آسیاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفر

جاهای دیدنی توکیو

توکیو مکان‌های معروف زیادی دارد که حس واقعی تاریخ ژاپن را به شما القا می‌کند، اما می‌توانید جنبه‌های فوق مدرن را نیز در این پایتخت پزیبا و شلوغ ببینید.

یکی از چیزهای مهم در مورد توکیو تنوع آن است. از مکان‌هایی در شهر به شکل زیارتگاه گرفته تا معابد و باغ‌ها، پارک‌های موضوعی مناسب برای خانواده، مکان‌های دیدنی که در آن می‌توانید خط افق توکیو را مشاهده کنید و مراکز خرید شیک. در این مطلب به معرفی جاهای دیدنی ژاپن می‌پردازیم.

تاریخچه شهر توکیو ژاپن

پایتخت ژاپن، توکیو، با نام اصلی ادو، دارای تاریخی غنی است که به بیش از 400 سال می‌رسد. با بازسازی میجی در سال 1868، که به حکومت شوگون پایان داد، پایتخت به ادو منتقل شد. نام این شهر به توکیو به معنای «پایتخت شرقی» تغییر یافت. ادو از قرن هفدهم بزرگترین شهر ژاپن بوده است.

جمعیت توکیو در اواخر قرن نوزدهم از یک میلیون نفر فراتر رفت و به عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ژاپن به یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان در قرن بیستم تبدیل شد.

جغرافیا و آب و هوای توکیو ژاپن

توکیو یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان با جمعیتی بیش از 14 میلیون نفر تا سال 2023 است. این شهر در جلوی خلیج توکیو، بخشی از کانتو واقع شده است. منطقه‌ای در ساحل مرکزی هونشو، بزرگترین جزیره ژاپن. توکیو مرکز اقتصادی ژاپن و مقر دولت ژاپن و امپراتور ژاپن است.

توکیو دارای آب و هوای معتدل، با زمستان‌های نسبتاً معتدل و آفتابی و تابستان‌های گرم، مرطوب و بارانی است. مانند سایر نقاط ژاپن، این شهر تحت تأثیر گردش بادهای موسمی قرار می‌گیرد: در زمستان، جریان‌های سرد شمال غربی غالب هستند، در حالی که در تابستان، جریان‌های گرم و مرطوب با منشاء گرمسیری جایگزین آن‌ها می‌شوند. این شهر مشرف به دریا، در خلیجی به همین نام قرار دارد.

بهترین جاهای دیدنی توکیو

توکیو پایتخت بزرگ ژاپن، جاهای دیدنی زیادی دارد که اگر می‌خواهید برای دیدن ژاپن، تور تهیه کنید باید به این مکان ‌های مهم توجه کرده که تور شما شامل آن‌ها شود. در زیر به معرفی تعدادی از این جاهای دیدنی توکیو پرداختیم. البته توکیو اینقدر بزرگ است که تمام دیدنی‌های آن را نمی‌توانیم در اینجا توضیح دهیم و صرفا به چند جاذبه گردشگری مهم اشاره می‌کنیم

معبد میجی

معبد میجی به امپراتور میجی و همسرش، امپراطور شوکن تقدیم شد. ساخت معبد پر زرق و برق میجی در سال 1915 آغاز شد و در سال 1926 تکمیل شد. اگرچه ساختار اصلی در طول جنگ جهانی دوم ویران شد، اما در سال 1958 بازسازی شد و یکی از معبدهای مهم و مهمترین اماکن مذهبی توکیو محسوب می‌شود.

معبد میجی در توکیو ژاپن

این معبد توسط توسط جنگلی همیشه سبز احاطه شده  که مساحت 175 جریب دارد و خانه حدود 120000 درخت است که نشان‌دهنده گونه‌های موجود در سراسر ژاپن است – و همچنین یک “درخت آرزو” که بازدیدکنندگان می‌توانند آرزوهای خود را روی آن بنویسند و آویزان کنند.

باغ ملی شینجوکو گیون

هنگام بازدید از باغ ملی شینجوکو گیون، در یکی از تاریخی‌ترین قطعات زمین توکیو قدم خواهید رد. قبلاً محل سکونت خانواده نایتو در دوره ادو (قرن 17-19) بود وبعد به خانواده امپراتوری منتقل شد. این باغ در حال حاضر یک باغ ملی است که در سال 1949 افتتاح شد و به عنوان یکی از زیباترین باغ‌های ژاپن شناخته می‌شود.

باغ ملی شینجوکو گیون در توکیو

باغ ملی شینجوکو گیون یکی از بهترین‌ها در نظر گرفته می‌شود زیرا سه نوع باغ سنتی را با هم ترکیب می‌کند: باغ رسمی فرانسوی، منظره انگلیسی و سنتی ژاپنی. همچنین یکی از بهترین نقاط توکیو برای تماشای شکوفه‌های گیلاس است، زیرا این باغ تقریباً 1500 درخت گیلاس دارد. این باغ در پاییز بسیار محبوب است، زمانی که برگ‌ها شروع به تغییر رنگ کرده و به رنگ زرشکی و طلایی در می‌آیند.

از طبیعت پارک اوئنو و باغ وحش آن لذت ببرید

پارک Ueno (Ueno Kōen) یک منطقه سبز مانند بهشت در قلب توکیو شلوغ، بزرگترین فضای سبز شهر و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن است. این پارک علاوه بر زمین‌های سبز دوست‌داشتنی‌اش، دارای معابد و موزه‌های متعددی برای کاوش است.

این پارک 212 جریبی، یک باغ وحش هم دارد. این باغ وحش که در سال 1882 افتتاح شد، قدیمی‌ترین باغ وحش ژاپن است و به خاطر پانداهایی که توسط جمهوری خلق چین به این پارک اهدا شده، مشهور است.

 طبیعت پارک اوئنو در توکیو ژاپن

در حالی که این  باغ وحش یک جاذبه بزرگ محسوب می‌شود و بیش از 3000 حیوان از گونه‌های مختلف را در خود جای می‌دهد، داشتن یک مونوریل سرگرم‌کننده که اجزای مختلف آن را به هم متصل می‌کند می‌تواند به سرعت بازدید (و لذت‌بخش‌تر کردن آن) کمک کند.

برج توکیو اسکای تری

توکیو اسکای تری، جلوتر از برج توکیو بلندترین سازه و برج ژاپن محسوب می‌شود. این برج ارتباطی و رصدی با ارتفاع 634 در سال 2012 افتتاح شد و به لطف چشم‌اندازهای پانورامای باورنکردنی از رستوران و عرشه‌های مشاهده، به سرعت به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری شهر تبدیل شد.

پایه این برج به شکل یک سه پایه عظیم طراحی شده و برج شامل تعدادی از سطوح مشاهده استوانه‌ای، از جمله یکی در ارتفاع 350 متری، و دیگری در ارتفاع 450 متری است که دومی شامل یک راهروی مارپیچ شیشه‌ای منحصر به فرد است. به هیچ وجه مشاهده آسمان توکیو را از برج اسکای تری از دست ندهید.

موزه ملی توکیو

موزه ملی توکیو بیش از 100000 اثر مهم از هنر ژاپنی، چینی و هندی، از جمله بیش از 100 گنجینه ملی را در خود جای داده است.

این موزه که در سال 1938 افتتاح شد، شامل آثار برجسته مانند مجسمه‌های بودایی متعدد از ژاپن و چین از قرن ششم تا کنون و همچنین مجموعه‌های زیبا از منسوجات قدیمی، سلاح‌های تاریخی و تجهیزات نظامی است.

موزه ملی توکیو

همچنین مجموعه های بزرگ آن از لباس‌های تاریخی ژاپنی و سرامیک‌ها و سفال‌های آسیایی قابل توجه است. آثار هنری مهم شامل نقاشی‌های ژاپنی از قرن هفتم تا چهاردهم است.

کاخ امپراتوری

جاذبه اصلی منطقه مارونوشی توکیو، کاخ امپراتوری (Kōkyo) با پارک‌های زیبای قرن هفدهمی است که توسط دیوارها و خندق‌ها احاطه شده‌اند.

کاخ امپراتوری که هنوز توسط خانواده امپراتوری مورد استفاده قرار می‌گیرد، در محلی قرار دارد که در سال 1457، لرد فئودال اوتا دوکان اولین قلعه را ساخت، نقطه کانونی شهر توکیو (یا ادو، همانطور که در آن زمان بود) که به تدریج گسترش یافت.

کاخ امپراتوری واقع در توکیو ژاپن

این ساختمان شامل چندین ساختمان از جمله کاخ فوکیاژ که محل زندگی امپراتور است، کاخ اصلی که در آن مراسم و پذیرایی‌های مختلف برگزار می‌ شود، برخی از اقامتگاه‌های خانواده امپراتوری، یک آرشیو، موزه‌ها و دفاتر اداری است.

کاخ فقط در 2 ژانویه (تبریک سال نو) و 23 فوریه (تولد امپراتور) برای بازدید عموم باز است، زمانی که بازدیدکنندگان می‌توانند وارد محوطه داخلی کاخ شده و اعضای خانواده امپراتوری را ببینند. این کاخ را می‌توان به همراه کوه فوجی یکی از نماد‌های اصلی کشور ژاپن دانست.

توکیو دیزنی‌لند

توکیو دیزنی لند یکی از بزرگترین پارک‌های موضوعی جهان است که تنها 15 دقیقه با قطار از ایستگاه توکیو فاصله دارد. این پارک به عنوان “پادشاهی رویاها و جادو” شناخته می‌شود و جاذبه‌های هیجان‌انگیز متعددی را ارائه می‌دهد که شما را به دنیای فیلم‌های دیزنی منتقل می‌کند.

توکیو دیزنی‌لند ژاپن

دیزنی لند توکیو تجربیات مختلفی را ارائه می‌دهد، از سواری‌های هیجان انگیز گرفته تا رژه‌ها و نمایش‌های دلربا. همچنین می‌توانید با Disney Mobile Order  از غذا خوردن در پارک لذت ببرید.

خیابان سوناماچی

Sunamachi، واقع در توکیو، یک منطقه منحصر به فرد است که به دلیل فرهنگ غذایی پر جنب و جوش خود شناخته شده است. Sunamachi Ginza  یک خیابان خرید به طول 670 متر با فروشگاه‌های مختلف است.

خیابان سوناماچی در توکیو ژاپن

این خیابان در اکتبر 1932 از سوی یکی از اعضای شورای شهر سابق توکیو مورد تمجید قرار گرفت و نام آن به نام فعلی تغییر یافت. خیابان سوناماچی به خاطر غذاهای ژاپنی مثل تمپورا، کروکت و سایر غذاهای خیابانی معروف است. این خیابان مکانی عالی برای تجربه غذاهای اصیل خیابانی توکیو است.

سفر با توکیو با آژانس هواپیمایی طاهاگشت

با دیدن زیبایی‌ها و تاریخ توکیو، این شهر برای گردشگران تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. از پارک‌ها و معابد باستانی گرفته تا برج‌های مدرن و مناطق مد و غذا، هر کسی می‌تواند در این مسیرهای متنوع از فرهنگ ژاپن لذت ببرد. برای یک سفر به این شهر جذاب و الهام‌بخش، آژانس هواپیمایی طاهاگشت با تورهایی جذاب آماده است تا شما را به دنیای زیبای توکیو ببرد.

با تورهای آژانس هواپیمایی طاهاگشت، ما شما را به سفری منحصر به فرد به قلب پرجنب و جوش ژاپن دعوت می‌کنیم. از خدمات هواپیمایی تا اقامت در هتل‌های لوکس و تجربه لحظاتی پر از شگفتی، ما همه چیز را برای سفری خاص و خاطره‌انگیز برای شما فراهم کرده‌ایم. با آژانس هواپیمایی طاهاگشت، به توکیو سفر کنید و تجربه فراموش‌نشدنی خود را شروع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا