آمریکاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

دیدنی های کوبا

کوبا، بزرگ‌ترین جزیره کارائیب، مملو از تاریخ، فرهنگ و عرفانی کم‌نظیر است. موسیقی زنده در میدان‌های سنگ‌فرش‌شده شهر قدیمی هاوانا که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است، پخش می‌شود، ماشین‌های قدیمی هنوز در خیابان‌ها تردد می‌کنند، و ساختمان‌های قدیمی زیبا در شهرهای کوبا حس کشوری که در زمان، یخ‌زده است را القا می‌کنند. کوبا همچنین دارای زیبایی طبیعی است.

این جزیره وسیع بیش از 5000 کیلومتر خط ساحلی دارد که بیشتر آن با سواحل خیره‌کننده احاطه شده است. صخره‌های مرجانی در آب‌های فیروزه‌ای می‌درخشند و حومه سرسبز و جزایر عالی کوبا میزبان روسای جمهور پناهگاه انقلابیون و الهام بخش نویسندگانی از سراسر جهان، از جمله همینگوی بوده است.

با این همه تاریخ و زیبایی، و همچنین تفریاتی مثل غواصی و ماهیگیری، کوبا تنوعی را ارائه می‌دهد که جزایر کمی در حوزه کارائیب می‌توانند با آن رقابت کنند. با فهرست برترین جاذبه‌ها و دیدنی های کوبا، با ما همراه باشید.

هاوانای قدیمی (Habana Vieja)

هابانا ویجا یا هاوانای قدیمی، برشی از تاریخ کوبا است که به خوبی حفظ شده است. با قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش شده و خیره شدن به ساختمان‌های بزرگ باروک و نئوکلاسیک، به راحتی می‌توان تصور کرد که زندگی در کوبا 200 سال پیش چگونه بوده است. بازسازی‌های گسترده اکنون جان تازه‌ای به ساختمان‌های تاریخی می‌دهد. جاذبه‌های اصلی اینجا عبارتند از Plaza de la Catedralیکی از چهار میدان اصلی، محل کلیسای باروک کوبا de San Cristobal. رستوران افسانه‌ای و پاتوق همینگوی، Bodeguita del Medio و قلعه نظامی Castillo de la Real Fuerza.

هاوانای قدیمی (Habana Vieja)

Plaza Vieja  یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در هاوانا است. این محل تجمع پرجنب‌وجوش مردم بومی، برخی از ساختمان‌های برجسته، از جمله کازا دل کوند جاروکو متعلق به قرن هجدهم، با پنجره‌های شیشه‌ای رنگی زیبا در طبقه اول است. دوربین ابسکورا در همان نزدیکی، مناظر فوق العاده‌ای از برج 35 متری خود ارائه می‌دهد. حداقل یک روز برای کاوش در شهر قدیمی و اگر زمان اجازه می‌دهد، فرصت دهید.

وارادرو(Varadero)

وارادرو یکی از معروف‌ترین مقاصد ساحلی کوبا است و یکی از بهترین سواحل دریای کارائیب را در خود جای داده است. وارادرو در امتداد شبه جزیره دهیکاکو، که به دریا در سواحل شمالی کشیده شده است. یک پل متحرک نیز وجود دارد. بیش از 50 هتل در این نوار پرطرفدار با حاشیه‌های نخل قرار گرفته‌اند و سواحل باشکوه با شن‌های سفید آن بازدیدکنندگان را از سرتاسر جهان جذب می‌کند. نقاط برجسته وارادرو شامل پارک زیست محیطی وارادرو دو غار آن، Cueva de Ambrosio و Cueva de Musulmanes است. این پارک، قطعا به جذابیت پارک‌های حیات وحش تور آفریقای جنوبی خواهد بود. همچنین در وارادرو، پارک آرام جوزون، خانه باغ‌های گل سرسبز، رستوران، استخر، و دریاچه‌ای کوچک است که بازدیدکنندگان می‌توانند با قایق‌های پارویی در آن پارو بزنند.

وارادرو(Varadero)

از دیگر کارهای محبوب: غواصی، ماهیگیری در اعماق دریا، گلف، چتربازی و سفرهای یک روزه به جاذبه‌های فرهنگی است.

موزه انقلاب – دیدنی‌های کوبا

این مکان در هاوانا یکی از مکان‌های دیدنی است. نه تنها یک بنای تاریخی بلکه یک بنای معماری است. زمانی از آن به عنوان کاخ ریاست جمهوری استفاده می‌شد، بنابراین می‌توانید حدس بزنید چقدر زیبا است.

موزه انقلاب – دیدنی‌های کوبا

بیش از 300 موزه در کوبا وجود دارد، اما این موزه یکی از جاذبه‌های اصلی است. این کاخ 30 سال قبل از انقلاب طراحی و ساخته شد و پس از سرنگونی رژیم باتیستا به موزه تبدیل شد. در حال حاضر در 30 سالن، حدود 9 هزار نمایشگاه مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد

آبشارهای ال نیکو

اگر در مرکز کوبا به دنبال طبیعتی جذاب هستید، به آبشارهای ال نیکو بروید. این آبشارها مانند آبشار ایگواسو برزیل چند طبقه بوده و در فاصله 90 دقیقه رانندگی از ترینیداد یا سینفوگو، در پارک ال نیکو، به چندین استخر جنگلی سبز یشمی می‌ریزند – مکانی عالی برای آب تنی خنک در یک روز گرم. رانندگی در اینجا در امتداد جاده‌های پرپیچ و خم به خودی خود یک ماجراجویی است و مناظر زیبایی دارد.

آبشارهای ال نیکو

پس از ورود و پرداخت هزینه ورودی، از مسیر 1.5 مایلی نخل‌کاری شده به دیدنی‌ترین نقاط پارک بروید. در امتداد رودخانه‌ای خنک بپیچید و از میان جنگل‌های انبوه و استوایی به سمت آبشارها بالا بروید، جایی که می‌توانید شنا کنید و آفتاب بگیرید. در طول مسیر، مراقب توکورورو، پرنده ملی کوبا و نخل سلطنتی زیبا باشید.

کاپیتول

کاپیتول یک مکان دیدنی با شکوه در هاوانا است. به دنبال چیزی برای دیدن معماری در کوبا هستید؟ یک گزینه عالی، کاخ دولتی است که در محل یک باتلاق سابق ساخته شده که خشک شده و با باغ گیاه‌شناسی جایگزین شده است. نتیجه یک ساختمان با ابهت است که مظهر ایالت آزاد است.

کاپیتول یک مکان دیدنی با شکوه در هاوانا

درهای عظیم و همچنین مجسمه عظیم این بنا قطعا قابل مقایسه با  مجسمه مسیح برزیل نیست، اما قطعا برای دیدن آن لحظه شماری خواهید کرد. کف سالن مرکزی از سنگ مرمر ساخته شده است، و همه اجازه ورود دارند.

ترینیداد

کاوش در شهر ترینیداد کوبا، که یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است، مانند گام برداشتن در زمان است. ساختمان‌های بازسازی شده زیبا و خیابان‌های سنگ‌فرش شده در مرکز شهر، حس و حال عجیب و غریب استعماری را القا می‌کنند. بیشتر معماری مربوط به قرن 17 تا 19 است، زمانی که ترینیداد از تجارت شکر و برده رونق گرفت. امروزه ترینیداد به جز هاوانا یکی از بهترین شهرهای کوبا برای بازدید است. می‌توانید فضای سرزنده آن را در میدان سنگفرش پلازا مایور، میدان مرکزی شهر، لذت ببرید. در بالای میدان کلیسای نئوکلاسیک تثلیث مقدس (Iglesia Parroquial de la Santisima Trinidad) قرار دارد.

کاوش در شهر ترینیداد کوبا

دیگر دیدنی‌های برجسته ترینیداد کلیسا و صومعه سنت فرانسیس (Iglesia y Convento de San Francisco) با برج ناقوس متمایز آن است. موزه معماری استعما ری، گالری هنری در  Casa de Aldeman Ortiz  و Palacio Brunet، خانه‌ای باشکوه که در سال 1812 ساخته شد و همچنان دارای نقاشی‌های دیواری اصلی و کف‌های مرمر است. در شرق ترینیداد، در جاده ای به  Sancti Spiritus، دره دلس اینجنیوس که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است، دارای آثار و بناهای تاریخی متعددی از قرن نوزدهم است، زمانی که مزارع و کارخانه‌های نیشکر شکوفا شدند. دو کشور مشابه به کوبا از لحاظ تاریخی برزیل و آرژانتین هستند که با تور برزیل آرژانتین به راحتی می‌توانید از خیابان‌های تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و سواحل زیبای آن‌ها لذت ببرید.

گواردالواکا

گواردالواکا در استان هولگوین که با سواحل پر زرق و برق احاطه شده است، ساکت‌تر و دورتر از وارادرو است. شاخ و برگ‌های سرسبز رشته‌های وسیع ساحل را در اینجا فراگرفته و لکه‌های سایه‌دار زیادی را برای کسانی که به دنبال استراحت در برابر آفتاب استوایی هستند، فراهم می‌کند. غواصان می‌توانند زندگی دریایی زیادی را در امتداد صخره‌های مرجانی کشف کنند.

گواردالواکا در استان هولگوین

سفرهای یک روزه از گواردالاوکا شامل ماجراجویی در جنگل، سفرهای قایقرانی و دیدنی‌های تور کوبا در این سواحل است. در غرب گواردالواکا، باهیا دنارانجو بخش بزرگی از ساحل و سه جزیره را در بر می‌گیرد، از جمله کایو نارانجو با دلفیناریوم محبوب، که برخورد نزدیک با این موجودات اجتماعی را برای شما رقم خواهد زد

شبه جزیره زاپاتا (Ciénaga de Zapata)

شبه جزیره د زاپاتا، بهشتی برای پرندگان و دوستداران طبیعت، منطقه‌ای دورافتاده و کم جمعیت در کوبا با مناظر متنوع و یکی از بزرگترین تالاب‌های کارائیب است. سیناگا د زاپاتا، یا همان طور که بومیان به آن باتلاق زاپاتا می‌گویند، یک ذخیره‌گاه زیستی کره زمین است که تقریباً 150 گونه مختلف از پرندگان از جمله آبزیان، طوطی و ماهیخوار را در خود جای داده است.

شبه جزیره زاپاتا (Ciénaga de Zapata)

کروکودیل‌ها نیز رایج هستند. یکی از بخش‌های شبه‌جزیره یک ذخیره‌گاه طبیعی تعیین‌شده به نام Gran Parque Natural de Montemar است که می‌توانید برخی از این موجودات را در زیستگاه‌های طبیعی‌شان ببینید همان چیزی که در تور لوکس برزیل برای بازدید از پارک‌های ملی حیات وحش خواهید داشت.

کایو کوکو(Cayo Coco)

کایو کوکو یکی دیگر از مقاصد ساحلی ایده آل کوبا و یکی از منزوی‌ترین آن‌ها است. این جزیره در رمان‌های همینگوی، جزایر در جریان و پیرمرد و دریا، به همراه کایو گیلرمو در همان نزدیکی  نقش بازی کرد. کایو کوکو با یک پل به سرزمین اصلی کوبا متصل می‌شود، اگرچه بیشتر بازدیدکنندگان از طریق پرواز وارد می ‌شوند. شما هم همین الان بلیط پرواز خارجی خود به کوبا را تهیه کرده و از طریق هوا یا پل دیدنی کایو کوکو، خودتان را به این جزیره برسانید. کایو کوکو به خاطر سواحل زیبای خود در کارائیب و حق انتخاب بسیاری از هتل‌های همه چیز تمام علاوه بر ساحل، مکانی عالی برای لذت بردن از یک استراحت آرام در آفتاب است.

کایو کوکو(Cayo Coco)

سواحل سفید و بکر طولانی در ساحل شمالی جزیره وجود دارد و با اکثر هتل های مستقر در ساحل، هرگز از ساحل دور نخواهید بود.  در کایو کوکو می توانید از غذاهای کلاسیک کوبایی مانند arroz con pollo (برنج تند با مرغ تند)، ساندویچ کوبایی (نان کوبایی ضخیم پر شده با هر نوع پر کننده‌ای که می‌توانید تصور کنید)، گوشت گاو خرد شده با پیاز، فلفل و سس گوجه فرنگی روی برنجو همچنین غذاهای بین‌المللی فوق العاده در هتل خود لذت ببرید.

جمع‌بندی

کوبا پر از دیدنی‌های مختلف است، از منظر‌های جذاب طبیعی گرفته تا بنا‌های تاریخی. این کشور در هر کدام از شهر‌های خود غنیمتی دارد که می‌تواند هر گردشگری راجذب کند. در این مطلب سعی کردیم شما را با تعداد کمی از دیدنی‌های این کشور زیبا در آمریکای شمالی آشنا کنیم. اگر به سفر به این کشور علاقه دارید حتما با کارشناسان ما در طاها گشت تماس گرفته و اطلاعات کامل مربوط به تور‌های کوبا را به دست آورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا