جهان گردیخاورمیانهدیدنی هاراهنمای سفر

جاهای دیدنی استانبول در شب

استانبول شهری فوق‌العاده زیبا برای  سفر است، اما بنا به دلایلی، اگر در طول روز وقت ندارید آن را ببینید، به این معنی نیست که ماجراجویی در این شهر تاریخی را از دست خواهید داد. در استانبول کارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند شما را در تمام ساعات بعد از ظهر مشغول کند.

پس بیاید با  بهترین راه‌ها برای لذت بردن از زندگی شبانه استانبول آشنا شویم. استانبول در شب شلوغ است و چیزهای زیادی وجود دارد که از بین علایقتان می‌توانید انتخاب کنید. برای یافتن مکان‌هایی که ذکر می‌کنم، از Google Maps استفاده کنید. هنگام ورود یک سیم کارت در فرودگاه دریافت کنید تا بتوانید از داده‌های Maps و Whatsapp استفاده کنید.

کلیسای ایاصوفیه

بازدید از کلیسای ایاصوفیه که به موزه تبدیل شده به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین کارهایی معرفی می‌شود که می‌توانید در استانبول انجام دهید. اما همیشه توصیه می‌شود برای شکست دادن جمعیت وگیر نیفتادن در شلوغی، در اوایل روز بروید. این توصیه اشتباه نیست، اما این توصیه برای بیشتر مکان‌های تاریخی  استانبول بوده که ممکن است بخواهید از آن بازدید کنید و شما نمی‌توانید صبح زود، همه جا باشید، به خصوص اگر فقط برای چند روز رزرو تور استانبول را انجام دادید و به زودی باید برگردید.

کلیسای ایاصوفیه از دیدنی های استانبول در شب

پس عصر به این کلیسا بروید و لذت ببرید. البته منطقی است که صبح رفته و در همان بازدید، ایاصوفیه و مسجد کبود را ببینید. (مسجد آبی به طور معمول حدود یک ساعت قبل از غروب خورشید بسته می‌شود بنابراین به طور کلی کمی زودتر از ایاصوفیه بسته می‌شود) اما در سال 2023 مسجد در حال بازسازی است و واقعا چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد. پس بهتر است یک مسجد جایگزین انتخاب کنید و سپس شبانه به ایاصوفیه بروید.

مسجد سلیمانیه

این مسجد از نظر بازدیدکنندگان جاهای دیدنی ترکیه، کمی ساکت‌تر از مسجد سلطانحمت/مسجد آبی است و کمی دورتر از جاذبه‌های اصلی اطراف این منطقه بوده، اما یک ساختمان چشمگیر با مناظر فوق‌العاده است، و از آنجایی که تا ساعت 9 شب باز است، یک بازدید به یاد ماندنی درشب می‌توانید داشته باشید.

مسجد سلیمانیه؛ از دیدنی های جذاب استانبول در شب

در حمام ترکی استراحت کنید

یک حمام آرامش‌بخش راهی عالی برای به پایان رساندن شب شماست. حمام‌های ترکی تا ساعت 10 شب یا حتی نیمه شب باز هستند، بنابراین می‌توانید این کار را بعد از تمام فعالیت‌های دیگر روزانه خود انجام دهید. اکثر مکان‌ها بسته‌های متنوعی از ترکیب ساده صابون و بخار گرفته تا بسته‌های مجلل‌تر ارائه می‌دهند.

معمولا با انواع اسکراب‌های مختلف، گزینه‌های ماسک صورت، ماساژ، درمان دست و پا و روغن های معطر به شما سرویس می‌دهند. یک حمام فوق سنتی یا حمامی را انتخاب کنید که بیشتر برای گردشگران مناسب است. قیمت‌های این حمام‌ها بسیار متفاوت است.

آبگرم درمانی

به غیر از حمام‌های سنتی، اسپاهای بسیار عالی در اطراف استانبول وجود دارد. شما می‌توانید تعداد زیادی از آنها را در هتل‌های 5 ستاره پیدا کنید.  معمولاً، این اسپاها هنوز یک تجربه حمام عالی و همچنین سایر مدیتیشن و درمان‌های با کیفیت را ارائه می‌دهند.

با کروز غروب استانبول را ببینید

با کروز غروب را ببینید

بسته به زمانی از سال که به استانبول سفر می‌کنید، می‌توانید در اوایل عصر یا زمان شب، یک سفر دریایی برای دیدن غروب آفتاب داشته باشید. در هر صورت، این مورد گزینه سرگرم‌کننده برای دیدن مناظر در امتداد سواحل طرف اروپایی و آسیایی شهر است. کروز، به طور کلی یک کشتی دریایی کوتاه در امتداد تنگه بسفر است. معمولاً چند ساعت طول می‌کشد تا پل فاتح سلطان محمت پایین بروید و سپس راه برگشت را طی کنید.

هنگامی که در منطقه شاخ طلایی قرار گرفتید، غروب خورشید را در نزدیکی پل گالاتا خواهید دید. من فکر می‌کنم سفر دریایی در غروب، یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن سریع بسیاری از مکان‌ها و محله‌های تاریخی مختلف است و اگر برای اولین بار است که پرواز تهران استانبول را انجام می‌دهید و از این شهر بازدید می‌کنید، یک نمای کلی از چیدمان شهر به شما می‌دهد.

سفر دریایی شام در بسفر؛ دیدنی های استانبول در شب

سفر دریایی شام در بسفر

اگر می‌خواهید سفری آرام‌ در بسفر داشته باشید، گزینه شام را انتخاب کنید. مردم نظرات متفاوتی در مورد این سفرهای دریایی دارند، بنابراین خودتان تصمیم بگیرید که آیا این چیزی است که ممکن است از آن لذت ببرید یا نه. معمولاً با چند مهمان دیگر روی میزهای بزرگ می‌نشینید، اگرچه برخی از سفرهای دریایی میزهای خصوصی ارائه می‌دهند.

به طور کلی، پکیج‌ها شامل یک شام سه وعده از غذاهای ترکی با سرگرمی‌هایی مانند رقص‌های سنتی است. این سفر می‌تواند یک شب سرگرم‌کننده باشد، اما انتظار نداشته باشید که یک میز در گوشه‌ای آرام برای یک شب رمانتیک پیدا کنید.

از آبنمای رقصنده پارک سلطان احمد لذت ببرید

از آبنمای رقصنده پارک سلطان احمد لذت ببرید

آبنمای سلطان احمد یکی از اولین جاهای دیدنی استانبول است که باید ببینید. تماشای آبنمای رقصنده در پارک سلطان احمد یکی از بهترین راه‌ها برای لذت بردن از زندگی شبانه استانبول است. درست در بین مسجد آبی و ایاصوفیه، پارک سلطان احمد قرار دارد که آبنمای رقصان رنگارنگ آن، کل فضای منطقه را در شب تغییر می‌دهد. این چشمه با یک نمایشگر نورپردازی زیبا و رنگارنگ روشن می‌شود که خوش‌گذرانی و گردشگران را مسحور نمایش آب می‌کند.

دیدن فواره رقصان برای همه کاملا رایگان است که می‌توانید به لیست فعالیت‌های شبانه در استانبول اضافه کنید. مناظر مسجد آبی و ایاصوفیه با نورپردازی ناشی از تغییر رنگ فواره رقصان شما را شگفت زده می‌کند و تحسین گردشگران را نسبت به معماری قدیمی و در عین حال مدرن ساختمان‌ها را در پی دارد.

رقص سماع؛ دیدنی های فرهنگی استانبول در شب

رقص سماع

دراویش چرخان در دهه 1300 معروف شدند. آن‌ها از آموزه‌های مولانا پیروی می‌کنند. این رقص و دراویش، در سال 2008 توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی شناخته شدند. شما می‌توانید نمایش چرخان درویش را به عنوان یک رویداد در چندین مکان مانند سفر دریایی شام در کروز، تماشا کنید.

با این حال، مراسم رقص سماع واقعی، معمولاً در لژهای مولوی در دسترس است. مکان فوق‌العاده‌ای برای تماشای دراویش چرخان در Galata  وجود دارد. هر یکشنبه ساعت 17، اجرای دراویش است. بلیط‌ها به سرعت فروخته می‌شود، بنابراین قبل از بعدازظهر آن‌ها را تهیه کنید.

در Ortaköy یک سیب زمینی غول پیکر بخورید

کومپیر یک نوع غذای خیابانی ترکیه است و می‌توانید این سیب زمینی‌ها را در سراسر استانبول تهیه کنید. اما Ortaköy  یکی از بهترین مکان‌ها برای امتحان آن‌ها است. این غذا یک خیابان کامل از فروشندگان دارند که مانند غرفه در بازار کریسمس صف کشیده‌اند. نحوه کار این است که کسی تکه‌ای کره و مقداری چدار رنده شده برمی‌دارد و آنها را در بزرگترین سیب‌زمینی پخته‌ای که تا به حال در زندگی‌تان دیده‌اید، می‌ریزد. سپس کره و پنیر را با سیب زمینی له می‌کنند تا پوره یکدستی به دست آید.

خوراکی های جذاب استانبول برای شب گردی

غذاهای خیابانی دیگر را هم می‌توانید، امتحان کنید. همه جا دستفروشان خیابانی هستند. در غروب از گاری‌های با ذرت کبابی و آب پز و شاه بلوط کبابی تازه دیدن و میل کنید. همچنین می‌توانید صدف‌های پر شده را تست کنید یا به سراغ یک بستنی ساده بروید. اگر عاشق غذا‌های ترکی هستید و به دنبال گذر‌های غذای هیجان‌انگیز هستید، همین الان بلیط هواپیما برای استانبول را رزرو کنید و برای یک سفر پر از غذا‌های سنتی ترکی آماده شوید.

شب‌گردی در خیابان استقلال و میدان تقسیم

شب‌گردی در خیابان استقلال و میدان تقسیم

مغازه‌های کنار خیابان استقلال استانبول تا دیروقت باز هستند، در برخی موارد تا ساعت 11 شب. در طول مسیر موزه‌هایی وجود دارد که در شب باز هستند. مانند کلیسای سنت آنتوان که ارزش یک توقف طولانی را هم دارد. اگر می‌خواهید برای غذا توقف کنید، مغازه‌ها پایانی ندارند و اگر از انتهای میدان تقسیم شروع کنید، وقتی به انتهای دیگر رسیدید، می‌توانید از برج گالاتا بالا بروید.

شب گردی خیابان استانبول را از دست ندهید

از برج گالاتا بالا بروید

اگر عاشق شب‌گردی هستید، هر چه سریع‌تر خرید بلیط ترکیش ایرلاین را انجام داده و بلافاصله سفر خود را آغاز کنید. شب خود را از برج گالاتا شروع کنید و غروب خورشید را از سکوی دید 360 درجه تماشا کنید. یا در امتداد خیابان استقلال از میدان تقسیم به اینجا بروید و بعد از تاریک شدن هوا بروید. این برج تا ساعت 11 شب باز است، اگرچه گیشه در ساعت 10 شب بسته می‌شود. بنابراین در صورت نیاز به تهیه بلیط به آن توجه داشته باشید.

از برج گالاتا بالا بروید؛ زیبایی های شب در استانبول

جمع‌بندی

استانبول شهری فوق‌العاده زیباست که صرف نظر از زمانی که به آن سفر می‌کنید، کارهای زیادی برای انجام و دیدن دارد، اما شب‌ها سطح دیگری از زیبایی و جذابیت را به ارمغان می‌آورد که نباید از دست بدهید. بنابراین اگر قصد دارید به استانبول بروید اما مطمئن نیستید که در شب چه کاری انجام دهید، امیدوارم این راهنمای زندگی شبانه استانبول به شما یک نمای کلی از بهترین مکان‌های دیدنی استانبول در شب برای یک سفر سرگرم کننده ارائه دهد. تور‌های طاها گشت با در نظر گرفتن بهترین برنامه‌ها برای شب و روز شما، خاطرات بی‌نظیری برای شما رقم می‌زند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا