آسیاجهان گردیدیدنی ها

شهر نارا ژاپن

معرفی شهر نارا ژاپن

نارا شهری در منطقه کانسای ژاپن با تاریخی غنی و کهن است. این شهر اولین پایتخت دائمی ژاپن از سال 710 تا 784 بود و بسیاری از مکان‌های میراث جهانی یونسکو مانند معابد، زیارتگاه‌ها و کاخ‌ها را در خود جای داده است. در این مقاله به معرفی این شهر دیدنی خواهیم پرداخت.

تاریخچه شهر نارا ژاپن

نارا شهری با تاریخ غنی و باستانی است، زیرا اولین پایتخت دائمی ژاپن از سال 710 تا 784 پس از میلاد بوده است. نارا از پایتخت تانگ چین در چانگان الگوبرداری شد و به شهری چشمگیر با کاخ سلطنتی بزرگ، خیابان‌های وسیع و معابد مهم تبدیل شد.

تاریخچه شهر نارا ژاپن

نارا مرکز توسعه سیاسی و فرهنگی ژاپن بود و شاهد معرفی و گسترش آیین بودا، کنفوسیوس و سیستم نوشتاری چینی بود. همچنین زادگاه برخی از بزرگترین شاهکارهای ادبیات ژاپنی مانند کوجیکی، مجموعه‌ای از اسطوره‌ها و افسانه‌ها، و مانیوشو، قدیمی‌ترین گلچین شعر بود. اگر علاقه‌مند به تاریخی این‌چنینی هستید، تور ژاپن و نارا، برای شماست.

جغرافیا و آب و هوای نارا ژاپن

نارا شهری در منطقه کانسای ژاپن در 40 کیلومتری جنوب کیوتو و 500 کیلومتری جنوب غربی توکیو قرار دارد. پس اگر به توکیو سفر کرد‌ید، بهترین راه برای رفتن به نارا، پرواز توکیو است. مساحت آن 276.84 کیلومتر مربع است و حدود 360000 نفر جمعیت دارد. دارای آب و هوای نیمه‌گرمسیری مرطوب با چهار فصل متمایز است. میانگین دمای سالانه 14.4 درجه سانتی‌گراد و میانگین بارندگی سالانه 1356 میلی‌متر است.

جغرافیا و آب و هوای نارا ژاپن

تابستان‌ها گرم و مرطوب است و دمای هوا به بیش از 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و بارندگی در خرداد به اوج خود می‌رسد. زمستان‌ها معتدل و خشک است و گاهی اوقات برف می‌بارد و دما به ندرت به زیر صفر می‌رسد. بهار و پاییز دلپذیر و رنگارنگ، با شکوفه‌های گیلاس و برگ‌های پاییزی است.

نارا توسط کوه‌ها و تپه‌هایی مانند کوه واکاکوسا، کوه کاسوگا و کوه میکاسا احاطه شده است. این شهر همچنین از نظر میراث طبیعی و فرهنگی غنی است و پارک‌ها، باغ‌ها، معابد، زیارتگاه‌ها و مکان‌‌های تاریخی زیادی دارد. نارا به خاطر آهوهای آزادش که مقدس محسوب می‌شوند، مشهور است.

فرهنگ و سبک زندگی در نارا ژاپن

نارا شهری با فرهنگ و سبک زندگی غنی و باستانی است که تحت تأثیر تاریخ آن به عنوان اولین پایتخت دائمی ژاپن و مرکز بودیسم است. برخی از جنبه‌های فرهنگ و سبک زندگی نارا عبارتند از:

آهو‌های مقدس نارا

نارا به آهوهای آزادانه‌اش معروف است که مقدس محسوب می‌شوند. آن‌ها در پارک نارا و خیابان‌های مجاور زندگی می‌کنند و اغلب توسط گردشگران و مردم محلی با کراکر تغذیه می‌شوند. دلیل تقدس این آهوها این است که طبق افسانه‌ها خدای طوفان، تاکه‌میکازوچی از استان  ایباراکی سوار بر آهویی شد و خود را به نارا رساند. تاکه‌میکازوچی یکی از خدایان مقدس در نارا است و به همین دلیل آهو‌های ساکن در این منطقه مقدس محسوب می‌شوند.

آهو‌های مقدس نارا

آهوها همچنین بخشی از جشن‌ها و سنت‌های محلی هستند، مانند  Kasuga Wakamiya On-Matsuri، که در آن لباس‌های مخصوص می‌پوشند و در اطراف زیارتگاه رژه می‌روند. قطعا هر چقدر در بین بهتین جاهای دیدنی توکیو بگردید، پارکی به مانند پارک آهو‌های نارا پیدا نخواهید کرد.

صنایع دستی

نارا به خاطر صنایع دستی سنتی خود، مانند نارا سراشی، نوعی پارچه پنبه‌ای سفید شده، معروف است. Akahada-yaki، سبکی از سفالگری با پایه گلی قرمز؛ و نارا فود، نوعی قلم موی نوشتاری که از موهای آهو ساخته شده است. این صنایع دستی در موزه‌ها و فروشگاه‌های مختلف شهر مانند موزه صنایع دستی نارا و موزه نارا فود به نمایش گذاشته می‌شوند و به فروش می‌رسند. پس اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده که از ژاپن چی بخریم، صنایع دستی نارا جزو اولین جواب‌های شما خواهد بود

کمدی

نارا به مانند اوساکا، به خاطر صحنه کمدی خود نیز معروف است که کمدین‌های محبوب و شخصیت‌های تلویزیونی بسیاری را معرفی کرده است. گویش محلی، نارا-بن، هم به دلیل طنزآمیزتر بودن آن نسبت به ژاپنی استاندارد بیشتراستفاده می شود. برخی از کمدین‌های معروف نارا عبارتند از  Yoshimotozaka46، که گروهی متشکل از 46 کمدین هستند که در ژانرهای مختلف اجرا می‌کنند.

غذا

همانطور که درباره توکیو گفتیم نارا هم دارای فرهنگ غذایی متنوع و لذیذی است که متاثر از تاریخ و جغرافیای آن است. نمونه‌ای از غذاهای محلی نارا، کاکینوها-زوشی، نوعی سوشی است که در برگ خرمالو پیچیده شده است.   narazuke، نوعی سبزیجات ترشی تخمیر شده در خرچنگ ساکی است. نارا همچنین رستوران‌‌ها و کافه‌های زیادی دارد که انواع غذاهای مختلف از ژاپنی سنتی گرفته تا بین‌المللی را ارائه می‌دهند.

اینها تنها برخی از جنبه‌های فرهنگ و سبک زندگی نارا هستند که می‌توانید از آنها لذت ببرید و تجربه کنید.

جاذبه‌های دیدنی نارا ژاپن

نارا شهری با جاذبه‌های دیدنی فراوان است. در زیر تعدادی از محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی در نارا آورده شده است:

معبد تودای‌جی

 معبد تودای‌جی در قرن هشتم ساخته شد و مجسمه بزرگ برنزی بودای بزرگ (دایبوتسو)، بزرگترین مجسمه در جهان را در خود جای داده است. این معبد دارای یک موزه، یک باغ و یک پارک آهو است. تودای جی به معنای معبد بزرگ شرقی است و مجموعه‌ای است که چند معبد را در خود جای داده است.

معبد تودای‌جی نارا

پارک نارا

این پارک بزرگ و دیدنی در قلب شهر است که می‌توانید در آن از طبیعت و حیات وحش لذت ببرید. این پارک محل زندگی بیش از 1000 آهو آزادانه است که مقدس هستند. می‌توانید به ‌آن‌ها بیسکویت دهید یا فقط زیبایی آن‌ها را تحسین کنید. این پارک همچنین دارای ساختمان‌های تاریخی بسیاری مانند معبد Kofuku-ji و Kasuga Grand Shrine است.

اگر می‌خواهید از اوزکا به نارا سفر کنید و از این پارک دیدن نمایید، باید قیمت بلیط اوزاکا ژاپن به نارا را چک کنید و بدانید که از طریق هوا 27 کیلومتر با نارا فاصله دارید و با قطار سریع السیر، 30 دقیقه طول خواهد کشید تا به نارا برسید.

پارک نارا ژاپن

باغ Isuien

قدمت این باغ زیبا و آرام، به قرن هفدهم باز ‌می‌گردد. دارای حوض، آبشار، چایخانه و انواع گیاهان و گل‌ها است. این باغ همچنین منظره خیره‌کننده ای از کوه‌ها و معابد اطراف ارائه می‌دهد. این باغ یک مکان عالی برای استراحت و لذت بردن از مناظر طبیعی بی‌نظیر است.

معبد Hōryū-ji

 این معبد قدیمی‌ترین سازه چوبی در جهان است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این بنا در قرن هفتم تأسیس شد و گنجینه‌های بسیاری از هنر و معماری بودایی را در خود جای داده است. همچنین دارای یک موزه، یک پاگودا و یک برج ناقوس است.

معبد Hōryū-ji در شهر نارا ژاپن

اگر به چنین سازه‌های علاقه دارید باید از برج ژاپن هم دیدن کنید که مردم بومی توکیو آن را به عنوان نقطه قدرت می‌شناسند و از آن به عنوان معبدی جذاب یاد می‌کنند.

غذا‌های نارا ژاپن

نارا شهری با فرهنگ غذایی متنوع و لذیذ و متاثر از تاریخ و جغرافیای آن است. برخی از غذاهای محلی عبارتند از:

Kakinoha-zushi

 نوعی سوشی است که در برگ خرمالو پیچیده شده است که دارای خواص ضد باکتریایی است. سوشی را معمولاً با ماهی خال مخالی ترشی شده با نمک درست می‌کنند و برای چند روز می‌گذارند تا تخمیر شود. این سوشی طعمی سنتی و منحصر به فرد دارد.

Kakinoha-zushi در شهر نارا ژاپن

نارازوکه

این‌ها ترشی‌هایی هستند که از ترشی سبزیجات در خیارشور تهیه می‌شوند که محصول جانبی ساکه(شراب برنج ژاپنی) دم کردن است. گفته می‌شود این روش ساخت این ترشی‌ها سابقه طولانی دارد که به قرن هشتم باز می‌گردد. این ترشی‌ها اغلب با برنج یا به عنوان میان‌وعده مصرف می‌شوند.

میوا سون

رشته‌های نازک و جویدنی است که از آرد گندم و آب منطقه میوا تهیه می‌شود که به آب خالص و زلال معروف است. نودل‌ها معمولاً سرد با سس غوطه ور یا داغ در آبگوشت سرو می‌شوند. آن‌ها یک غذای محبوب به خصوص در تابستان هستند.

چاگایو

این فرنی، برنج پخته شده با چای سبز است که طعم ملایم و آرام‌بخشی به آن می‌دهد. یک غذای سنتی است که گفته می‌شود قدیمی‌ترین غذای رسمی ژاپن است، زیرا در زمان‌های قدیم برای امپراتور و اشراف سرو می‌شد. چاگایو یک غذای ساده و سالم است که اغلب برای صبحانه یا هنگام احساس ناخوشی مصرف می‌شود.

سفر جذاب به نارا با تور‌های طاهاگشت

شهر نارا با زیبایی‌های تاریخی و معماری مذهبی خاص خود، یک دسته گل بسیار زیباست که در باغ فرهنگ ژاپن نهفته است. سفربه نارا سفری به دنیای افسانه‌ها و تاریخ ژاپنی خواهد بود و گردشگران را در غریبه‌ترین معابد باستانی و خیابان‌های پر رنگ نارا غرق خواهد کرد.

آژانس مسافرتی طاها گشت، با بهترین تور‌های گردشگری، شما را به یک تجربه یکتا از زیبایی‌ها و رازهای نارا دعوت می‌کند. سفری که با هماهنگی دقیق، توجه به جزئیات و همراهی گرم تیم مجرب طاها‌گشت، به شما این فرصت را می‌دهد که با همراهان خود از زیبایی‌ها و اعتقادات این شهر دلنشین لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا