اروپاجهان گردیدیدنی هاراهنمای سفرسفر در تاریخ

کاخ بلنهایم

نظرتان درمورد تجربه حدود 300 سال تاریخ و کاوش در 2000 هکتار از پارک‌ها و باغ‌های زیبا چیست؟ اگر به نظر می‌رسد کاری است که از انجام آن لذت می‌برید، قطعاً باید کاخ بلنهایم انگلستان را در اولویت خود بگذارید. در این مقاله  برخی از بهترین چیزهایی که نباید هنگام بازدید از این کاخ باشکوه از دست بدهید را توضیح خواهیم داد.

درباره کاخ بلنهایم

کاخ بلنهایم که در فاصله کمتر از نیم ساعت شمال آکسفورد قرار دارد، تنها خانه غیر سلطنتی در انگلستان است که عنوان قصر را می‌توان به آن داد. همچنین یکی از 32 سایت میراث جهانی یونسکو در بریتانیا است. کاخ بلنهایم با معماری باروک در قرن هجدهم هدیه‌ای از ملکه به اولین دوک مارلبرو بود و توسط جان وانبرو طراحی شد. این کاخ همچنین زادگاه وینستون چرچیل است. پارک کاخ بعدها توسط  Capability Brown طراحی شد و به عنوان یک “ورسای” طبیعی در نظر گرفته شد. باغ‌های قصر به باغ‌های رسمی و تفریحی تقسیم می‌شوند و کاملاً برای بازدید کنند‌گان،خیره‌کننده هستند.

درباره کاخ بلنهایم

امروزه، کاخ هنوز هم خانه واقعی دوازدهمین دوک مارلبورو است، همانطور که برای تمام دوک‌های دیگر در 300 سال گذشته بوده است. با این حال، در طول سال‌ها از کاخ به عنوان بیمارستان در طول جنگ جهانی اول و به عنوان مدرسه پسرانه در طول جنگ جهانی دوم استفاده شده است. دهمین دوک مارلبورو در سال 1950 آن را به روی عموم باز کرد. بنابراین این کاخ یک اثر ملی، یک مقبره و همچنین یک خانه خانوادگی است که ترکیب متفاوت از کاربردها آن را منحصر به فردتر می‌کند. با همه این تفاسیر، اگر بلیط هواپیما تهران لندن را در دستان خود دارید، بی درنگ باید از این کاخ کم‌نظیر دیدن کنید.

در حال بازدید از کاخ بلنهایم

معماری کاخ بلنهایم

کاخ بلنهایم، شاهکار معماری باروک انگلیسی، یک خانه باشکوه است که در وودستاک، آکسفورد، انگلستان واقع شده است. این بنا  بین سال‌های 1705 تا 1722 ساخته شده است، نمادی از ثروت و اهمیت تاریخی است. بارزترین ویژگی کاخ، بلوک مرکزی آن است، ساختاری بزرگ و متقارن که با ستون‌های قرنتی، ستون‌ها و سنگ‌کاری‌های پیچیده تزئین شده است.

این بلوک مرکزی دارای یک گنبد فرمانده است که به عنوان نقطه کانونی ساختمان عمل می‌کند و هوای عظمت و پیچیدگی را تراوش می‌کند. ورودی از طریق یک رواق بزرگ است که توسط ستون‌های عظیم پشتیبانی می‌شود، که اولین تاثیر چشمگیر را برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند.

معماری کاخ بلنهایم

فضای داخلی کاخ دارای تالار مرمری است که به خاطر سقف دوبله، گچ‌کاری، و کف سنگ مرمر سیاه و سفید چشمگیر، معروف است، همچنین کتابخانه بلند، فضای کتابخانه‌ای مشهور با قفسه‌های کتاب زیبا و سقف طاق دار بشکه‌ای را در این کاخ خواهید دید.  امروزه، کاخ بلنهایم به عنوان یک میراث جهانی یونسکو و یک مقصد توریستی محبوب در تور گردشگری اروپا محسوب می‌شود که به دلیل درخشش معماری، اهمیت تاریخی، و نقشش به عنوان یک مکان فرهنگی، تجسم جوهر معماری باروک انگلیسی، مورد تجلیل قرار گرفته است.

معماری داخلی کاخ بلنهایم

هزینه ورودی به کاخ بلنهایم انگلستان

از آنجایی که کاخ بلنهایم از سفر سبز پشتیبانی می‌کند، اگر با روش‌های حمل و نقل سبز وارد شوید، می‌توانید 30٪ تخفیف برای ورود خود دریافت کنید. اگر مایل به بازدید از کاخ، پارک و باغ هستید، هزینه آن برای هر بزرگسال 32 پوند، برای کودکان 18.5 پوند و برای یک فرد جوان/دانشجو 27 پوند است. هزینه ورود فقط به پارک و باغ برای هر بزرگسال 20.50 پوند و برای کودکان 10.50 پوند است. هزینه ورود به بلنهایم، تقریبا شبیه به کاخ باکینگهام لندن است و با توجه به جذابیت و دیدنی‌های این کاخ، چیز عجیبی نیست. در زیر چند توصیه در مورد آنچه که باید ببینید و انجام دهید آورده‌ایم، تا مطمئن شوید که ارزش پولتان را دارد.

13 کاری که باید در کاخ بلنهایم انجام دهید

باور کنید، در کاخ بلنهایم انگلستان چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. در زیر به تعدادی از این موارد و تفریحات اشاره می‌کنم، بعد از آن اولین صفحه‌ای که در اینترنت باز خواهید کرد سایت بلیط هواپیما است. به شدت پیشنهاد می‌کنیم یا برنامه‌ریزی کنید که یک روز کامل را در آنجا بگذرانید یا حداقل حدود 4 ساعت را به بازدید از این کاخ اختصاص دهید. همچنین، اگر می‌خواهید از صرف غذا با چشم‌انداز عالی لذت ببرید، می‌توانید در نزدیکی آنجا، پیک‌نیک کنید.

گشت و گذار در کاخ

اگرچه کاخ یک خانه خانوادگی همچنان فعال است و دوک در آن زندگی می‌کند، اما برخی از بخش‌های آن برای بازدیدکنندگان باز است. هنگام قدم زدن در اتاق‌های دولتی و تحسین فضای داخلی و معماری زیبای کاخ بلنهایم ، می‌توانید صدها سال تاریخ این کاخ و کشور را در تار و پود کاخ مشاهده کنید. از طریق عکس‌ها، نامه‌ها، خاطرات روزانه و سایر موارد هم می‌توانید درباره زندگی چرچیل در نمایشگاه چرچیل اطلاعات زیادی کسب کنید.


گشت و گذار در کاخ
بلینهایم

بازدید از باغ‌های رسمی کاخ بلنهایم

150 هکتار باغ رسمی برنده جوایز مختلف که کاخ بلنهایم را احاطه کرده است قطعاً  برای شما دیدنی است. به شدت توصیه می‌کنیم چند ساعت را برای کاوش واقعی این باغ‌ها صرف کنید.

باغ ایتالیایی

از آنجایی که این باغ خصوصی دوک است، می‌توانید آن را مشاهده کنید اما متأسفانه نمی‌توانید در آن قدم بزنید. با این حال، هنوز هم بسیار زیبا است و می‌توانید عکس‌های واقعاً خوبی در آن‌جا ثبت کنید.

تراس‌های آبی

تراس‌های آبی توسط معمار فرانسوی چشم انداز‌ها، آشیل دوچنه و تحت نظارت نهمین دوک مارلبرو طراحی شده است. در دو سطح قرار گرفته‌اند و فرصت‌های عکاسی فوق‌العاده و منظره‌ای از کاخ و دریاچه بزرگ را برای شما فراهم می‌کنند.

تراس‌های آبی بلینهایم

باغ رز

باغ رز با حمایت هفتمین دوک مارلبرو ساخته شد. باغبانش برای محافظت از منطقه حصار مدور را که امروز می‌بینید نصب کرد. می‌توانید منظره‌ای فوق العاده از دریاچه بزرگ را در دورترین قوس مشاهده کنید که یک گزینه عالی برای کادربندی برای عکس‌های شما خواهد بود.

باغ رز

باغ مخفی

کاخ بلنهایم به مانند کاخ ورسای پاریس باغ‌های زیادی دارد که اگر از شیفتگان طراحی‌های جذاب باغ‌های مختلف توسط معماران منظره هستید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما خارجی به دو کشور فرانسه و انگلیس، عطش خود را برای لذت بردن از چنین منظره‌های رفع کنید. وقتی کاخ بلنهایم به روی بازدیدکنندگان باز شد، دوک دهم یک «باغ خصوصی» را سفارش داد که در آن می‌توانست از حریم خصوصی در جنگلی از گیاهان و درختان، استخرها و نهرها لذت ببرد. امروزه آن را “باغ مخفی” می‌نامند و در سال 2004 به روی عموم باز شد. خوشبختانه این باغ به گونه‌ای طراحی شده که مهم نیست در چه فصلی از آن بازدید می‌کنید، در هر فصلی چیزی برای دیدن دارد.

از باغ‌های دیدنی و لذت‌بخش کاخ بلنهایم دیدن کنید

توصیه می‌کنیم  حتما از باغ‌های تفریحی دیدن کنید، حتی اگر بیشتر برای خانواده‌ها باشد. این باغ‌ها، دارای یک خانه پروانه، یک ماز، یک باغ اسطوخودوس و یک زمین بازی است. اگر با بچه‌ها اینجا هستید، حتماً به قطار مینیاتوری بروید که بین کاخ و باغ تفریحی قرار دارد.

ماز مارلبرو

ماز 1.8 هکتاری مارلبورو یکی از بزرگترین پیچ و خم‌های پرچین در جهان محسوب می‌شود. توصیه می‌کنیم در صورت بازدید از کاخ آن را از دست ندهید.

ماز مارلبرو

خانه پروانه

آیا دوست دارید پروانه‌های سراسر جهان را ببینید؟ پس حتماً از خانه پروانه‌ها  در کاخ بلنهایم انگلستان دیدن کنید که دارای گونه‌های عجیب و غریب از مالزی، تایلند و حتی فیلیپین است. از وب‌سایت رسمی کاخ Blenheim استفاده کنید و  مطمئن شوید در روزی که قصد بازدید دارید، خانه پروانه باز است.

دوچرخه پنی فارتینگ را ببینید

دوچرخه پنی فارتینگ (Penny Farthing) که با نام دوچرخه با سیستم چرخ جلو بزرگ هم شناخته می‌شود، نوعی دوچرخه اولیه بود که در دهه‌های پایانی قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می‌گرفت، به ویژه در دهه‌های 1870 و 1880. این دوچرخه با طراحی خاص خود شناخته می‌شود، که شامل یک چرخ جلویی بزرگ و یک چرخ عقب کوچکتر است.  در این کاخ حتما از این دوچرخه دیدن کنید.

دوچرخه پنی فارتینگ را ببینید

منظره پل بزرگ

این پل که توسط Vanbrugh طراحی شده است، نه تنها یک سازه خارق‌العاده است که دسترسی به دریاچه‌ها را فراهم می‌کند، بلکه سکوی عالی برای تماشای آن است که از آنجا می‌توانید کاخ Blenheim و محیط طبیعی آن را تحسین کنید. توصیه می‌کنیم مسیری را که در اطراف دریاچه بزرگ می‌چرخد را برای پیاده‌روی انتخاب کنید و به سمت «درخت هری پاتر» بروید.

منظره پل بزرگ کاخ بلینهایم

 (بله، درست است! درختی به نام «درخت هری پاتر» وجود دارد). از آنجا منظره فوق‌العاده‌ای از پل بزرگ، دریاچه بزرگ و کاخ بلنهایم خواهید داشت.

درخت هری پاتر در کاخ بلینهایم

به سمت ستون پیروزی بروید

پس از عبور از پل بزرگ، به سمت ستون پیروزی حرکت کنید. این مسیر کاملاً پیاده روی است، و می‌توانید منظره زیبایی از کاخ بلنهایم ببینید.  این ستون از بیگ بن لندن کوتاه‌تر است اما باز هم ارتفاع قابل توجهی دارد. این ستون 41 متری با مجسمه اولین دوک مارلبرو در بالای آن در سال 1730 تکمیل شد.

به سمت ستون پیروزی بروید

سفر با قایق پارویی

آیا دوست دارید کاری شگفت‌انگیز انجام دهید و کاخ بلنهایم و محوطه آن را از دیدگاهی متفاوت ببینید؟ اگر چنین است، پس مطمئن شوید که به قایق‌خانه سر می‌زنید و یک قایق اجاره کرده تا با قایق در اطراف دریاچه پارو بزنید. ‌می‌توانید قایق را برای نیم ساعت (12 پوند) یا یک ساعت (20 پوند) کرایه کنید. هر قایق حداکثر 4 بزرگسال را می‌پذیرد. رزرو هتل لندن خود را هر چه سریع‌تر انجام دهید و خودتان را به کاخ بلنهایم برسانید تا از تمام مواردی که در این مطلب به آن‌ها کمی اشاره کردیم لذت ببرید

سفر با قایق پارویی

بازدید از کاخ بلنهایم با تور‌های طاهاگشت

کاخ بلنهایم، یکی از جواهرات معماری باروک انگلیسی، با شکوه و تاریخی عظیم در انگلیس واقع شده است. این عمارت با طراحی شگفت‌آور و باغ‌های زیبای طراحی‌شده توسط کپابیلیتی براون، یک مقصد گردشگری فوق‌العاده است. با دیدن کاخ بلنهایم، شما فرصت خواهید داشت تا در دنیای شکوهمند و تاریخی انگلیس فرو روید و از معماری باروک و باغ‌های زیبایش لذت ببرید.

برای تجربه‌ی این مقصد فوق‌العاده، پیشنهاد می‌شود از تورهای طاها استفاده کنید. تورهای طاها به شما فرصتی عالی برای دیدن کاخ بلنهایم و تاریخی دیگر از انگلیس ارائه می‌دهند. این تورها با راهنمایی‌های مجرب و امکانات رفاهی برگزار می‌شوند تا شما را در سفر خود به این جواهرهای تاریخی همراهی کنند. بنابراین، برای تجربه‌ی یک سفر جذاب به دنیای معماری و تاریخ کاخ بلنهایم، تورهای طاها را به عنوان یک گزینه عالی در نظر بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا