آداب و رسوماروپاجهان گردیراهنمای سفر

سوغات اسپانیا

اسپانیا کشوری زیبا  با جاذبه‌هایی باورنکردنی است، از سواحل عالی و درجه یک گرفته تا کلیساهای چند صد ساله و قصرهای باشکوه. اگر می‌خواهید تعدادی از لذت‌ها و زیبایی‌های این کشور را با خود به خانه ببرید، یا به دوستانتان هدیه دهید، باید حتما برخی از سوغاتی‌های اسپانیا را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از بهترین سوغاتی‌های که قبل از ترک اسپانیا باید بخرید، آورده شده است.

سوغاتی کلاسیک اسپانیا، ژامبون پخته شده ایبری

بیایید با سوغاتی‌های کلاسیک‌ شروع کنیم. غذاهای اسپانیایی به مانند غذا‌ها و سوغات ترکیه به قدری متنوع و گسترده هستند که نمی‌توان آن را تنها به یک سوغات آشپزی محدود کرد. چمدان‌های شما محدودیت دارند و کوچک هستند بنابراین اگر مجبور بودید فقط یک محصول برای سوغات اسپانیا انتخاب کنید، ژامبون ایبری قطعا در صدر لیست قرار می‌گیرد.

سوغاتی کلاسیک اسپانیا، ژامبون پخته شده ایبری

روغن زیتون

قبل از ترک موضوع غذا، باید روغن زیتون را هم معرفی کنیم.  می‌توانید جوهر رژیم مدیترانه‌ای را در یک بطری بطری روغن زیتون پیدا کنید. روغن زیتون به عنوان طلای مایع شناخته می‌شود و خواص تغذیه‌ای آن درهای زیادی را به روی گنجینه‌های آشپزی اسپانیا باز می‌کند.

علاوه بر این، فرهنگ روغن زیتون در اسپانیا در دهه‌های اخیر در حال رشد بوده و اکنون می‌توان از طیف وسیعی از انواع و اقسام این روغن برای هر سلیقه، با کاربردها و کیفیت‌های متمایز استفاده کرد. بهترین روغن‌های زیتون جهان، در اسپانیا، ایتالیا و البته ایران تولید می‌شوند که هنگام سفر، می‌توانید به عنوان سوغات ایتالیا و اسپانیا با خود به ایران بیاورید.

روغن زیتون؛ سوغات معروف اسپانیا

پنیر اسپانیایی

انواع زیادی از پنیر برای امتحان کردن در اسپانیا وجود دارد، از پنیر شور و شیر گوسفندی مانچگو گرفته تا پنیر نرم گاوی به نام ماهون، تا پنیر آبی مانند والدئون. همچنین یکی از بهترین پنیر‌هایی که در اسپانیا وجود دارد و قطعا عاشق آن خواهید شد، پنیر سنتی مایورکا است.

پنیر اسپانیایی؛ یکی از متفاوت ترین پنیرهایی که میتوانید بچشید

فرانسه هم به خاطر پنیر‌هایی مانند کاممبر و اپویس معروف است و به طور کلی برای خرید سوغات فرانسه و اسپانیا می‌توانید پنیر را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در نظر بگیرید.

پاپریکا اسپانیایی

پاپریکا یکی از ادویه‌های اصلی غذاهای اسپانیایی است که در آنجا پیمنتون نامیده می‌شود و هیچ شباهتی به پاپریکای ما در ایران یا پاپریکای آمریکایی ندارد!

باید حتما پاپریکا اسپانیایی که شیرین، داغ و دودی است را امتحان کنید و به عنوان سوغات اسپانیا به خانه بیاورید. قطعا عاشق طعم و بوی آن در غذا‌هایی می‌شوید که  با کمک تخته برش غذایی که به عنوان سوغات استرالیا خریدید، می‌پزید، مخصوصا غذا‌هایی که با دستور پخت اسپانیایی تهیه کرده‌اید.

بادبزن سنتی اسپانیا

اسپانیا هوای مطبوعی دارد، اما اگر می‌خواهید مانند مردم محلی خنک بمانید، یک بادبزن سنتی اسپانیایی بخرید. با وجود بادبزن‌های موجود در هر اندازه و رنگ، می‌توانید یک بادبزن مقرون به صرفه را در یک مغازه سوغاتی‌فروشی تهیه کنید. استفاده و نگهداری بادبزن‌های اسپانیایی ساده است –کافی است آن‌ها را در کوله پشتی، جیب یا کیف خود در حالت بسته قرار دهید، سپس وقتی گرمتان شد، آن را باز کنید.

بادبزن سنتی اسپانیا؛ یک سوغاتی عالی از سفر اسپانیا

کفش آلپارگاتا

با آلپارگاتا، بگذارید پاهایتان نفس بکشد. آلپارگاتاها که به نام اسپادریل هم شناخته می‌شوند، کفش‌های تابستانی با زیره و پایه‌ای هستند که از یک چمن مخصوص اسپانیایی که مانند یک طناب نخی است، ساخته شده‌اند. هم مردان و هم زنان آن‌ها را می‌‌پوشند و انواعی از کفش‌های ساده و تخت برای انتخاب شما وجود دارد.

کفش آلپارگاتا؛ سوغات معروف اسپانیایی ها

این کفش‌ها، زمانی به عنوان کفش دهقانی استفاده می‌شد، اما امروزه در سراسر اسپانیا و در سراسر جهان برای هر مناسبتی پوشیده می‌شود و حتی هنگام بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

لباس فلامنکو

اگر در هنگام اقامت در اسپانیا شیفته رقص فلامنکو شده‌اید، لباس فلامنکو یکی از بهترین سوغاتی‌هایی است که می‌توانید بخرید. این لباس که اغلب در رنگ‌های تند و روشن ، خال‌های پولکی بزرگ و روسری‌های پر زرق و برق تولید می‌شود و می‌تواند یک لباس عالی برای جشن‌های خاص شما باشد. لباس‌های فلامنکو در هر شکل‌ و اندازه‌ای وجود دارند، اما هدیه‌ای بسیار زیبا برای کودکان کوچکی هستند که عاشق لباس‌‌های رنگی هستند.

لباس فلامنکو؛ سوغاتی جذاب اسپانیایی ها

ال کاگانر

ال کاگانر یک مجسمه بی‌ادبانه نیست، بلکه یک سنت است. این مجسمه مدفوع، مجسمه کوچکی از فردی است که چمباتمه زده و مدفوع می‌کند، که معمولاً در مراسم جشن کریسمس از آن استفاده می‌شود. اگرچه ممکن است گیج‌کننده و حتی ناخوشایند به نظر برسد، اما این مجسمه در مناطق خاصی از اسپانیا، مانند کاتالونیا، که به عنوان نمادی از باروری، رفاه و ثروت شناخته می‌شود، یک سنت است.

ال کاگانر؛ مجسمه پر رمز اسپانیایی

در حالی که کاگانر سنتی، مردی است که کلاه سنتی قرمز کاتالونیایی بر سر دارد، می‌توانید نسخه‌های مختلفی از افراد مشهور مانند بازیکنان فوتبال، سیاستمداران، بازیگران و غیره را در آن حالت چمباتمه پیدا کنید. در اسپانیا سوغات وجاهای گردشگری حالی میبینید که قطعا دیدن و خرید آن‌ها ارزش قیمت تور اسپانیا را دارد.

شمشیرها و سپرهای قرون وسطایی

تولدو قرن‌ها به دلیل فولادش مشهور بوده و شمشیرهای آن توسط سواره نظام اروپا استفاده می‌شد تا اینکه سلاح گرم، آن‌ها را منسوخ کرد. تولدو، شهر قرون وسطایی که به شمشیرسازی معروف است و از تکنیک خاصی برای کار با فلز و تیز کردن شمشیرها استفاده می‌کند.

شمشیرها و سپرهای قرون وسطایی؛ سوغات تاریخی اسپانیا

امروزه این شمشیرها به طور انحصاری برای گردشگران ساخته شده‌اند و برای طرفداران تسلیحات تاریخی مناسب هستند. چند شمشیر و سپر چوبی برای بچه‌ها بخرید، یا بزرگسالان می‌توانند شمشیرها، سپرها و سایر عجایب فلزی صنعتگران را که با روش‌های کلاسیک ساخته شده‌اند، به خانه ببرند.

چوریزو

محصول محبوب دیگر اسپانیا، chorizo  است. این سوسیس گوشت با ادویه پاپریکا تقریبا به اندازه روغن زیتون اسپانیایی در سراسر جهان استفاده می‌شود. Chorizo به دلیل طعم لذت‌بخش و شوری که به غذاها اضافه می‌کند محبوب است. همچنین رنگ آن باعث می‌شود غذا فوق‌العاده اشتها‌آور به نظر برسد، و هر گوشتخواری که عاشق سیر است احتمالاً طعم آن را نیز دوست دارد.

چوریزو اسپانیایی را فراموش نکنید

این نوع سوسیس اسپانیایی را می‌توان برش داد و در کنار سایر محصولاتی مانند ژامبون ایبریکو یا پنیر مانچگو، سرو کرد. اگر در حال بازدید از کاخ الحمرا اسپانیا بودید، احتمالا برخی رستوران‌ها در اطراف این کاخ، Chorizo را سرو خواهند کرد که می‌توانید امتحان کنید.

خرید سوغات اسپانیا در تور‌های طاهاگشت

اسپانیا کشوری باورنکردنی پر از غذا، منسوجات و هدایای دست‌ساز شگفت انگیز است! هر سلیقه‌ای داشته باشید قطعا چیزی برای خرید به عنوان سوغاتی پیدا خواهید کرد. امیدواریم این لیست به شما کمک کرده باشد تا برنامه‌ریزی کنید چه چیزی از اسپانیا بخرید تا بخشی از خاطرات خود را در تور اسپانیا طاهاگشت، با خود به خانه ببرید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا