آمریکاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

جاهای دیدنی آرژانتین         

آرژانتین با مناظر باشکوهی که شامل قله‌های کوهستانی، جنگل‌های سرسبز، سواحل استوایی، تاکستان‌های پررونق و دریاچه‌های آلپ است، بیشتر به‌خاطر فرهنگ غنی، تاریخ، فوتبال و به‌عنوان زادگاه تانگو شناخته می‌شود. پایتخت آرژانتین، بوینس آیرس، یک مقصد توریستی پرطرفدار است که مملو از فعالیت‌های اجتماعی مانند کلوپ‌های شبانه و رستوران‌ها است. همچنین دارای مکان‌های تاریخی و موزه‌های مهمی است که در سال 1536 توسط پدرو د مندوزا، کاشف اسپانیایی تأسیس شد.

و این فقط درمورد بوینس آیرس است! آرژانتین دارای قرن‌ها تاریخ تأثیرگذار و فرهنگ رایجی است که در انتظار دیدن حضوری هستند، مانند ایگلسیا سانفرانسیسکو در سالتا و همچنین شگفتی‌های طبیعی که میلیون‌ها بازدیدکننده را به آرژانتین می‌کشاند، مانند آبشار ایگواسو، یکی از هفت عجایب طبیعی جهان. بیایید به سراغ بهترین جاهای دیدنی آرژانتین برویم.

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو که بزرگترین سیستم آبشار شکسته جهان را تولید می‌کند، در مرز آرژانتین و ایالت پارانا برزیل قرار دارد. یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان، آبشار ایگواسو شامل مجموعه‌ای از آبشارهایی است که از رودخانه ایگواسو تغذیه می‌شود.آبشار ایگواسو دارای دو قسمت عمده است که که هر قسمت از صد‌ها آبشار درست شده و با جزیره‌های صخره‌ای از یکدیگر جدا می‌شوند. این آبشارها که سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جذب می‌کنند، جاذبه طبیعی خیره‌کننده‌ای هستند که چه در تصاویر، ویدیوها یا شخصاً دیده شوند، هیبت بی‌نظیری را القا می‌کنند.

آبشار ایگواسو؛ از دیدنی های مهم آرژانتین

پیاده‌روها، پل‌ها و مسیرهای متعددی وجود دارد که منظره‌ای جذاب از آبشار ایگواسو را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد. برای یک ماجراجویی هیجان‌انگیز، یک تور با قایق جت بر فراز آبشارهای ایگواسو، در گلوگاه شیطان، و از میان ردیف‌های آبشار ایگواسو رزرو کنید.

یا یک هلیکوپتر را برای تماشای منظره چشم پرنده از آبشار ایگواسو و پارک ملی ایگواسو برای چشم‌اندازهای جذاب از شگفتی‌های طبیعی رزرو کنید. همانطور که گفتیم این آبشار‌ها در مرز دو کشور برزیل و آرژانتین قرار دارند پس با چک کردن قیمت تور برزیل و آرژانتین و تهیه آن می‌توانید هم از این آبشار دیدن کنید و هم به تماشای دیدنی‌های هردو کشور بنشینید.

آبشار ایگواسو؛ دیدنی مشترک بین برزیل و آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های آرژانتین، یخچال پریتو مورنو، یخچالی یخی است که در پارک ملی لس گلاسیرس در استان سانتا کروز یافت می‌شود. این پارک ملی برخلاف پارک‌های حیات وحش و ملی که در تور کوبا از ایران  می‌بینید و گرمسیری هستند، دارای یخچال‌های عظیم طبیعی است. یخچال پریتو مورنو، طولانی‌ترین یخچال در حال حرکت قاره‌ای جهان و سومین یخچال بزرگ در آرژانتین بوده و هنوز در حال رشد است!

یخچال پریتو مورنو به افتخار یک کاشف و پیشگام قرن نوزدهم نامگذاری شد. این یخچال بر فراز آب‌های یخبندان آبی با سکوهای دید قابل دسترس برای بازدیدکنندگان یخچال طبیعی و دریاچه آرژانتینو، که توسط یخچال پریتو مورنو تغذیه می‌شود، در فاصله‌ای امن قرار دارد.

یخچال طبیعی پریتو مورنو؛ متفاوت ترین جای دیدنی آرژانتین

برای یک هیجان بیشتر و از نزدیک، تورهای قایق بازدیدکنندگان را به بالای دیوار یخچال پریتو مورنو می‌برند، در حالی که پیاده‌روی در یخچال تجربه‌ای جذاب است که بسیاری نمی‌توانند بگویند تا به حال انجام داده‌اند.

کامینیتو، بوینس آیرس

Caminito  یا مسیر کوچک، یک موزه خیابانی رنگارنگ معروف در بوینس آیرس است. این خیابان و شهر به دلیل اهمیت فرهنگی و پیوندهایش با تانگوی مشهور ساخته شده توسط خوان دیوس فیلیبرتو، “Caminito” شناخته شده است. موزه خیابانی در فضای باز در لا بوکا، مملو از خانه‌های مهاجران است. در دهه 1950، هنرمند محلی بنیتو کوینکولا مارتین از خانه های متروکه به عنوان بوم نقاشی خود استفاده کرد.

کامینیتو، بوینس آیرس

این عمل منطقه را سرزنده کرد و الهام بخش تانگوی همنام خود شد و بازدیدکنندگان را از سرتاسر جهان برای قدم زدن در خیابان‌های آن که اکنون مملو از هنرمندان، نوازندگان و رقصندگان تانگو است که صنایع دستی خود را به نمایش می‌گذارند، جذب کرد. در Caminito قدم بزنید تا رقصندگان تانگو را ببینید که استعداد خود را نشان می‌دهند. زیورآلات و سوغاتی‌های منحصر به فرد را در غرفه‌های شلوغ بخرید.

مونت فیتز روی

مونت فیتز روی که در جنوب پاتاگونیا در نزدیکی مرز شیلی قرار دارد، یکی از نمادین ترین نقاط آرژانتین است. این کوه گرانیتی توسط دریاچه‌های یخبندان و میدان‌های یخی چشمگیر احاطه شده است. زمین‌های ناهموار و صخره‌های بزرگ، مورد علاقه کوهنوردان برای چالش‌های شدید و عکاسان برای ثبت زیبایی است.

مونت فیتز روی؛ از نمادهای دیدنی آرژانتین

آبشار Cascada de Los Duendes

Cascada de Los Duendes یک آبشار باشکوه است که در اعماق جنگل کنار دریاچه در سن کارلوس پنهان شده است. مسیر دسترسی که به آبشارها می‌رود، مناظر زیبایی را ارائه می‌دهد که محیطی دلپذیر را برای پیاده‌روی فراهم می‌کند. در طول مسیر، علائم آموزنده‌ای در مورد گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در این منطقه خواهید دید.

در حالی که ممکن است این آبشارها به بزرگی آبشار ایگواسو نباشند، منظره‌ای که از بالاترین نقطه مسیر می‌بینید نفس شما را بند می‌آورد. دریاچه آرام و طبیعت اطراف، فرصت‌های زیادی برای سلفی و عکس‌های دسته جمعی فراهم می‌کند.

کانال بیگل

کانال بیگل که در مجمع الجزایر Tierra del Fuego بین شیلی و آرژانتین قرار دارد، اقیانوس آرام و اطلس را به هم متصل می‌کند. این یکی از مهم‌ترین آبراه‌ها و یکی از سه مسیر قابل کشتیرانی است که این دو اقیانوس را به هم متصل می‌کند. دیگر مسیرهای قابل کشتیرانی گذرگاه دریک به سمت جنوب و تنگه ماژلان در شمال است.

کانال بیگل؛ دیدنی آرژانتین

کانال بیگل به افتخار کشتی HMS Beagle نامگذاری شد که اولین بررسی هیدروگرافیک خود را از 1826 تا 1830 از سواحل جنوب آمریکای جنوبی انجام داد. این کانال بخشی از مرز بین آرژانتین و شیلی را تشکیل می‌دهد و جزیره بزرگ Isla Grande de Tierra del Fuego را از سایر جزایر مانند Hoste و Londonderry جدا می‌کند.

پارک ملی تیرا دل فوئگو

پارک ملی پارک ملی تیرا دل فوئگو، که در جزیره Tierra del Fuego قرار دارد، به دلیل چشم‌اندازهای خیره‌کننده از کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی، جنگل‌ها، خط ساحلی و دریاچه‌ها مشهور است.

نزدیک به 90 گونه پرنده، از جمله دارکوب پاتاگونیایی، پارک ملی تیرا دل فوئگو را به همراه سایر گونه‌های جانوری چشم‌نواز، مانند شیرهای دریایی و آلباتروس‌های آمریکای جنوبی، خانه خود می‌دانند. مسیرهای مختلفی از پارک عبور می‌کنند و امکان تماشای حیات وحش و فرصت‌های پیاده‌روی در کنار مناظر، آبشارها و مناظر یخبندان را فراهم می‌کنند.

پارک ملی تیرا دل فوئگو؛ از جاهای دیدنی آرژانتین

 در یک سفر کوتاه با قایق از Ushuaia(یک شهر تفریحی کوچک) می‌توانید از نزدیک با پنگوئن‌ها آشنا شوید و تنها خانه پنگوئن‌های پادشاه را که در خارج از شبه قاره قطب جنوب یافت می‌شود، ببینید.

دو کشور آرژانتین و برزیل در جوار هم، تعداد زیادی پارک ملی نظیر تیرا دل فوئگو دارند که زیستگاه کمیاب‌ترین حیوانات کره زمین هستند. از طرفی قيمت تور برزيل و آرژانتین تفاوت زیادی با هم ندارد و اگر از علاقه‌مندان پر و پا قرص حیات وحش هستید، با سفر به هر دو کشور، خوشحال خواهید بود.

Ushuaia؛ جای دیدنی آرژانتین را از دست ندهید

سواحل مار دل پلاتا

در جنوب بوینس آیرس، مار دل پلاتا به عنوان بهترین مقصد استراحتگاه ساحلی در نظر گرفته می‌شود. پس از بوینس آیرس، مار دل پلاتا به لطف خط ساحلی با طراوت اقیانوس اطلس و سواحل زیبا،پربازدیدترین شهر آرژانتین است. ساحل لا پرلا یکی از بهترین سواحل مار دل پلاتا است.

در ماه‌های اوج گردشگری، با فضای زیادی برای تفریح، به جمعیتی گردشگران سرویس می‌دهد. در نزدیکی ساحل، گزینه‌های اجاره‌ای برای گرفتن چتر یا صندلی ساحلی وجود دارد که در کناردسترسی آسان به رستوران‌ها و بارها در امتداد نوار ساحل، این منطقه را جایی بی‌نظیر برای استراحت و شنا می‌کند.

سواحل مار دل پلاتا آرژانتین

برای موج سواری، به Playa Grande بروید. این ساحل در مار دل پلاتا برای مبتدیان بسیار عالی است تا نحوه موج سواری و سوار شدن بر امواج سریع یا تماشای موج سواران محلی را در حال سوار شدن بر امواج بیاموزند.

به‌عنوان یک ساحل مهمانی، در طول تابستان در Playa Grande شلوغ می‌شود، جایی که مردم محلی و گردشگران به هم می‌پیوندند تا اوقات خوبی را سپری کنند و درکلوب‌های ساحلی زیاد در آن نزدیکی، به شادی بپردازند. برای دسترسی به این سواحل و تفریحات، رزرو بلیط هواپیما خارجی خود به آرژانتین را انجام دهید و با فرود در فرودگاه بین‌المللی آستور پیاتزولا، بلافاصله به سمت ساحل بروید.

سواحل جذاب آرژانتین برای بازدید

ایگلسیا سانفرانسیسکو، سالتا

ایگلسیا سان‌فرانسیسکو از نظر تاریخی مهم بوده از نظر معماری نفیس. ایگلسیا در سالتا واقع شده است که با بولیوی و پاراگوئه هم مرز است.

یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری در سالتا، ایگلسیا سان‌فرانسیسکو، یک معبد و صومعه کاتولیک است که پر از نمایش‌ها و طرح‌های بی‌نظیر بوده، مانند محراب مرمری که در کادیز در سال 1789 ساخته شد. دارای بلندترین برج ناقوس در آمریکای جنوبی، کتابخانه کلیسا با حفظ بیش از 40000 سند و نسخه با اهمیت و ارزش تاریخی، و موزه کلیسا با نقاشی‌هایی که قدمت آن به قرن هفدهم باز می‌گردد.

ایگلسیا سانفرانسیسکو، سالتا را بین جاهای دیدنی آرژانتین از دست ندهید

این شبه جزیره دورافتاده پاتاگونیا، مکانی عالی برای دیدن انواع شگفت انگیز پستانداران دریایی است. بسته به زمان سال، شبه جزیره تعداد زیادی پنگوئن، شیرهای دریایی، فوک‌ها و اورکاها را به خود جذب می‌کند. شاید باورتان نشود اما در تور آفریقا جنوبی هم می‌توانید پنگوئن ببینید، با این تفاوت که پنگوئن‌های جزیره والدس بزررگتر هستند.

نهنگ‌ها را می‌توان در آب‌های واقع بین شبه جزیره والدس و سرزمین اصلی پاتاگونیا بین ماه مه و دسامبر مشاهد کرد. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند روباه، گواناکو، رئاس، مارا، پرندگان ساحلی و دیگر گونه‌های بومی را در خشکی کم جمعیت این شبه جزیره ببینند.

لذت دیدن نهنگ ها در آرژانتین

جغرافیای متنوع شبه جزیره از مستعمرات بسیاری از حیوانات محافظت شده پشتیبانی می‌کند. این تنوع جزیره والدس را به یکی از بهترین مقاصد در آمریکای جنوبی برای تماشای حیات وحش بومی تبدیل کرده است.

گورستان رکوله‌تا

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های بوینس آیرس قبرستان رکوله‌تا است. قدمت این گورستان به اوایل قرن هجدهم باز می‌گردد و نزدیک به 5000 طاق در آن وجود دارد. ویژگی‌های معماری در گورستان رکوله‌تا فراوان است، از جمله مجسمه‌های بی‌شمار، ستون‌های دوریک و مقبره‌ها.

گورستان رکوله‌تا آرژانتین

قطعا مجسمه‌های این گورستان به بزرگی مجسمه مسیح برزیل نیستند، اما با همین اندازه کوچک، زیبایی بصری که به گورستان می‌دهند بی‌نظیر است. اما چیزی که این گورستان را بسیار جذاب می‌کند این است که چه کسی در آنجا آرام می‌گیرد. برخی از مقبره‌های رکوله‌تا متعلق به افرادی مانند Eva Peron، Armando Bo، José Figueroa Alcorta و تقریباً همه آرژانتینی‌های سیاسی یا فرهنگی در دو قرن گذشته هستند.

جمع‌بندی

قطعا سفر به آرژانتین بسیار منحصر به فرد است. این کشور تجربه یک سفر پر از شلوغی ، شگفتی‌های طبیعی، حیات وحش، تانگو و مناظر بی‌نظیر از بهترین چشم‌انداز‌های جهان را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.  آیا قصد سفر به آرژانتین را دارید؟ با تور‌های طاها گشت همراه شوید و راهنمای سفر ما را در مورد جاهای دیدنی آرژانتین را بررسی کنید. اگر برای برنامه‌ریزی یک سفر عالی به آرژانتین به کمک نیاز دارید، همیشه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا