آسیاجهان گردیراهنمای سفرزنگ تفریح

با معروف ترین غذاهای کره جنوبی آشنا شوید

Kalbi

کلبی یا گالبی به انواع غذاهای کبابی با گوشت دنده کوتاه اشاره دارد که در کره جنوبی رایج است. دنده‌ها در یک سس شیرین متشکل از سس سویا، شکر، شراب برنج، روغن کنجد و سیر قرار می‌گیرند. اگرچه نام غذا به دنده ترجمه می‌شود، اما می‌توان از گوشت مرغ یا خوک نیز استفاده کرد.

Kalbi؛ غذا معروف کره جنوبی

منشا این غذا از کره قرن هجدهم است، زمانی که کشتن گاوها به شدت ممنوع بود. هنگامی که کارگران در حال ساختن قلعه Hwa  بودند، نیاز به تغذیه مناسب داشتند، بنابراین پادشاه جونگجو اجازه داد تنها یک کشتارگاه در کل کشور افتتاح شود تا گوشت گاو را فرآوری کند و به کارگران گرسنه غذا بدهد.

Samgyeopsal

Samgyeopsal  یک غذای لذیذ کره جنوبی است که فقط از شکم خوک درست شده است، گرانترین گوشت خوک در این کشور. در کره جنوبی آنقدر محبوب است که ساکنان آن تقریباً هر چهار روز یک بار آن را می‌خورند. نام غذا از سه کلمه sam (سه)، gyeop (لایه‌ای) و sal (گوشت) تشکیل شده است، بنابراین می‌توان آن را به معنای واقعی کلمه به عنوان گوشت سه لایه ترجمه کرد که به سه لایه قابل مشاهده گوشت اشاره می‌کند.

اعتقاد بر این است که این غذا در دهه 1960 رایج شد، زمانی که قیمت سوجو کاهش یافت و مردم برای همراهی با آن به غذا نیاز داشتند، بنابراین به دلیل قیمت پایین در آن زمان، گوشت خوک را انتخاب کردند. سامگیئوپسال چه در خانه و چه در رستوران‌ها به طور سنتی سر میز در یک تابه مخصوص پخته می‌شود که به گونه‌ای طراحی شده که چربی از کناره‌های آن خارج شود.

Samgyeopsal یک غذای لذیذ کره جنوبی

به طور کلی غذا‌های کره جنوبی قیمت متوسطی دارند و با مناسب بودن قیمت تور کره جنوبی از لحاظ غذا و نوشیدنی هزینه زیادی نخواهد داشت. البته ناگفته نماند با تنوع بالایی غذایی در این کور، نمی‌توان از تست کردن همه این غذا‌ها گذشت و احتمالا بیش از آنچه پیش‌بینی می‌کنید صرف غذا خواهید کرد.

Tteok

Tteok  کیک‌های برنجی سنتی کره‌ای هستند که با برنج چسبناک یا غیر چسبنده تهیه می‌شوند. کیک‌ها همه‌کاره هستند و اگرچه بیشتر شیرین هستند و به عنوان دسر از آن لذت می‌برند، برخی از انواع ساده آن را می‌توان با غذاهای خوش طعم خورد.

Tteok کیک‌های برنجی سنتی کره‌ای

آماده‌سازی معمول شامل بخارپز کردن، کوبیدن یا ورز دادن برنج است تا زمانی که به خمیری انعطاف پذیر تبدیل شود که به صورت اختیاری می‌توان آن را با مواد مختلف غنی کرد و به اشکال مختلف درآورد. محبوب ترین انواع tteok عبارتند از songpyeon، chapssaltteok، garaetteok، gyeongdan، و همچنین بسیاری از نسخه‌های سنتی و مدرن.

Jeon

جئون، همچنین به عنوان پنکیک کره‌ای شناخته می‌شود، نشان‌دهنده تعدادی از غذاهای پنکیک مانند در غذاهای کره‌ای است که اغلب به عنوان پیش غذا، غذاهای جانبی یا به عنوان میان وعده مصرف می‌شوند. اگرچه جئون معمولاً در نسخه‌های شور تهیه می‌شود، اما انواع شیرینی از این پنکیک‌های خوش طعم نیز وجود دارد. در ساده‌ترین حالت، این غذا است که ابتدا با آرد و تخم مرغ پوشانده می‌شود، سپس در روغن سرخ می‌شود.

جئون؛ پنکیک کره ای

Jeon شامل موادی مانند گوشت برش نازک، مرغ، غذاهای دریایی و سبزیجات مختلف است. پنکیک‌ها به طور سنتی هر ساله در طول سال نو قمری و جشنواره برداشت کره تهیه می‌شوند. پس اگر می‌خواهید که به این جشنواره برسید، خرید بلیط هواپیما خارجی خود را از طاها گشت انجام دهید و خود را به یکی از بهترین جشنواره‌های غذایی کره برسانید.

Tteokbokki

Tteokbokki یک غذای تند سرخ شده است که معمولاً از کیک برنجی استوانه‌ای شکل، سس فلفل قرمز شیرین و کیک ماهی تشکیل شده است. این یکی از برترین اقلام غذاهای خیابانی در کره محسوب می‌شود و معمولاً می‌توان آن را از فروشندگان خیابانی معروف به pojangmacha خریداری کرد.

Tteokbokki؛ غذا تند کره ای

این غذا در دوره سلسله چوسون به وجود آمد که از آن به عنوان درمان استفاده می‌شد و همچنین یکی از غذاهای دربار سلطنتی بود. در اصل، tteokbokki را tteok jjim می‌نامیدند، یک غذای آب پز از کیک برنج، گوشت، تخم مرغ و ادویه‌ها. به واسطه مواد اولیه و ادویه‌ها این غذا مانند غذا‌هایی که در تور ویتنام پیدا می‌کنید رنگارنگ هستند و بر سبزیجات و ادویه‌ها تاکید دارند.

غذا سنتی tteokbokki مخصوص کره جنوبی

Kimbap

کیمباپ که اغلب به عنوان سوشی کره‌ای نامیده می‌شود، یک غذای کره‌ای است که از جلبک دریایی (کیم)، برنج چاشنی شده (باپ)، و سایر مواد اختیاری که معمولاً حلقه شده، برش داده شده و سرو می‌شود.

تقریباً هر چیزی را می‌توان به رول اضافه کرد، اما رایج‌ترین مواد آن کیک ماهی، گوشت، اسفناج، تخم مرغ و خیار است. در تور تایلند هم با غذا‌های روبه رو خواهید شد که از مرغ و ماهی بهره می‌برند و از آنها برای تهیه انواع غذاها و پیش غذاها استفاده می‌کنند. نظریه‌های مختلفی در مورد منشاء کیمباپ وجود دارد.

Kimbap؛ غذا معروف کره جنوبی

بسیاری بر این باورند که این یک برداشت کره‌ای از سوشی ژاپنی است. برخی دیگر می‌گویند که این غذا، نوعی از کیمسام است که از برنج و جلبک دریایی تشکیل شده است. صرف نظر از ریشه، کیمباپ یکی از محبوب‌ترین غذاهای کره‌ای است.

Banchan

اصطلاح بانچان شامل طیف گسترده‌ای از غذاهای کره‌ای است که به طور سنتی در بشقاب‌های کوچک سرو می‌شوند. اگرچه نام بانچان به مخلفات ترجمه می‌شود، اما در غذاهای سنتی کره‌ای، آنها جزء ضروری هر وعده غذایی محسوب می‌شوند.

لیست غذاهای بانچان گسترده است، اما رایج‌ترین گزینه‌ها شامل انواع کیمچی، سبزیجات ترشی و تازه، غذاهای سرخ شده، پنکیک یا ترکیبات مختلف با رشته فرنگی، و همچنین غذاهای گوشتی یا غذاهای دریایی سرخ شده است.

Banchan؛ طیف متنوعی از غذاهای کره ای

همه بشقاب‌ها معمولاً در وسط میز قرار می‌گیرند و به اشتراک گذاشته می‌شوند، در حالی که سایر موارد اضافه شده به چیدمان میز سنتی شامل کاسه‌های جداگانه برنج، گوشت کبابی و یک خورش عمومی (jjigae) است. کره جنوبی پر از غذا‌ها جذاب و رنگارنگ‌ است و تنوع غذایی بالایی دارد، اگر از علق مندان به غذا و ذائقه‌های غذایی هستید، همین الان خرید بلیط کره جنوبی خود را انجام داده و به این کشور تاریخی، با غذا‌های تاریخی و رنگارنگ سفر کنید.

Bibimbap

بی بیم به معنای مخلوط و باپ به معنای برنج پخته است، بنابراین بیبی‌باپ در لغت به برنج مخلوط گفته می‌شود. برنج با مواد مختلفی مانند گوشت گاو ورقه شده، نامول (سبزیجات خرد شده)، سس سویا، گوچوجانگ (رب فلفل چیلی قرمز تیره ضخیم)، و یک تخم مرغ خام روی آن ترکیب می‌شود و در حالی که در برنج بخارپز پخش می‌شود، پخته می‌شود.

این غذا یک غذای تفننی است. منظور از غذای تفننی، غذا‌هایی است که به‌وسیله مهارت‌های دستی، تخصصی و سنتی تهیه می‌شوند. این نوع غذاها به‌طور عمده با استفاده از روش‌های سنتی و دستی تهیه می‌شوند و اغلب نیاز به تخصص‌های خاصی دارند. مالدیو و کره جنوبی  هر دو غذا‌های تفننی زیادی دارند که می‌توانید در تور مالدیو و کره میل کنید.

Bibimbap؛ غذا جذاب کره جنوبی

یکی از محبوب‌ترین غذاهای کره‌ای به جز بولگوگی و کیمچی، بیبی‌باپ است که گفته می‌شود مانند بسیاری از غذاهای ملی دیگر از روی ناچاری اختراع شده است. در کره سنتی وجود دارد که غذای باقی مانده از شب سال نو را نباید به سال نو بیاورید، بنابراین شروع به ترکیب مواد مختلف با برنج در یک کاسه کردند و بیبی‌باپ ایجاد شد.

معرفی غذاهای کره جنوبی

Kimchi

قطعا یکی از قیمت تور کره جنوبی رستوران‌ها و گذر‌های غذای آن هستند. جایی که انواع غذا‌ها را پیدا خواهید کرد. یکی از این موارد کیمچی است. اگرچه بسیاری از مردم با ذکر کلمه ترشی دچار سردی می‌شوند، کره‌ای‌ها راهی برای تهیه سبزیجات ترشی تخمیر شده جالب، خوشمزه و خوش طعم پیدا کرده‌اند.

یک پیش غذای کلاسیک یا یک غذای جانبی برای هر وعده غذایی کره‌ای، این سبزیجات تند، شور، شیرین و ترش معروف به کیمچی راه خود را به صورت تکه تکه شده، و مرینیت شده در آب نمک با فلفل چیلی تند، خمیر ماهی شور، تره فرنگی و زنجبیل به خانه‌های کره‌ای باز کردند.

Kimchi غذا جذاب کره جنوبی

اگرچه محبوبیت کیمچی در غرب در حال افزایش است، اما این یک غذای باستانی است که قدمت آن حدود دو هزار سال پیش است، زمانی که برای اولین بار در اسناد مکتوب ذکر شد. در اصل به آن چیمچایی می‌گفتند که به معنای واقعی کلمه به سبزیجات خیس شده ترجمه شده است، زیرا کیمچی در گذشته فقط در آب نمک یا آب گوشت گاو خیس می‌شد، اما در قرن دوازدهم، مواد و چاشنی‌های دیگر شروع به اضافه شدن به قابلمه این غذا کردند.

جمع‌بندی

غذاهای کره جنوبی یک دستاورد فرهنگی ارزشمند هستند که تاریخ و ارث فرهنگی این کشور را با خود به نمایش می‌گذارند. از غذاهای اصیل تا نسخه‌های مدرن، آشپزی کره‌ای توانسته است تنوع، طعم و ظاهری جذاب را در جامعه جهانی به ارمغان آورد. مواد اولیه با کیفیت، ترکیبات طعم‌دار متنوع و فرآیندهای سنتی در غذاهای کره جنوبی، این غذاها را به یک میراث غنی و تاثیرگذار تبدیل کرده‌اند.

در کره جنوبی، شما با تنوعی از غذاها و رستوران‌ها با سابقه روبرو خواهید شد که به شما امکان می‌دهد تا با تمامی جذابیت‌ها و ویژگی‌های فرهنگی این کشور آشنا شوید. با تورهای طاها گشت به کره، تجربه‌ای متفاوت و بی‌نظیر از غذاها، معماری، فرهنگ و طبیعت کشور کره جنوبی را تجربه خواهید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا