آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرسفر در تاریخ

کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو به عنوان یک جاذبه توریستی محبوب و تاریخی در توکیو، در تمام طول سال مورد بازدید بسیاری از گرشگران قرار می‌گیرد. کاخ امپراتوری کنونی در محوطه سابق قلعه ادو ساخته شده است و توسط یک خندق و دیوارهای سنگی بزرگ احاطه شده است.

این کاخ شامل چندین ساختمان، از جمله برخی از اقامتگاه‌های خانواده امپراتوری است. بازدید از این بخش‌های کاخ، غیرممکن خواهد بود، اما راه‌های زیادی برای لذت بردن از ساختمان‌های کاخ و بخش‌هایی از محوطه وجود دارد. در این مقاله به معرفی جاذبه‌های کاخ امپراطوری توکیو پرداختیم.

درباره کاخ امپراطوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو (皇居، Kōkyo) اقامتگاه اصلی امپراتور ژاپن است. این مکان در محل سابق قلعه ادو واقع شده و یک منطقه پارک بزرگ بوده که توسط خندق‌ها و دیوارهای سنگی عظیم در مرکز توکیو احاطه شده است.

برای مردم محلی، حلقه دور کاخ امپراتوری یک مکان محبوب برای دویدن است، جایی که می‌توانند از یک مسیر 5 کیلومتری در اطراف کاخ خوش منظره و محیط طبیعی آن لذت ببرند. بعد از دیدن این کاخ، می‌توانید  از دیزنی لند توکیو ژاپن هم دیدن کنید و بعد از تجربه یک آرامش بی‌نظیر، هیجان را در دیزنی لند تجربه کنید.

کاخ امپراتوری توکیو کجاست؟

کاخ امپراتوری توکیو کجاست؟

کاخ امپراتوری توکیو در مرکز چیودا کو، توکیو واقع شده است. از سال 1869، این مکان تاریخی در توکیو به طور رسمی به عنوان محل سکونت خانواده امپراتوری ژاپن مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت بلیط توکیو را چک کنید و خود را به ایستگاه JR  توکیو برسانید. حدود 10 دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه JR توکیو شما را به این نقطه تاریخی می‌برد که درست در قلب کلان شهر قرار دارد. محوطه کاخ دارای نقاط طبیعی زیبا و همچنین سازه‌های تاریخی است و در اطراف این منطقه عظیم، جاذبه‌هایی از جمله پارک‌ها و باغ‌های زیبا یافت می‌شود.

تاریخچه مختصری از کاخ امپراتوری توکیو

برای درک تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو، باید به دوره ادو سفر کنیم که توسط توکوگاوا ایه یاسو در سال 1603 آغاز شد. تا پایان دوره ادو، خانواده امپراتوری ژاپن در کیوتو، پایتخت باستانی ژاپن اقامت داشتند. خانواده توکوگاوا با این حال در ادو ساکن شدند و ادو به مرکز سیاسی و اقتصادی جدید ژاپن تبدیل شد.

توکوگاوا در دوم قرن هجدهم شروع به از دست دادن نفوذ و قدرت خود کرد و در سال 1868، پس از اینکه شوگونات توکوگاوا برای بیش از 260 سال بر کل کشور حکومت کرد، سرانجام شوگونات توکوگاوا سرنگون شد. این اتفاق به انقلاب میجی معروف است. پس از انقلاب میجی، خانواده امپراتوری ژاپن به طور رسمی در سال 1869 به کاخ امپراتوری نقل مکان کردند.

تاریخچه مختصری از کاخ امپراتوری توکیو

مکان فعلی کاخ امپراتوری قبلا به عنوان مکان قلعه ادو، قلعه اصلی توکوگاوا شوگونات شناخته می‌شد. ساختمان اصلی کاخ امپراتوری متأسفانه در طول جنگ جهانی دوم ویران شد، اما پس از آن به طور کامل به سبک مشابه اولیه بازسازی شد. بعد از بازدید از یک جاذبه تاریخی زیبا، می‌توانید قیمت بلیط ژاپن اوساکا را چک کرده و خرید نمایید و خود را به شهر اوساکا برسانید تا سفر شما ترکیبی از تاریخ و مدرنیته باشد.

آیا عموم مردم اجازه بازدید از کاخ امپراتوری را دارند؟

اگرچه داخل کاخ برای عموم مردم باز نیست، اما چیزی که افراد زیادی نمی‌دانند این است که بخش‌هایی از کاخ امپراتوری توکیو قابل دسترسی است. بازدید از کاخ امپراتوری یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در توکیو انجام دهید! تورهای رایگانی با راهنما در دسترس هستند که به شما امکان می‌دهند محوطه داخلی را بگردید، اما هیچ ساختمانی را نمی‌توانید بازدید کنید.

کاخ امپراتوری  ژاپن

تورهای با راهنما کاخ امپراتوری

  • تورهای روزانه در ساعت 10 صبح و 13:30 (به زبان انگلیسی و ژاپنی)
  • تور‌ها رایگان است، اما نیاز به ثبت‌نام دارید.

علاوه بر این، می‌توانید از باغ‌های شرقی قصر امپراتوری دیدن کنید که از سال 1968 به روی عموم باز است. در باغ‌ها می‌توانید در کنار مجموعه‌ای زیبا از گل‌های فصلی، همچنین برخی از بقایای قلعه ادو، چند خانه نگهبانی و سایر بناهای تاریخی باغ‌های شرقی امپراتوری قدم بزنید. این باغ‌ها در روزهای دوشنبه و جمعه تعطیل است. همانطور که در بالا ذکر شد، محوطه داخلی کاخ به طور کلی برای عموم باز نیست.

تورهای با راهنما کاخ امپراتوری توکیو

فقط دو بار در سال، در 2 ژانویه (تبریک سال نو) و 23 فوریه (تولد امپراتور)، می‌توانید وارد محوطه داخلی کاخ شوید و در صورت خوش شانسی، برخی از اعضای خانواده امپراتوری را ببینید که چندین بار در بالکن و انظار عمومی ظاهر می‌شوند. پس اگر خوش‌شانس هستید و علاقه‌مند به تجربه چنین اتفاقی، با بررسی قیمت تور ژاپن و رزرو تور، شانس خود را امتحان کنید.

در کاخ امپراتوری توکیو از چه چیز‌هایی دیدن کنیم؟

تعدادی از مکان‌هایی که باید در کاخ امپراطوری ببینید شامل موارد زیر هستند.

باغ های شرقی امپراتوری

این باغ زیبا به سبک ژاپنی که می‌توان در تمام طول سال به صورت رایگان از آن لذت برد، جزو بهترین باغ‌های ژاپنی در توکیو است. این باغ‌ها خانه انواع سازه‌های تاریخی از جمله دیوارهای سنگی غول پیکر، بقایای برج قلعه و برجک‌هایی هستند که قدمت آن‌ها به دوره ادو می‌رسد.

باغ های شرقی کاخ امپراتوری

همچنین مکان مناسبی برای تحسین زیبایی گل‌ها و گیاهان فصلی از جمله زنبق ژاپنی در ژوئن و رنگ‌های پاییزی در پاییز است! کاخ امپراطوری با داشتن چنین جاذبه‌های زیبایی، در کنار برج توکیو، که به عنوان برج ایفل ژاپن هم شناخته می‌شود، باید دو مقصد اصلی هر گردشگری باشند.

پارک کیتانومارو

پارک عمومی دوست داشتنی است که قسمت شمالی زمین وسیع کاخ امپراتوری توکیو را می‌پوشاند. از زمان افتتاح آن در سال 1969، بسیاری از مردم برای تماشای پرندگان و قدم زدن آرامش‌بخش در طبیعت از این پارک دیدن می‌کنند. این پارک همچنین خانه تعدادی از جاذبه‌های گردشگری محبوب مانند موزه ملی هنر مدرن توکیو است! برخی از سوغاتی های ژاپن را که می‌خواهید بخرید می‌توانید در اطراف این پارک‌ و سایر پارک‌های کاخ پیدا کنید.

پارک کیتانومارو در کاخ امپراطوری ژاپن

پل نیجوباشی

پل نیجوباشی یک پل سنگی نمادین است که بر روی خندق داخلی کاخ امپراتوری ساخته شده است. از آن به عنوان ورودی اصلی محوطه کاخ داخلی استفاده می‌شود که به طور انحصاری دو بار در سال در تاریخ 2 ژانویه و 23 فوریه به روی عموم باز می‌شود.

پل نیجوباشی در کاخ امپراطوری ژاپن

پارک چیدوریگافوچی

در ضلع شمال غربی کاخ امپراتوری، پارک چیدوریگافوچی قرار دارد. این پارک یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای شکوفه‌های گیلاس در توکیو است، با یک مسیر پیاده‌روی و مناظر زیبای شکوفه‌های گیلاس بهاری که در شب روشن هستند! این پارک در نزدیکی خندق قرار دارند .

در این قسمت از خندق، قایق اجاره‌ای برای تماشای درختان گیلاس در حال شکوفه در آب موجود است!

پارک چیدوریگافوچی در کاخ امپراطوری ژاپن

دروازه اوتمن

دروازه اوتمن ورودی اصلی باغ شرقی کاخ امپراتوری توکیو است. اوتمن، دروازه اصلی قلعه سابق ادو است و توسط Takatora Todo در سال 1607 در حدود 1 سال و 3 ماه تکمیل شد.

کاخ امپراتوری توکیو ژاپن در مجموع دارای 9 دروازه است که با Otemon شروع می‌شود و در جهت عقربه‌های ساعت از دروازه کیکیومون به دروازه ساکاشیتا، دروازه اصلی کاخ امپراتوری، ساکورادامون، هانزومون، دروازه خشک، دروازه کیتاکی باشی مون و هیراکاوا مون می‌رود.

دروازه اوتمن کاخ امپراطوری ژاپن
Exif_JPEG_PICTURE

بازدید از کاخ امپراتوری، در تور‌های ژاپن طاهاگشت

کاخ امپراطوری توکیو یکی از نمادهای برجسته تاریخ و فرهنگ ژاپن است. این بنا با زیبایی و معماری شگفت‌انگیز و نقش تاریخی که در پشت دیوارهای خود پنهان کرده، به عنوان یک جواهر ارزشمند از تاریخ ژاپن محسوب می‌شود.

با تورهای طاهاگشت به ژاپن، این فرصت را خواهید داشت که به دور از زندگی روزمره، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی ژاپن را به طور مستقیم تجربه کنید. این سفر به شما امکان خواهد داد که با شگفتی‌ها و تاریخی که از نزدیک شاهد آن خواهید بود، لحظاتی خاص از سفر خود را ثبت کنید و خاطراتی به یاد‌ماندنی از کاخ امپراطوری توکیو با خود به خانه ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا