریوم سومیدا واقع شده که از ساعت 9 صبح تا 21:00 شب باز است. بلیط را می‌توان به صورت آنلاین یا از دستگاه‌های فروش بلیط واقع در منطقه ورودی در روز بازدید خریداری کرد.

لطفاً توجه داشته باشید که تعداد بلیط‌ها محدود است و بلیط‌های زمان ترجیحی شما ممکن است زود به فروش برسد. آکواریوم سومیدا یک جاذبه محبوب است که انواع حیات دریایی و فعالیت‌ها آبی را شامل می‌شود. بعد از خرید تور ژاپن و رساندن خود به این آکواریوم، شما می‌توانید به اندازه کافی به حیوانات نزدیک شوید در حدی که  رفتار و حالات چهره پنگوئن‌ها را هم تماشا کنید.

آکواریوم سومیدا برج توکیو اسکای تری

خرید در توکیو اسکای تری: مرکز خرید سولاماچی

مرکز خرید Solamachi در پایه Tokyo Skytree واقع شده و از ساعت 10 صبح تا 9 شب باز است.  این مرکز خرید بیش از 300 مغازه دارد. این مغازه‌ها اقلام مختلفی از جمله سوغاتی‌های باکیفیت، پوشاک، شیرینی‌های ژاپنی و اسباب‌بازی را به فروش می‌رسانند. سولاماچی چندین طبقه دارد که برای خرید‌ گردشگران اختصاص داده شده است.

بازدید از برج توکیو اسکای تری، با تورهای طاهاگشت

برج اسکای تری توکیو، به عنوان یکی از برج‌های معروف در شهر توکیو، ژاپن، نه تنها یک نماد مهم از پیشرفت فناورانه در این کشور است بلکه نمادی از زیبایی و هنر معماری نوین نیز محسوب می‌شود.

این بنا با ارتفاع خیره‌کننده‌اش و طراحی منحصر به فرد، یکی از مقاصد گردشگری برجسته در جهان محسوب می‌شود. از شما دعوت می‌شود که با آژانس طاهاگشت به ژاپن سفر کرده و تجربه فراموش‌ناپذیری از دیدن برج اسکای تری توکیو به دست آورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا