آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

جاهای دیدنی عمان

کمتر کسی عمان را به عنوان مقصد سفر سیاحتی خود انتخاب می‌کند اما این کشور جایی عجیب‌وغریب و پر از جاذبه‌ها و شهرهای باورنکردنی است که تا ابد در ذهنتان ماندگار خواهد شد. پایتخت این کشور مسقط و محبوب‌ترین مقصد برای کسانی است که به عمان سفر می‌کنند، اما این شهر تنها بخش کوچکی از آنچه عمان را بزرگ می‌کند، در خود جای داده است. اگر از مناظر بیابانی، رشته کوه‌های باشکوه، قلعه‌های تاریخی و سواحل گرم لذت می‌برید، عمان را به عنوان مقصد بعدی سفر خود در نظر داشته باشید. در این مقاله 7 مورد از جاهای دیدنی عمان را معرفی می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این سفر کوتاه به عمان همراه ما باشید.

1. جاهای دیدنی مسقط عمان؛ از کاخ سلطنتی تا پارک آبی

اگرمی‌خواهید فقط از یک مکان در عمان بازدید کنید و بلیط هواپیما تهران به مسقط را خریداری کرده‌اید، احتمالا شهر مسقط به عنوان پایتخت عمان بهترین گزینه خواهد بود. این شهر دارای قلعه‌ها، کاخ‌ها، موزه‌ها و بازارهایی است که نظر اغلب توریست‌ها را به خود جلب می‌کند. متاسفانه امکان بازدید از فضای داخلی کاخ سلطنتی قصرالعلم وجود ندارد. با این حال می‌توانید به بندر بروید تا از نزدیک از این سازه شگفت‌انگیز دیدن کنید.

جاهای دیدنی مسقط عمان؛ از کاخ سلطنتی تا پارک آبی

قلعه‌های دوقلوی الجلالی و المیرانی که به موزه تبدیل شده‌اند و برای بازدید عموم باز هستند، به عنوان نگهبانی بر فراز کاخ خودنمایی می‌کنند. مسافران غیرمسلمان نیز می‌توانند در بیشتر صبح‌ها از مسجد جامع خیره‌کننده سلطان قابوس دیدن کنند و از نزدیک یک لوستر کریستالی عظیم، پانل‌های دیواری مرمرین و دومین فرش ایرانی بزرگ در جهان را ببینند. توصیه می‌کنیم پارک‌های آبی مسقط را نیز از دست ندهید.

2. مصفت العبرین؛ روستایی زیبا در عمان

اگر تجربه سفر با تور عمان را داشته باشید، حتما با شهرهای مدرن و معاصر این کشور آشنایی دارید. در عوض روستاهای کوچکی مانند مصفت العبرین فضای سنتی‌تری دارند و یادآور قدمت و تاریخ این کشور کوچک هستند. این دهکده کوهستانی از ساختمان‌های سنگی با رنگ نارنجی و قهوه‌ای تشکیل شده و بیشتر شبیه یک دهکده کوهستانی ایتالیایی است تا چیزی که انتظار داشته باشید در شبه جزیره عربستان ببینید.

مصفت العبرین؛ روستایی زیبا در عمان

در واقع مصفت العبرین نمونه زیبایی از زندگی کوهستانی در عمان است. جاده‌ای شیب دار به بالای کوه منتهی می‌شود. پس از رسیدن به آنجا می‌توانید به راحتی در میان ساختمان‌ها قدم بزنید و از زیبایی درختان موز و فضای سبز این ناحیه لذت ببرید. یک برج مراقبت باستانی در بالای روستا وجود دارد که می‌توانید از آن بالا بروید تا مصفت العبرین و همچنین مزارع اطراف و سدهای پر از آب را از بالا ببینید.

3. جزیره مصیره؛ از جاهای دیدنی و تفریحی عمان

درست در سواحل عمان، جزیره مصیره یا مسیره، مقصدی منحصربه‌فرد برای مسافرانی است که در جستجوی سواحل و غروب‌های زیبا، حیات وحش و تاریخ این کشور هستند. جزیره مصیره پایگاه هوایی عمان را در خود جای داده، اما از شهرهای نسبتا کوچک عمان است. بنابراین برخلاف اغلب جاهای دیدنی هند جمعیت کمی دارد و سرشار از نقاط خلوتی است که حس فوق‌العاده‌ای به هر کسی می‌بخشند.

جزیره مصیره؛ از جاهای دیدنی و تفریحی عمان

کشتی‌های معمولی برای رساندن شما به مصیره در دسترس هستند. در این جزیره تفریحات متعددی وجود دارد؛ برای مثال می‌توانید در دریای تمیز عمان شنا کنید، از کشتی‌های غرق شده در نزدیک ساحل بازدید کرده و بیش از 30 هزار لاک پشتی را که در فصل تخم گذاری ظاهر می‌شوند، تماشا کنید.

4. جاهای دیدنی صلاله عمان؛ از مناطق سرسبز این کشور

برخلاف آنچه که در جاهای دیدنی گرجستان می‌بینید، فضای سبز در عمان کمتر به چشم می‌خورد. با این حال در جنوب عمان، صلاله، مقصدی سرسبز است که معمولا بعد از مسقط مورد توجه مسافران این کشور قرار می‌گیرد. امروزه صلاله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا خانه اجدادی سلطان قابوس، سلطان حاکم عمان از سال 1970 در آنجا قرار دارد. طی بازدید از صلاله، می‌توانید از کاخ باورنکردنی قابوس بازدید کنید و از معماری قدیمی‌تر در یک شهر باستانی تحت عنوان حفا لذت ببرید.

جاهای دیدنی صلاله عمان؛ از مناطق سرسبز این کشور

حتی می‌توانید با بازدید از سایت باستان شناسی البلید، بیشتر از گذشته به عقب برگردید. صلاله به تجارت کندر معروف است، پس حتما مقداری را به عنوان سوغاتی از بازار حفا تهیه کنید. از ژوئن تا آگوست، ابرهای موسمی از هند بارندگی دائمی را به منطقه می‌آورند و در نتیجه، منطقه ساحلی اطراف صلاله به واحه‌ای سبز با آبشارها و نهرهای فصلی تبدیل می‌شود.

5. نیزوا؛ از شهرهای دیدنی و تاریخی عمان

اگر به دنبال جاهای تاریخی هستید، بعد از بازدید از جاهای دیدنی استانبول شهر نیزوا در عمان باید مقصد بعدی شما باشد. این شهر در قرن ششم و هفتم، پایتخت عمان بود و امروزه بیشتر به خاطر قلعه باورنکردنی اش که در قرن هفدهم به دستور سیف بن سلطان یعربی ساخته شد، شناخته می‌شود. با این حال، قدمت برخی از قسمت‌های قلعه به قرن نهم بازمی‌گردد. نقطه برجسته قلعه نیزوا نیز برج استوانه‌ای عظیم آن است که هر کسی را به تحسین وامی‌دارد.

نیزوا؛ از شهرهای دیدنی و تاریخی عمان

همچنین این قلعه مکانیسم‌های دفاعی جالبی دارد، از جمله تله‌های عسل و پنجره‌هایی با شکل غیرعادی که برای تیراندازی به دشمنان طراحی و ساخته شده‌اند. البته این قلعه یک موزه نیز محسوب می‌شود که زندگی قرن هفدهمی در عمان را به نمایش می‌گذارد. هنگامی که در نیزوا هستید، می‌توانید بازار روباز و همچنین بازار بز عجیب و غریب این شهر که دو روز در هفته در مرکز شهر برگزار می‌شود، دیدن کنید.

6. کویر واحیبا؛ از جاهای دیدنی و تفریحی عمان

در مرکز عمان، تپه‌های بیابانی کیلومترها کشیده شده و چیزی را ایجاد می‌کنند که به آن کویر واحیبا یا واحیبا سندز می‌گویند. اینجا جایی است که مردم بِدو زندگی می‌کنند و یک مقصد مسافرتی محبوب برای کسانی است که در جستجوی عمان واقعی، اصیل و سنتی هستند. بسیاری از تورهای عمان امکان بازدید از کویر واحیبا، شترسواری و کمپ زدن در بیابان زیر ستاره‌ها را فراهم می‌کنند. با پیوستن به این تورها می‌توانید زندگی عشایری رد کویر واحیبا را تجربه کنید. شهر ایبرا دروازه اصلی به این کویر است.

کویر واحیبا؛ از جاهای دیدنی و تفریحی عمان

7. شبه جزیره مسندم؛ از زیباترین جاهای دیدنی عمان

شبه جزیره مسندم شمالی‌ترین بخش عمان بوده و توسط امارات متحده عربی از بقیه کشور جدا شده است. بخش‌هایی از این منطقه بسیار منزوی است و از دیرباز محل احداث خانه‌های ساکنان روستاهای کوهستانی و جوامع ساحلی بوده است. آبدره‌های مسندم به سمت شمال کشیده شده و مناظر فوق العاده‌ای را ایجاد می‌کنند.

شبه جزیره مسندم؛ از زیباترین جاهای دیدنی عمان

از تفریحات بازدید از آبدره‌های مسندم قایق سواری و تماشای قله‌های برآمده از آب، دیدن دلفین‌ها و غواصی در دریاست. جمعیت این منطقه کم و حیات وحش آن بسیار بکر و دست نخورده است. از این رو مسندم یکی از بهترین مکان‌های دیدنی عمان برای دوستداران طبیعت محسوب می‌شود. اگر طبیعت را دوست دارید، برخی جاهای دیدنی ترکیه نیز می‌تواند برای شما هیجان انگیز باشد.

سفری خاطره‌انگیز به جاهای دیدنی عمان با خدمات طاها گشت

در این مقاله 7 مورد از جاهای دیدنی عمان را معرفی کردیم و گفتیم این کشور مدرن چه مناظر شگفت‌انگیزی را در خود جای داده است. شما می‌توانید برای بازدید از این مکان‌های دیدنی و دیگر جاذبه‌های توریستی این کشور، بلیط سفر خود به عمان را از طاها گشت خریداری کنید یا به تورهای ما بپیوندید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم اگر تجربه یا سوالی درباره سفر به عمان دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا