آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

بلیط هواپیما استانبول

حال که قصد سفر به استانبول را دارید، قبل از خرید بلیط هواپیما استانبول چند تا نکته مهم را حتما بخوانید. نگران نباشید! مطلب خسته کننده ای رو به رویتان نیست! می توانید اسکرول کنید و نیم نگاهی به سرتیترها و لیست ها بیندازید:

اول از همه چند نکته در مورد استانبول:

 • استانبول بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی، فرهنگی و تاریخی کشور ترکیه می باشد.
 • استانبول تنها شهر بین قاره ای در اوراسیا است که در میان دریای مرمره و سیاه واقع شده است.
 • استانبول توریستی ترین شهر ترکیه و یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی در دنیاست.

بلیط هواپیما استانبول را از کدام ایرلاین بخرم؟

خب اول باید بدانید که بلیط هواپیما استانبول را چه ایرلاین هایی ارائه می دهند؟

ایرلاین های داخلی بلیط هواپیما استانبول:

 • ایران ایر: یکی از بزرگترین و نام آشناترین ایرلاین های داخلی که با هواپیماهای جدید خود رقابت را برای سایر ایرلاین های داخلی سخت تر کرده است.
 • ماهان ایر: ایرلاین نام آشنای ایران که با داشتن کادر مجرب پرواز و هواپیماهای مناسب و تعداد بالای پرواز، یکی از اصلی ترین انتخاب های مسافران استانبول است.
 • آتا: هواپیمایی آتا نیز از گزینه های اقتصادی شما برای خرید بلیط هواپیما استانبول می باشد.
 • معراج: گزینه مقرون به صرفه برای پرواز به استانبول
 • کیش ایر: هواپیمایی کیش چند سالی ست که پروازهای بین المللی خود را به استانبول و چند شهر دیگر آغاز کرده است.
 • زاگرس: تعداد پروازهای زاگرس به استانبول کمتر است اما معمولا با قیمت پایینی می توانید بلیط هواپیمای آن را رزرو کنید.
 • قشم ایر: ایرلاینی نام آشنا در پروازهای داخلی که به استانبول نیز پرواز دارد.

ایرلاین های خارجی بلیط هواپیما:

 • ترکیش ایرلاین: هواپیمایی حامل پرچم ترکیه و یکی از باکیفیت ترین ایرلاین های منطقه و دنیا که پروازهای مستقیم به استانبول دارد.
 • پگاسوس: هواپیمایی مقرون به صرفه و اقتصادی ترکیه ای که برای پرواز ارزان استانبول مناسب است.
 • قطر ایرویز: ایرلاین روسی که از معدود ایرلاین های خارجی فعال در ایران است.

قسمت آسیایی و اروپایی استانبول توسط تنگه بسفر از هم جدا می شود؛ که بیشتر مراکز تجاری و تاریخی آن در قسمت اروپایی قرار دارد و حدود دو سوم جمعیت کل شهر در قسمت آسیایی آن زندگی می کنند.

استانبول در سال 2010 توانست عنوان پایتخت فرهنگی اروپا، در سال 2015 پنجمین شهر پربازدید جهان و رتبه چارمین شهر بزرگ جهان و بزرگترین شهر اروپایی را کسب نماید. همچنین چند سالی است که در صدر جدول پرفروش ترین بلیط هواپیما خارجی درایران قرار گرفته است.

وضعیت آب و هوایی استانبول

استانبول دارای آب و هوای مدیترانه ای و نیمه گرمسیری و مرطوب می باشد؛ که تابستان های استانبول را گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد و مه آلود و گاهی اوقات همراه با برف شدید می باشد.

با این حال استانبول مقصد گردشگری مناسبی برای همه فصل های سال می باشد. اما از نظر گردشگران بهترین فصل بهار و پاییز می باشد که دما هوا معتدل تر و قیمت بلیط هواپیما استانبول ارزان تر شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول دارای جاذبه های گردشگری بی شماری می باشد و به علت داشتن بیش از 3000 مسجد به شهر مساجد معروف شده است که بازدید از هر کدام لطف و لذت خود را دارد. ولی توصیه می شود در سفر به استانبول بازدید از مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد (مسجد آبی)، مسجد سلیمانیه ، مسجد اورتاکوی، مسجد جدید و رستم پاشا را از دست ندهید. 

مسجد رستم پاشا استانبول

رستم پاشا همسر مهرماه سلطان، دختر سلطان سلیمان و خرم سلطان می باشد، که در سال 1561 به دستور وی توسط معروف ترین مهمار دوران عثمانی، سینان طی 2 سال ساخته شد. این مسجد که پس از گذشت چندین هزار سال هنوز هم بازدید کنندگان خود را متحر و مجذوب خود می سازد غ بر روی بازاری قدیمی در یکی از شلوغ ترین محله های استانبول قرار گرفته است. 

مسجد اورتاکوی

مسجد لورتاکوی واقع در محله بشیکتاش استانبول در کنار تنگه بسفر قرار گرفته است. این مسجد در بین سال های 1854 تا 1856، به معماری گربت امیرا بلیان و پسرش نیکوقوس بالیان، معماران کاخ دولما باغچه، برای سلطان عبدالمجید یکم ساخته شد. نام اصلی این مسجد به نام سلطان عبدالمجید می باشد که به علت قرارگیری در میدان بندر اورتاکوی، با نام اورتاکوی نیز شهرت یافته است.

بلیط هواپیما استانبول

برای مشاهده قیمت و خرید بلیط هواپیما به استانبول در سرچ باکس بالا شهر مبداً و مقصد (استانبول) و تاریخ دلخواه را انتخاب کرده تا تمام پرواز ها مناسب با خواسته شما نمایش داده شود.

خرید بلیط هواپیما به استانپول

همچنین می توانید با استفاده از گزینه های قرار داده شده در سمت راست صفحه، نوع پرواز، ایرلاین مورد نظر و محدوده قیمت را تعیین کرده و سپس نسبت به انتخاب و خرید بلیط هواپیما استانبول مورد نظر اقدام نمایید.

لیست تمام خطوط هوایی که به استانبول پرواز دارند

در این بخش میتوانید ایرلاین های مناسب برای پرواز به استانبول را مشاهده کنید:

ماهان ایر ایران ایر ترکیش ایرلاین
قطر ایرویز ایران ایر تور پگاسوس ایرلاین
هواپیمایی آسمان هواپیمایی آتا هواپیمایی معراج
هواپیمایی زاگرس هواپیمایی قشم هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی تابان هواپیمایی آنادولوجت  

خرید ارزان ترین پروازهای استانبول از تهران - اصفهان - شیراز - مشهد در سایت آنلاین طاهاگشت امکان پذیر می باشد

آژانس هواپیمایی طاها گشت