آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرسفر در تاریخ

معبد طلایی در کیوتو

معبد طلایی کیوتو، یکی از برجسته‌ترین نمادهای فرهنگی ژاپن، به‌عنوان یکی از جواهرهای تاریخی شهر کیوتو شناخته می‌شود. این مکان با معماری زیبای خود به عنوان یک مقصد گردشگری بین‌المللی و یک مرکز معنوی برای زائران و معتقدان به فرهنگ بودایی، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

معرفی معبد طلایی در کیوتو

معبد طلایی یا کینکاکوجی (金閣寺)، معروف به روکونجی، یک معبد ذن در شمال کیوتو است که دارای دو طبقه بالایی بوده که به طور کامل با ورق طلا پوشانده شده‌اند. این معبد ابتدا ویلای بازنشستگی شوگون آشیکاگا یوشیمیتسو بود و پس از مرگ او در سال 1408، به معبد ذن از فرقه رینزای تبدیل شد.

معرفی معبد طلایی در کیوتو

کینکاکوجی یک سازه بسیار چشم‌گیر است که در کنار یک حوض بزرگ قرار دارد و تنها باقی‌مانده از مجموعه سابق یوشیمیتسو است. این معبد بارها در طول تاریخ خود سوخته است، از جمله دو بار در طول جنگ اونین و یک جنگ داخلی که بخش زیادی از کیوتو را ویران کرد. همچنین در سال 1950 هنگامی که توسط یک راهب متعصب به آتش کشیده شد. بنای فعلی آن در سال 1955 بازسازی شد.

معماری معبد طلایی کیوتو

کینکاکوجی برای بازتاب فرهنگ عجیب کیتایاما که در دوران یوشیمیتسو در محافل اشرافی ثروتمند کیوتو ژاپن توسعه یافت، ساخته شد. هر طبقه نشان‌دهنده سبک متفاوتی از معماری است. طبقه اول به سبک شیندن ساخته شده که در دوره هیان برای ساختمان‌های کاخ استفاده می‌شد و با ستون‌های چوبی طبیعی و دیوارهای گچی سفید تضاد دارد اما طبقات بالای طلاکاری شده معبد را تکمیل می‌کند. مجسمه‌های بودای تاریخی و Yoshimitsu در طبقه اول نگهداری می‌شوند. اگرچه امکان ورود به غرفه وجود ندارد، اما اگر به دقت نگاه کنید، مجسمه‌ها را می‌توان از سراسر حوض مشاهده کرد.

معماری معبد طلایی کیوتو

طبقه دوم به سبک بوکه که در اقامتگاه‌های سامورایی استفاده می‌شود ساخته شده و نمای بیرونی آن کاملا با ورق طلا پوشانده شده است. در داخل معبد یک کانن، الهه رحمت بودیساتوا، نشسته که توسط مجسمه‌های چهار پادشاه بهشتی احاطه شده است. با این حال، این مجسمه‌ها به عموم مردم نشان داده نمی‌شوند. در نهایت، سومین و بالاترین طبقه به سبک تالار ذن چینی ساخته شده است، داخل و خارج آن طلاکاری شده و با ققنوس طلایی پوشیده شده است.

باغ‌های معبد طلایی کیوتو

باغ‌ها و جنگل‌های کاج در معبد نمونه‌ای خوب از مناظر دوره موروماچی (1333-1573 پس از میلاد) است که شما را به کاوش در مسیرهای پرپیچ‌وخم دعوت می‌کند. مانند سایر باغ‌هایی که توسط اشراف ژاپنی ساخته شده است، بسیاری از مناطق این باغ‌ها، به طور خاص برای یادآوری مناظر معروف از ادبیات ژاپنی و چینی طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، خط چهار سنگ در برکه کیوکوچی است که تصویر معروف چهار قایق را نشان می‌دهد که به سمت جزایر اسطوره‌ای جاودانه‌ها حرکت می‌کنند. دو چشمه آب شیرین وجود دارد که حوضچه‌ها را تغذیه می‌کند و در مراسم چای خوری در آن محل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باغ‌های معبد طلایی کیوتو

یکی از اینها، ریومون تاکی (صخره کپور)، دارای یک سنگ نوک تیز بزرگ است که آب روی آن می‌ریزد، و این نشان‌دهنده ماهی کپور در افسانه چینی است که سعی می‌کند از یک آبشار بالا برود تا تبدیل به اژدها شود. این افسانه به عنوان استعاره‌ای از مبارزه یک راهب برای رسیدن به روشنگری در نظر گرفته شده است. با توجه به بزرگ بودن باغ‌ها و معبد طلایی، سعی کنید رزرو هتل خارجی خود را در نزدیکی معبد انجام دهید تا در زمان خود صرفه جویی کنید و زمان زیادی را صرف رفت و آمد نکنید.

ویژگی‌های خاص و چشم‌نواز معبد طلائی ژاپن

معبد طلایی کیوتو که با نام‌های کینکاکوجی یا روکوون جی هم شناخته می‌شود، ویژگی‌های خاص و چشم‌نواز زیادی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

ویژگی‌های خاص و چشم‌نواز معبد طلائی ژاپن

پوشش ورق طلا

دو طبقه بالای معبد کاملاً با ورق طلا پوشیده شده است که در زیر نور خورشید می‌درخشد.

سبک‌های معماری

هر طبقه از غرفه نشان‌دهنده سبک متفاوتی از معماری است. طبقه اول به سبک شیندن و طبقه دوم به سبک بوکه ساخته شده است که در اقامتگاه‌های سامورایی استفاده می شود. طبقه سوم و بالاتر به سبک تالار ذن چینی ساخته شده است.

مجسمه‌ها

طبقه اول مجسمه‌های بودا شاکا و آشیکاگا یوشیمیتسو را در خود جای داده است. طبقه دوم شامل یک کانن نشسته است.

باغ‌ها

معبد توسط باغ‌های زیبایی احاطه شده است که با فصول مختلف به طور چشمگیری تغییر می‌کنند. این باغ‌ها مکان‌های دیدنی دیگری از جمله برکه آنمینتاکو را در خود جای داده‌اند که گفته می‌شود هرگز خشک نمی‌شود، و مجسمه‌هایی که مردم برای شانس به آن‌ها سکه پرت می‌کنند.

اهمیت تاریخی کینکاکوجی

به عنوان یک مکان تاریخی، یک منظره ویژه ملی بوده و یکی از 17 مکانی است که بناهای تاریخی کیوتو باستان را تشکیل می‌دهد که سایت‌های میراث جهانی هستند.

بازسازی

بنای فعلی مربوط به سال 1955 است، زمانی که پس از سوزاندن توسط یک راهب متعصب بازسازی شد.

جاذبه‌های اطراف معبد طلایی

جاذبه‌های اطراف معبد طلایی

در اطراف معبد طلایی چندین جاذبه دیگر هم وجود دارد که می‌توانید وقتی با تور ژاپن نوروز به آن‌جا سفر کردید، از آن‌ها هم بازدید کنید.

معبد ریوآنجی: معبد ذن که به خاطر باغ صخره‌ای‌اش معروف است.

معبد نیناجی: معبد اصلی مکتب اومورو فرقه شینگون بودایی.

زیارتگاه کیتانو تنمانگو: زیارتگاهی تقدیم شده به سوگاوارا نو میچیزانه، محقق و سیاستمداری که به خدای دانش معروف است.

زیارتگاه هیرانو: معروف به باغ زیبا و درختان شکوفه گیلاس.

باغ گیاه شناسی کیوتو: یک باغ گیاه شناسی بزرگ با گونه‌های مختلف گیاهی.

زیارتگاه فوشیمی ایناری تایشا: به خاطر هزاران دروازه توری سرخ‌رنگ معروف است.

معبد Ninna-ji: یک سایت میراث جهانی یونسکو با چندین ویژگی جذاب فرهنگی.

موزه کیوتو برای صلح جهانی، دانشگاه Ritsumeikan: موزه ای که به تاریخ جنبش‌های صلح اختصاص دارد.

معبد کوراما و معبد کیفونه: واقع در کوه‌های شمالی کیوتو.

نحوه دسترسی به معبد طلایی

چندین راه برای رسیدن به معبد طلایی از ایستگاه کیوتو وجود دارد:

اتوبوس: ساده‌ترین، ارزان‌ترین و مستقیم‌ترین راه اتوبوس است. اتوبوس‌های Kinkaku-ji از ترمینال اصلی اتوبوس در سمت شمالی ساختمان ایستگاه کیوتو حرکت می‌کنند. اتوبوس شهر کیوتو شماره 205 از ایستگاه B3 در مرکز ترمینال حرکت می‌کند. این اتوبوس معمولاً کمتر از 40 دقیقه طول می‌کشد تا به معبد برسد. همچنین می‌توانید از سرویس اتوبوس شهری کیوتو شماره 101 از ایستگاه همسایه B2 استفاده کنید.

نحوه دسترسی به معبد طلایی

با قطار و اتوبوس: از ایستگاه JR کیوتو تا ایستگاه کیتا اوجی (تقریباً 14 دقیقه) از خط Karasuma استفاده کنید. از ایستگاه کیتا اوجی تا پایانه اتوبوس کیتائوجی 2 دقیقه پیاده‌روی کنید، جایی که تعدادی اتوبوس شهری کیوتو (101، 102، 204 یا 205) شما را به ایستگاه اتوبوس Kinkakuji-michi می‌رسانند (تقریباً 10 دقیقه با اتوبوس).

با تاکسی: می‌توانید مستقیماً از کیوتو با تاکسی به معبد طلایی بروید.

اگر مسافر جزیره هاشیما هستید باید به این نکته دقت کنید که فاصله این جزیره با معبد طلایی حدود 380 کیلومتر است و اگر مدت سفر شما کوتاه است، احتمالا فقط فرصت بازدید از یکی از این مناطق را خواهید داشت.

بهترین زمان بازدید از معبد طلایی

بهترین زمان برای بازدید از کینکاکوجی صبح‌ها قبل از وزش باد است، در این زمان می‌توانید بازتاب نور را روی حوض مشاهده کنید. این مکان تا ظهر بسیار شلوغ می‌شود، به خصوص در تعطیلات و فصول اوج مانند پاییز. معبد طلایی مکانی عالی برای دیدن کویو (رنگ‌های پاییزی) است و هم می‌توانید برگ‌های قرمز روشن را اواسط آبان روی درختان ببینید. بعد از بازدید این معبد و جاذبه‌های اطراف می‌توانید به مغازه‌ها و رستوران‌های آن محدوده بروید و غذا‌های آن جا را تست کنید تا متوجه شوید بهترین غذای ژاپنی چیست.

بهترین زمان بازدید از معبد طلایی

ساعت کاری و ورودی معبد طلایی

معبد طلایی کیوتو، در تمام طول سال باز است.

ساعت کاری: معبد از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

قیمت بلیط: هزینه ورودی برای بزرگسالان (از جمله دانش‌آموزان دبیرستانی) 400 ین (تقریباً 4 دلار) و برای کودکان 300 ین است. هزینه ورودی این جاذبه‌های دیدنی در قیمت تور ژاپن لحاظ شده و نیازی به پرداخت دوباره این هزینه‌ها نیست.

بازدید از معبد طلایی با تور‌های مخصوص طاهاگشت

معبد طلایی با تاریخچه‌ای طویل، معماری فوق‌العاده و اهمیت معنوی و فرهنگی، یکی از مقاصد برجسته گردشگری در ژاپن است. گردشگران از سراسر جهان به دیدن این مکان مذهبی و زیبا می‌آیند تا لحظاتی از آرامش را تجربه کنند. به همه علاقمندان به فرهنگ و معماری ژاپن پیشنهاد می‌کنیم که با تورهای طاهاگشت به دیدن معبد طلایی بپردازید. با استفاده از تورهای طاهاگشت، شما می‌توانید این مقصد فرهنگی بی‌نظیر را با راهنمایی و خدمات حرفه‌ای ببینید و لحظاتی ماندگار در این مکان معنوی و زیبا را تجربه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا