آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

آکواریوم کایوکان اوساکا

آکواریوم کایوکان اوساکا در دهکده بندر تمپوزان در منطقه خلیج اوساکا واقع شده و یکی از دیدنی‌ترین آکواریوم‌های ژاپن است. این آکواریوم اشکال مختلف زندگی در حاشیه اقیانوس آرام را به شیوه‌ای جذاب معرفی می‌کند. حیات دریایی در بیش از 12 تانک نمایش داده می‌شود که هر کدام منطقه خاصی از حاشیه اقیانوس آرام را نشان می‌دهند. در این مقاله به معرفی این جاذبه دیدنی شهر اوساکا پرداختیم.

معرفی آکواریوم کایوکان اوساکا

بعد از بازدید دیزنی لند ژاپن، پیشنهاد می‌کنیم که از آکواریوم اوساکا هم دیدن کنید. آکواریوم کایوکان اوساکا، یکی از بزرگترین و دیدنی‌ترین آکواریوم‌های جهان است که در بخش Minato در اوساکای ژاپن قرار دارد. این آکواریوم، بزرگترین آکواریوم عمومی در جهان بود که برای اولین بار افتتاح شد.

معرفی آکواریوم کایوکان اوساکا

کایوکان که دومین آکواریوم بزرگ زاپن محسوب می‌شود، به گونه‌ای طراحی شده که تجربه‌ای جذاب از اقیانوس آرام را برای بازدیدکنندگان فراهم کند. مخزن مرکزی که نمایانگر اقیانوس آرام است، نه متر عمق دارد و محل زندگی یک کوسه نهنگ بوده، که جاذبه اصلی آکواریوم است. شما می‌توانید موجودات مختلفی را در اینجا ببینید، از پنگوئن‌های قطب جنوب و پروانه‌ماهی‌های مرجانی گرفته تا سمورهای قطبی، فوک‌های خلیج مونتری و عروس دریایی.

تاریخچه آکواریوم کایوکان اوساکا

پروژه آکواریوم اوساکا در  سال 1988 توسط دولت، با هدف ایجاد یک آکواریوم در سطح جهانی آغاز شد و در سال 1990 در 29 مارس به روی عموم باز شد و انواع حیوانات دریایی و نمایشگاه‌ها از جمله مخزن مرکزی که در آن زمان بزرگ‌ترین آکواریوم در جهان بود به نمایش گذاشته شد. این آکواریوم برخلاف آکواریوم شهر کیوتو که 100 درصد از آب مصنوعی استفاده کرده، با آب‌های مغزی ساکنان خود را تغذیه می‌کند.

تعداد بازدیدکنندگان در 40 روز افتتاحیه آکواریوم به 1 میلیون و در 101 روز به 2 میلیون نفر رسید. تعداد نهایی بازدیدکنندگان در طول سال به 5.6 میلیون نفر رسید که رکورد ملی در آن زمان را پشت سر گذاشت. تعداد بازدیدکنندگان در 26 فوریه 2008 به 50 میلیون نفر رسید. این دستاورد در 6317 روز (حدود 18 سال) بهترین و سریع‌ترین دستاورد در بین آکواریوم‌های ژاپن است و حدود 60 درصد از بازدیدکنندگان چند بار به از این آکواریوم دیدن کردند.

این آکواریوم توسط عموم مردم کایوکان  نامگذاری شد. سه طرح رنگی که نمای بیرونی ساختمان را ایجاد کردند، از اتحاد خاک، آب و آتش تقلید می‌کند. نقاشی دیواری ماهی روی دیوار بیرونی توسط سرژ چرمایف، طراح انگلیسی ساکن ایالات متحده، و کل ساختمان توسط پسرش پیتر، که ریاست مؤسسه توسعه زیست محیطی کمبریج را بر عهده داشت، طراحی شده است.

آکواریوم کایوکان اوساکا

چرا باید از آکواریوم کایوکان اوساکا  بازدید کرد؟

آکواریوم کایوکان اوساکا از جمله آکواریوم‌های بزرگ و جذاب ژاپن است که با داشتن صدها گونه از جانوران و آبزیان، از جاذبه‌های اصلی برای گردشگران محسوب می‌شود. ساختمان بسیار مدرن و زیبای آکواریوم که به شکل پروانه طراحی شده است، از جذابیت‌های اصلی آن است.

در آکواریوم کایوکان اوساکا، گردشگران می‌توانند طیف گسترده‌ای از موجودات را مشاهده کنند، از بزرگترین آبزیان تا برخی از موجودات خشک‌زی. از جمله جاذبه‌های این آکواریوم، تانکر عظیم اقیانوس آرام است که بزرگ‌ترین اقیانوس کره زمین را به تصویر می‌کشد و بیش از 30000 جانور دریایی را در خود جای داده است.

جانوران در تانکرهایی بزرگ نگهداری می‌شوند که به زیستگاه اصلی آن‌ها شبیه شده است. همچنین، در زمان غذا دادن به جانوران، تورهایی برای توضیح بیولوژی زندگی دریایی گونه‌های مختلف برگزار می‌شود که به گردشگران این امکان را می‌دهد تا حیوانات را در حال غذا خوردن مشاهده و حقایق جالبی را درباره زندگی آن‌ها کشف کنند. همه این موارد دلایل مناسبی هستند تا آکواریوم کایوکان یکی از مقاصد اصلی تور ژاپن نوروز باشد.

معماری آکواریوم کایوکان اوساکا

معماری آکواریوم کایوکان اوساکا

معماری آکواریوم کایوکان به خودی خود یک اثر هنری است. طراحی چشمگیر آن ساختار اقیانوس را تقلید می‌کند و بازدیدکنندگان از سطح به اعماق پایین می‌آیند، درست مانند یک کاوشگر اعماق دریا. مخزن مرکزی مسحورکننده را از دست ندهید که توسط یک رمپ مارپیچی احاطه شده است که حیات دریایی را در اعماق مختلف به نمایش می‌گذارد. بهترین زمان برای بازدید از این شگفتی معماری اواخر بعدازظهر است، زیرا پرتوهای خورشید سایه‌های دلربایی بر ساختمان می‌اندازند.

آکواریوم کایوکان در 8 طبقه ساخته شده که هر کدام از طبقات، زیبایی و تنوع دنیای زیر آب را به تصویر می‌کشند و بازدیدکنندگان از طبقه 8 به پایین می‌آیند.

بخش‌های مختلفی از آکواریوم، محیط‌های مختلفی از جهان زیر آب را به نمایش می‌گذارند، از جمله جنگل‌های زیر دریایی، مناطق یخی و پوشیده از برف تا اعماق اقیانوس آرام که خانه بزرگترین گونه‌های ماهیان و کوسه‌ها است.

در آکواریوم کایوکان شانزده مخزن بزرگ وجود دارد که بزرگترین آن‌ها دارای 5400 متر مربع آب است. از یک میدان عمومی طویل، به ورودی نزدیک می‌شوید که به طور متقارن توسط دو منشور عظیم فولادی و شیشه‌ای به دو مسیر تقسیم می‌شود.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این آکواریوم، این است که بازدید کنندگان می‌توانند در زمان غذا دادن به جانوران، از نزدیک شاهد این عملیات جذاب باشند و لحظاتی خاص از زندگی زیر آب را تجربه کنند. در راهنمای سفر به ژاپن یکی از شهر‌های دیدنی، اوساکا است که آکواریوم کایوکان را در خود جای داده است. این آکواریوم پر از جاذبه‌های زیبا است که می‌تواند هر گردشگری را جذب کند.

دیدنی‌‌های آکواریوم کایوکان

دیدنی‌‌های آکواریوم کایوکان

آکواریوم کایوکان شگفتی‌ها و دیدنی‌های زیادی دارد که در تور ژاپن می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. در زیر به برخی از این دیدنی‌ها  اشاره می‌کنیم:

آکوا گیت

ورودی مسحورکننده به شگفتی‌های آبی کایوکان است که زمینه لازم را برای سفری فراموش نشدنی فراهم می‌کند.

جنگل ژاپن

یکی از محدود مناطق سطحی در آکواریوم، جنگل ژاپن، بازآفرینی عجیب و غریبی از یک جنگل واقعی ژاپنی است در این قسمت موجوداتی وجود دارند که هم در نزدیکی رودخانه‌ها و هم در آب‌های سطحی زندگی می‌کنند، از جمله سمورها. این منطقه یکی از زیباترین بخش‌های آکواریوم برای گذراندن وقت است.

جنگل ژاپن

جزایر آلوتی

جزایر آلوتین محیطی سرد و پر از آب‌های غنی از مواد مغذی است که از گونه‌های مختلف ماهی پر شده و به عنوان زیستگاه طوطی دریایی کاکل‌دار عمل می‌کند!

جزایر آلوتی

خلیج مونتری

صخره‌های خط ساحلی کالیفرنیا میزبان پستانداران آبزی متعددی هستند. بازدیدکنندگان می‌توانند در این نمایشگاه شاهد شیرهای دریایی و فوک‌های دریایی هم در خشکی و هم در دریا باشند که در این خلیج زندگی می‌کنند.

خلیج مونتری

خلیج پاناما

در این نمایشگاه ماهی‌های استوایی و حیات دریایی را که زمانی در جنگل‌های بارانی استوایی پاناما وجود داشت تماشا کنید.

خلیج پاناما

جنگل بارانی اکوادور

با توقف در جنگل های بارانی اکوادور که محل زندگی گیاهان و حیواناتی است که مستقیماً روی خط استوا در جنگل‌های بارانی گرمسیری آمریکای جنوبی واقع شده اند، گشت و گذار خود را در آب‌های سراسر جهان ادامه دهید.

جنگل بارانی اکوادور

قطب جنوب

منطقه قطب جنوب با یخ و آب سرد اقیانوس یکی دیگر از نقاط برجسته آکواریوم اوساکا است. به رفتار طنزآمیز پنگوئن‌ها در خشکی و حرکات سریع آن‌ها در آب نگاه کنید و لذت ببرید.

قطب جنوب

دریای تاسمان

دمای بالای آب دریا را در اطراف نیوزیلند در منطقه دریای تاسمان کشف کنید. از این نمایشگاه دیدن کنید تا در مورد بوم‌شناسی دلفین‌های سمت سفید اقیانوس آرام واقع در نیوزیلند اطلاعات بیشتری به دست آورید.

دریای تاسمان

سد بزرگ مرجانی

با بیش از 5000 صخره مرجانی متصل به هم، دیواره مرجانی بزرگ استرالیا خانه انبوهی از ماهی‌های رنگارنگ است. در منطقه  Great Barrier Reef، با همان صخره‌های رنگارنگ موجود در نسخه اصلی، از یک تفریح تماشایی مربوط به صخره‌های مرجانی، لذت ببرید.

سد بزرگ مرجانی

اقیانوس آرام

این منطقه، به طور کلی محبوب‌ترین جاذبه آکواریوم اوساکا در نظر گرفته می‌شود، منطقه اقیانوس آرام محل زندگی یک کوسه نهنگ همراه با تعدادی دیگر از موجودات دریایی از جمله سفره ماهی عقابی، کوسه پلنگی و غیره است.

اقیانوس آرام

دریای داخلی ستو

دریای داخلی ستو که بخشی از آب‌های اقیانوس آرام در جنوب ژاپن بوده به عنوان زادگاه ماهیگیری و آبزی‌پروری در سرتاسر جهان مشهور است، جایی که جریان‌ها مجموعه وسیعی از ماهی‌ها را از مناطق مجاور به اینجا منتقل می‌کنند. این نمایشگاه منتخبی از گونه‌های ماهی موجود در این دریا است.

دریای داخلی ستو

نمایشگاه فصلی

این آکواریوم‌ها به طور دوره‌ای در طول سال به نمایش گذاشته می‌شوند تا موجودات خاصی را مورد توجه ویژه بازدیدکنندگان، قرار دهند.

نمایشگاه فصلی

ساحل شیلی

آب‌های ساحلی شیلی هجوم آب‌های خنک و غنی از مواد مغذی را از جنوب تجربه می‌کنند که می‌تواند جمعیت قابل توجهی از پلانکتون‌های گیاهی و حیوانی را پرورش ‌دهد. در این نمایشگاه گونه‌های ساردین در اطراف صخره‌ها جمع می‌شوند تا به دنبال این منبع غذایی پلانکتونیک باشند.

ساحل شیلی

تنگه کوک

در نمایشگاه تنگه کوک، شاهد لاک‌پشت‌های دریایی و سایر گونه‌های بومی ماهی‌های مربوط به شکاف بین جزایر شمالی و جنوبی نیوزلند خواهید بود.

تنگه کوک

اعماق ژاپن

این نمایشگاه بر روی زندگی در اعماق اقیانوس‌ها، به ویژه در بخش شیب‌دار کف دریای ژاپن که در اعماق تقریباً 200 تا 400 متری یافت می‌شود، تمرکز دارد. قابل ذکر است که این منطقه میزبان بزرگترین نوع خرچنگ عنکبوتی ژاپنی در جهان است.

اعماق ژاپن

عروس دریایی

این بخش جدید تجربه رصدی کهکشانی از عروس دریایی شناور، شبیه به یک صحنه آسمانی را ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگان مجذوب حرکات زیبای چتر دریایی می‌شوند که حس زیبایی، شفافیت، آرامش و ارتباط عمیق با زندگی را تحریک می‌کند.

عروس دریایی

هزینه و زمان پیشنهادی برای بازدید از آکواریوم کایوکان اوساکا

آکواریوم کایوکان اوساکا هر روز باز است و ساعات آن در طول سال متفاوت است. معمولاً ساعت 10 صبح باز و ساعت 8 بعد از ظهر بسته می‌شود و آخرین پذیرش یک ساعت قبل از زمان بسته شدن است. سعی کنید رزرو هتل خارجی را در نزدیکی این آکواریوم انجام دهید تا برای برنامه‌ریزی بازدید با مشکل روبه‌رو نشوید.

بلیط بزرگسالان (16+): 2300 ین

بلیط سالمندان (60+): 2000 ین

کودکان (7-15): 1200 ین

خردسال (4-6):  600 ین

بلیط‌های ویژه تماشای پشت صحنه نمایشگاه‌ها هم موجود است که می‌توانید تهیه کنید:

بلیت نمایش پشت صحنه (زمان تغذیه):  2500 ین(علاوه بر هزینه پذیرش)

محل های دیدنی نزدیک به آکواریوم کایوکان اوساکا

چندین مکان جالب و دیدنی برای بازدید در نزدیکی آکواریوم کایوکان هم وجود دارد:

مجموعه فرهنگی تمپوزان: مجموعه ای فرهنگی با امکانات مختلف از جمله تئاتر، گالری و فروشگاه.

پارک نانیوا: یک پارک موضوعی غذایی که در آن می‌توانید از غذاهای معروف ژاپنی لذت ببرید.

دهکده بندر تمپوزان: یک مجتمع تجاری بزرگ که شامل مراکز خرید، رستوران‌ها و امکانات تفریحی است.

چرخ و فلک تمپوزان: یکی از بزرگ‌ترین چرخ‌ فلک‌ها در جهان که مناظر فوق‌العاده‌ای از منطقه خلیج ارائه‌می‌کند.

پارک تمپوزان و کوه تمپوزان: فضای سبز آرامش‌بخشی مناسب برای پیک‌نیک و پیاده‌روی‌های آرامش‌بخش.

بازار تمپوزن: یک مرکز خرید با انواع مغازه‌ها و رستوران‌ها.

محل های دیدنی نزدیک به آکواریوم کایوکان اوساکا

بازدید از کایوکان با تورهای طاهاگشت

آکواریوم کایوکان اوساکا به عنوان یکی از مقصدهای فوق‌العاده برای تجربه‌ی جذاب و منحصربه‌فرد از دنیای زیر آب، به شما توصیه می‌شود. با دیدن بیش از 30000 موجود در این آکواریوم، شما به دنیای عجیب و دیدنی عمق دریاها خواهید رفت و تجربه‌‌ای فراموش‌ناپذیر را به دست خواهید آورد.

برای برنامه‌ریزی سفرتان و بازدید از آکواریوم کایوکان اوساکا، ما به شما تورهای طاها گشت را پیشنهاد می‌دهیم. با تورهای با کیفیت و متنوع این آژانس هواپیمایی، مطمئن خواهید بود که تجربه‌ی سفرتان به ژاپن بی‌نظیر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا